Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Велосипед за пътешествие.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Велосипед за пътешествие.....

    Абе хора, какви мъки, какви чудеса? Почти всяка събота и неделя минавам по над 300км из България и това по никакъв начин не пречи на останалите ми тренировки и средно около 30-те км на ден из София. И да правя го за удоволствие, както и за да разгледам държавата, в която живея.

    Коментар


    • От: Велосипед за пътешествие.....

      За вас - младежите - 300км./2 дни може да е ОК, ама за нас - старците - и 30км. са си изпитание.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • От: Велосипед за пътешествие.....

        С мен идва и един младеж дето гони 60-те

        Коментар


        • От: Велосипед за пътешествие.....

          Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
          Абе хора, какви мъки, какви чудеса? Почти всяка събота и неделя минавам по над 300км из България и това по никакъв начин не пречи на останалите ми тренировки и средно около 30-те км на ден из София. И да правя го за удоволствие, както и за да разгледам държавата, в която живея.
          Ама нали правиш разлика между двудневен излет и 10-15-20 дни само на път, щот има Това с "другите тренировки" също има не малко значение в твоя случай. На мене другата ми тренировка в последната година и половина беше една лопата и към 18 кубика пръст през оградата - за колелото време Тц.

          п.п. Аз велосипеда за "пътешествие" си го представям нещо като Кона Уте, с известни подобрения, разбира се:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:95442.jpg
Прегледи:1
Размер:44.6 КБ
ID:5492939
          Това, така, както няма вид, в момента в CRC струва къде 660 паунда с 30% намаление ...
          Последно редактирано от stargazer; 12-06-13, 15:46.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • От: Велосипед за пътешествие.....

            Правя я разликата, виждам много повече места по света и си правя една наистина качествена екскурзия, а като физическо натоварване почти не виждам разлика.

            Коментар


            • От: Велосипед за пътешествие.....

              Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
              Правя я разликата, виждам много повече места по света и си правя една наистина качествена екскурзия, а като физическо натоварване почти не виждам разлика.
              Ми ОК. Тебе те пишеме специален Щот, нали, даже и състезателите я усещат тая разлика и тия дето са голямата работа по еднодневните класики в многоетапните състезания не можеш да им чуеш името.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • От: Велосипед за пътешествие.....

                До сега карам някакъв маунтийн байк(така пише на рамката) колело с 26 цолови капли и здрава рамка ,ама нямам снимка,всяка събота и неделя карам по близо 20 км. на ден с кучето,основно по асфалт но си наранява лапите и кърви,напоследък караме по черни селскостопански пътища по 10 км. на ден и няма проблем,но така или инъче с това колело се товаря доста и като въртене на педалите и като стойка и не ми е удобно,с това шосейното ми прави кеф да го карам,след 10-20 км. няма разлика и мога поне 3 пъти по толкова,за 100 км. ще се пробвам тея дни да видим как е ,обаче и кучето неможе да издържи на темпото на шосейния ....В къщи на велоарг.....както се казваше всяка вечер правя по 10-20 км. на голямо натоварване,което прави 150 км. на седмица но с сериозно усилие на въртене така че да избие пот и от челото освен от гърба,та с шосейката мисля че без проблем ще прави 100 км.

                Сега му търся спирачки че подминавам всеки път,улучвам вратата от 2-3 път !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130609_182042.jpg
Прегледи:1
Размер:245.5 КБ
ID:5492961

                Намерих !

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7655.jpg
Прегледи:1
Размер:171.9 КБ
ID:5492966


                Ейго големия син !
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29052013189.jpg
Прегледи:1
Размер:213.7 КБ
ID:5492969
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29052013190.jpg
Прегледи:1
Размер:244.6 КБ
ID:5492970
                И малкия с жената,и той има колело ама предпочита да се вози !
                И сега се чудя,как да ги натоваря всичките на джипа или леката кола и да се разхождаме на много други места !
                Последно редактирано от Roninn; 12-06-13, 18:47.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Велосипед за пътешествие.....

