Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Велосипед за пътешествие.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Велосипед за пътешествие.....

    Супер колело.
    И аз търсех шосейна рамка с уши за багажник с цел "Колело за пътешествие", но не успях да намеря. Няма.
    Drag Blade с правото курмило е добро. И на добра цена... но пак няма уши.

    Коментар


    • От: Велосипед за пътешествие.....

      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
      Супер колело.
      И аз търсех шосейна рамка с уши за багажник с цел "Колело за пътешествие", но не успях да намеря. Няма.
      Drag Blade с правото курмило е добро. И на добра цена... но пак няма уши.
      Мини към мен през магазина, ще ти покажа нещо, няма нужда да купуваш.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • От: Велосипед за пътешествие.....

        Интересни са ми храненията при по-продължителни карания. По колко и какво, за да се запази темпото от над 100ина км на ден за повече дни. Миналото лято ходихме група от София до Велинград направихме по-голяма обиколка и километрите станаха малко над 320 за ден. Бях смъкнал над 3кг. Та какво да е храненето за дълги преходи?

        Коментар


        • От: Велосипед за пътешествие.....

          Храненето е постоянно, по много и каквото намериш и искаш да ядеш, но препоръчително е и пържоли да има всеки ден, поне за мен.

          Тия 3 кг са от обезводняване, трябва да се яде повече сол и да се пие повече вода.

          Коментар


          • От: Велосипед за пътешествие.....

            Миналата цяла година пътувах два пъти на седмица Златни Пясъци -Пловдив с кола,джип или микробус,в зависимост от маршрута между 400 и 500 км. в едната посока и то на отсечки където може с 200 км. в час и бях мармалад независимо дали бързо или бавно се кара, и аз и колегите които се сменяхме.......та 300 км. с колело за ден ,за мен е чудно ???
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Велосипед за пътешествие.....

              На мен това ми беше максимума до сега, не мисля да карам повече толкова. Поне за мен си беше изтезание. Иначе карам с няколко човека от София които ги карат без проблем. Спора ни основно е за храната. Защото при любителско каране както аз карам за кеф, изобщо не ми се пият даже и енергийни желенца, или други бързо разграждащи неща. Идеята е с какви храни максимално естествено и здравословно да се поддържа човек при каране.

              Коментар


              • От: Велосипед за пътешествие.....

                Аз ям много шоколад, хляб, банани, вафли, салати и най-вече месо, като наблягам на рибата.
                А и отново, много, ама много вода и повече сол в храните.
                При тази диета и 28 дни за България - Испания, свалих 1-2кг основно мазнини.

                Коментар


                • От: Велосипед за пътешествие.....

                  Никак даже не е чудно - 320 км за ден, все пак зависи от темпото но добре подготвен колоездач ги взима за около 6-7 часа. Колоездачите които участват в Тур дьо Франс ги взимат за около 4 - 5 часа.

                  Аз съм карал Пазарджик - Белово - Сестримо - Чаира - Белмекен около 70 км е, но е с много голяма денивелация.Пазарджик е на около 500 м.н.в, а Белмекен на 2700 м.н.в.

                  Коментар


                  • От: Велосипед за пътешествие.....

                    Днес карах 32 км. Без почивка,после реанимирах 2 часа,а не е като да нямам тренинг,просто държах висока скорост и вятъра беше насрещен.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Велосипед за пътешествие.....

                      Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                      Никак даже не е чудно - 320 км за ден, все пак зависи от темпото но добре подготвен колоездач ги взима за около 6-7 часа. Колоездачите които участват в Тур дьо Франс ги взимат за около 4 - 5 часа.
                      .
                      Нещо объркано има в тези сметки, тъй като 56 km/h е рекорда за час в идеални условия без изкачване. Колкото и да зобят, тураджиите трудно ще направят подобна средна скорост. Добре подготвените може и да се справят, ако карат около рекорда през цялото време...
                      Последно редактирано от viplamen; 16-06-13, 00:51.

                      Коментар


                      • От: Велосипед за пътешествие.....

