Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Велосипед за пътешествие.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Велосипед за пътешествие.....

    Какво имаш предвид, че не спират ли? Не знам какво се случва, май се уморявам преди това.

    Коментар


    • #92
      От: Велосипед за пътешествие.....

      Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
      Какво имаш предвид, че не спират ли? Не знам какво се случва, май се уморявам преди това.
      Започваш много да обичаш храстите . Един познат ( доставчик на много известна марка рамки от Германия) даже успя да ги запали, накладките, не храстите.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #93
        От: Велосипед за пътешествие.....

        Да, понякога се случа на "резиновите" накладки да се подпалят - например БРМ-475 на Шимано. Аз съм го правил със 160 мм. ротор преди 7-8 години. С нормалните накладки и добри дискове трудно ще ги запалиш. Аз от няколко годино съм с механично ББ7 и 180 мм ротор отпред и 160 отзад. Над 100 кг съм и няма съществени проблеми. Вярно, случва се да прегреят яма то не става веднага и си се усеща.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #94
          От: Велосипед за пътешествие.....

          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
          Да, така е, знам ги. Просто алуминиевата сплав, независимо от вида и термообработката си не е особено износоусточива.
          Любопитно ми стана колега, на каква термообработка се подлагат шините за да добият съответните качества ?

          Коментар


          • #95
            От: Велосипед за пътешествие.....

            Откровено казано не се спомням точно. С детайли по тази тема не са занимавам активно вече няколко години. Но ако трябва ще поразровя.

            Ето на бързо - http://www.niko-bikes.com/blog/?page_id=569
            Последно редактирано от NovemberCharlie; 10-06-13, 10:06.
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #96
              От: Велосипед за пътешествие.....

              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
              Да, понякога се случа на "резиновите" накладки да се подпалят - например БРМ-475 на Шимано. Аз съм го правил със 160 мм. ротор преди 7-8 години. С нормалните накладки и добри дискове трудно ще ги запалиш. Аз от няколко годино съм с механично ББ7 и 180 мм ротор отпред и 160 отзад. Над 100 кг съм и няма съществени проблеми. Вярно, случва се да прегреят яма то не става веднага и си се усеща.
              Аз, че не разбирам , е ясно, щото карам само по по-равни терени а за спускане въобще не си и мисля, все пак съм 105 кг. и никакви спирачки няма да ми помогнат.
              Ходя обаче да возя хлапетата в гората нагоре, че качването иначе е бавно. Та имам наблюдения като зрител. При спускане от Витоша миналата година , едното диване запали накладки от органично "феродо". Пиша за спускане а не за нормално каране. При нормално трудно ще ги запалиш.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #97
                От: Велосипед за пътешествие.....

                Да, точно за органичните накладки говоря, като казвам "резинови". И аз не съм спускач, но при нашите килограми и среден наклон си е като спускане за спирачките.
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #98
                  От: Велосипед за пътешествие.....

                  Както при автомобилите , така и при колелетата тябва да се избират конкретните спирачки , за нуждите на използването.
                  Моите спирачки , не са най-високия клас , но за едночасово спукане , не успях да ги прегрея, тогава бях около 86 килограма и наистина имаше 1 час спускане със 2 спирания за по минута две .
                  203 милиметрови дискове и хидравлични спирачки на Авид - Джуси 5 е това което ползвам, имах моментна скорост по GPS 65 км/ч .

                  Майсторе , на твойто момче ще му намерин нещо на старо и читаво , има поносими от към цена добри спирачки. Не е задължително да са хидравлични.
                  Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 10-06-13, 10:57.
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #99
                    От: Велосипед за пътешествие.....

                    Еее, 203 мм със Сокче си е много читава комбинация...Ама си иска и юнашка вилица, че повечето не понасят 203мм.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • От: Велосипед за пътешествие.....

                      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                      Както при автомобилите , така и при колелетата тябва да се ибират конкретните спирачки , за нуждите на ползването.
                      Моите спирачки , не са най-високия клас , но за едночасово спукане , не успях да ги прегрея, тогава бях около 86 килограма и наистина имаше 1 час спускане със 2 спирания за по минута две .
                      203 милимерови дискове и хидравлични спирачки на Авиж Джуси 5 е това което ползвам, имах моментна скорост по GPS 65 км/ч .

                      Майсторе , на твойто момче ще му намерин нещо на старо и читаво , има поносими от към цена добри спирачки. Не е задължително да са хидравлични.
                      Аааа, нема нужда, тази пролет сглоби някакъв дзвер само с хай, най, чаркове, даже и с хидравлични дискови. Стълбите на подлезите ги няма за нищо. Аз не се и пробвам, то на равно си падам , камо ли по стълби.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • От: Велосипед за пътешествие.....

                        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                        Еее, 203 мм със Сокче си е много читава комбинация...Ама си иска и юнашка вилица, че повечето не понасят 203мм.
                        "Джуниър Т" , говори ли ти нещо
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Велосипед за пътешествие.....

                          И правилно, майсторе. Тая работа е за млади хора. И аз вече немърдам в страни от обиколната на Витоша. А иначе първата ми сцепена каска е от стълби - като объкаш предната със задната спирачка и човката е в кърпа вързана.

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          "Джуниър Т" , говори ли ти нещо
                          бива, бива...
                          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                          Коментар


                          • От: Велосипед за пътешествие.....

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Аааа, нема нужда, тази пролет сглоби някакъв дзвер само с хай, най, чаркове, даже и с хидравлични дискови. Стълбите на подлезите ги няма за нищо. Аз не се и пробвам, то на равно си падам , камо ли по стълби.
                            Ем , щото казваше , че нямало пари за дискове ... затуй предложих помощ, ама явно се е оправил .... на всички такава сполука дано
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: Велосипед за пътешествие.....

                              Запалени накладки не съм виждал, ама и дано не видя... Пък и паленето ми се вижда тотална грешка на ездача-явно е бил уплашен и е държал лостчетата на полусъединител. При умело боравене не би трябвало да има проблем, независимо от скоростта и теглото на ездача. Най-много да се наложи някоя почивка

                              П.П. Говорим поне за някакво нискобюджетно решение- механично Шимано с ротор 180mm отпред. Noname решения може да се палят.

                              Коментар


                              • От: Велосипед за пътешествие.....

                                Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                                Пък и паленето ми се вижда тотална грешка на ездача-явно е бил уплашен и е държал лостчетата на полусъединител.
                                Че това е най-ценнто на добрите спирачки - точното дозиране на спирачното усилие.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X