                  Ми, има си и бюджетни решения, стига да ти се занимава, колега траял. Аз си купих колело за 80 лева, което приличаше на ръжен за камина, но с добра основа. Още 30 лева за жила, спици, ос за планетарния редуктор в главината... две седмици за разглобяване до съчма на всичко и сглобяване... Бих казал, че това е най- добрата шосейка, която съм карал. Сравнявам с китайски Феникс, Старт Шосе и Пежо.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0459.jpg
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5493006
                  За твоето начинание, ще обърна внимание на някои неща, които са встрани от самия велосипед.
                  1. Удобни седалка и кормило. Казаха ти го и колеги преди мен. По-добре е седалката да е твърда и да следва анатомията на задника ти, отколкото да е мека и постоянно да шаваш върху нея... както и да е.
                  2. Незаменими инструменти за дълъг път са комбинираните ключове, едно време им викахме "многобройници"
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0458.jpg
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5493007
                  Освен че икономисват тегло, са достатъчно тънки, за да си регулираш конусната гайка на главината в сглобено състояние, примерно. Обикновено се налага при смяна на гума. Тук идвам до един чисто психологически момент.
                  3. След 3-4 километра оставаш сам със себе си. Хващаш ритъм. Аз специално, си избирам някаква мелодийка в 3/4 такт (не ме питай защо не е в 2/4, което е по- логичното- не знам). Няма по- голям кеф, от това да чуваш само равномерното жужене на главините и да си тананикаш наум в такт с педалите. Всеки излишен шум (стържене на веригата в дерайльора, тропане на калници...) те изважда от този ритъм, влияе ти на дишането и ти разваля кефа, а и работоспособността. Регулирай си колелото така, че да няма излишни шумове по него.
                  4. За дълъг път... тук много колеги няма да се съгласят... ми, скоростта си е в масата. Дали колелото ще тежи 8 или 12 килограма, аз разлика не намирам. Важното е да "върви леко" и да ти е удобно.
                  5. Скоростите- ще ползуваш не повече от 3, максимум 4.
                  6. Компания. Поне два велосипеда, като водачите се сменят, за да може задният да си почива, докато водачът цепи въздуха. Кара се "гума- в гума" за което си трябва известна стиковка. Обикновено пострадва "вагона", ако си допре предното колело в задното колело на водача. Директно бива изхвърлен в банкета. Това е само, ако си решил да покриваш разстояния. За стотина километра на ден, можеш да ги минеш и "как да е".
                  Малииии. отнесох се.
                  Последно редактирано от Тропчо; 12-06-13, 21:50.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Велосипед за пътешествие.....

                    Усещането за леко вървене на колелото зависи от масата на самото колело, но и от масата на шините с гумите.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • От: Велосипед за пътешествие.....

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                      Сега му търся спирачки че подминавам всеки път,улучвам от 2-3 път ![ATTACH=CONFIG]595815[/ATTACH]
                      Е, ти как искаш да уцелиш портата без грам спирачки?! То бива- бива минимализъм и олекотяване, ама...

                      ПС: Хубави снимки на децата и жена ти. Да сте живи и здрави!

                      Коментар


                      • От: Велосипед за пътешествие.....

                        Тропчо,ми то същото кат мойто,даже и дупките на гумата по кормилото е същата,само от къде взе жилата ,при мен бяха със тел вътре и такива няма,добре че не ги съсипах !Оста и при мен беше изядена,явно проблема е общ,получава се като се разбие сепаратора и започва да хлопа,и задира оста ако не се обърне внимание навреме !
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Велосипед за пътешествие.....

                          Абе и аз се загледах по твоето, ама си викам "тва е друго на цвят".
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Велосипед за пътешествие.....

                            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                            Усещането за леко вървене на колелото зависи от масата на самото колело, но и от масата на шините с гумите.
                            ...както и от лагеруването и натягането на главините, ситуацията в "средното движение", курбелите, височината на седалката... абе, на теб ли да обяснявам?
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Велосипед за пътешествие.....

                              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение

                              п.п. Аз велосипеда за "пътешествие" си го представям нещо като Кона Уте, с известни подобрения, разбира се:
                              [ATTACH=CONFIG]595793[/ATTACH]
                              Това, така, както няма вид, в момента в CRC струва къде 660 паунда с 30% намаление ...
                              И килограми задминаващи 15-16кг. нали?
                              Ами не, благодаря.

                              Темата прекалено много се е размила и трябва модератор да премести постовете, които са за DH. Съвсем не са тук за темата. А за горящите... накладки, ами от велосипедиста е. Карахме с калодки купени от магазина на хладилника, преди да се качиме горе за лифта. После минахме на най-евтините BRM-495 и се родихме. Абе бяха хубави времена. Имаше шимано и авид. Сега има избор... та избор.

                              Нека да се върнем на колелата за пътуване.
                              Според мен това трябва да е велосипед 29er без коментар. Не трябва да е над 13кг. живо тегло с багажника и фарчето. Трябва да е с гуми 1.75/1.50. Не трябва да е с дискови, АБС, хидравлики и т.н. Трябва хубав В-брейк и толкова. Трябва да е с хубаво средно, да не се счупи на след 500км. Хубави педали. Леки шини и добри главини.

                              Всички компромиси ще се отразят в рамките на 1000км.

                              Пак апелирам да погледнем заглавието на темата.

                              Коментар


                              • От: Велосипед за пътешествие.....

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:462941_261837117237396_1130914745_o.jpg
Прегледи:1
Размер:146.7 КБ
ID:5493033
                                Това е мойто колелце /снимката е от деня когато го взех/, сега е доооооста ъпгрейдвано. Преходите които са ми приятни са до 150-200км, нагоре ми идва в повече за един ден. Най-важните неща за мен са правилната стойка за каране /геометрия на рамка и тн./ за да няма излишна умора и тренировките.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X