                        Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                        Нещо объркано има в тези сметки, тъй като 56 km/h е рекорда за час в идеални условия без изкачване. Колкото и да зобят, тураджиите трудно ще направят подобна средна скорост. Добре подготвените може и да се справят, ако карат около рекорда през цялото време...
                        В тура етапи по 300 и повече км не е имало от 70-те години насам. Тази година най-дългия ще е 242 - ей я цялата обиколка:
                        1 Saturday, June 29 212 km
                        Porto-VecchioBastia
                        2 Sunday, June 30 154 km
                        BastiaAjaccio
                        3 Monday, July 1 145 km
                        AjaccioCalvi
                        4 Tuesday, July 2 25 km
                        NiceNice
                        5 Wednesday, July 3 219 km
                        Cagnes-sur-MerMarseille
                        6 Thursday, July 4 176 km
                        Aix-en-ProvenceMontpellier
                        7 Friday, July 5 205 km
                        MontpellierAlbi
                        8 Saturday, July 6 176 km
                        CastresAx-3 Domaines
                        9 Sunday, July 7 165 km
                        Saint-GironsBagnères-de-Bigorre
                        R Monday, July 8
                        Rest day in Saint-Nazaire
                        10 Tuesday, July 9 193 km
                        Saint-Gildas-des-BoisSaint-Malo
                        11 Wednesday, July 10 33 km
                        AvranchesMont Saint-Michel
                        12 Thursday, July 11 218 km
                        FougèresTours
                        13 Friday, July 12 173 km
                        ToursSaint-Amand-Montrond
                        14 Saturday, July 13 191 km
                        Saint-Pourçain-sur-SiouleLyon
                        15 Sunday, July 14 242 km
                        GivorsMont-Ventoux
                        R Monday, July 15
                        Rest day in Vaucluse
                        16 Tuesday, July 16 168 km
                        Vaison-la-RomaineGap
                        17 Wednesday, July 17 32 km
                        EmbrunChorges
                        18 Thursday, July 18 168 km
                        GapAlpe d'Huez
                        19 Friday, July 19 204 km
                        Bourg d'OisansLe Grand Bornand
                        20 Saturday, July 20 125 km
                        AnnecyAnnecy
                        21 Sunday, July 21 118 km
                        VersaillesParis
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: Велосипед за пътешествие.....

                          Не разбирам защо даваш само дистсанциите, трябва да се даде и времето, за да има връзка с написаното от мен(относно средната скорост). За победителите в тура тя е 40km/h

                          Коментар


                          • От: Велосипед за пътешествие.....

                            Баси терминаторите сте се събрали тук. За начинанието, смятам че трябва да се заложи на средна скорост не повече 18- 20 км./ч. при самото каране, набелязаните етапи да не са по- дълги от 150 км., с поне 2-3 етапа 70-80 км. Останалото са фантазии и чаткане по клавиатурата. Говорим за пътешествие, а не за състезание. Разглеждане на интересни места, снимки, хранене, настаняване... и на следващия ден да не си парцал.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Велосипед за пътешествие.....

                              Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                              Не разбирам защо даваш само дистсанциите, трябва да се даде и времето, за да има връзка с написаното от мен(относно средната скорост). За победителите в тура тя е 40km/h
                              Не съобразих, че форумът цитира само твоето мнение, без цитата който ти си взел преди това, в който пак се споменаваха едни 300+ км. Сори... Иначе 40 е наистина възможна средна скорост за първите 10. Преди няколко години имаше една обиколка с повечко баири и средната скорост на победителя тогава беше около 36, доколкото си спомням.

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Баси терминаторите сте се събрали тук. За начинанието, смятам че трябва да се заложи на средна скорост не повече 18- 20 км./ч. при самото каране, набелязаните етапи да не са по- дълги от 150 км., с поне 2-3 етапа 70-80 км. Останалото са фантазии и чаткане по клавиатурата. Говорим за пътешествие, а не за състезание. Разглеждане на интересни места, снимки, хранене, настаняване... и на следващия ден да не си парцал.
                              Аз съм на абсолютно същото мнение и го заявих нееднократно. Явно, ако тръгна на такова пътешествие ще предпочета теб за компания пред, да речем, анрхиста, дето повдига Уазки
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • От: Велосипед за пътешествие.....

                                Дисагите са почти задължителни. Раницата на гърба, освен че уморява допълнително раменете и ръцете, измества центъра на тежестта нагоре и коства допълнителни усилия за равновесие. Особено при спускане със завои, може да се превърне в сериозно изпитание.
                                П.П. за вас не знам, аз отивам да покарам.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X