Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямата война - 2006 - правила и официална дискусия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги, дали тук, в този форум капитаните могат да поставят актуален списък на участниците и броя джипове и мотори? Разбирам, че това донякъде е военна тайна, но без него е трудно да се организира съдийската работа. Тъй като никой не възрази, приемам, че срока за записване е до 5 май, а деня на Войната 13 май, събота( ако времето е О.К.).
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • Ще представим нашия списък на 1 май!

      Коментар


      • Венци, поздравления!

        Терена който предложихте е перфектен за такова мероприятие!
        Има всичко необходимо, ако имаше оценка - 6 по шестобалната система!

        При тази площ ще трябва наистина да се започва по-рано, да не забравяме, че стрелбата ще е само края на атаката, преди това ще трябва предвижване през трудни участъци!

        Според мен си трябват чисти 6 часа игра, за да е интересно...

        Коментар


        • Още нещо..
          Ако сме по десетина джипа в отбор, да помислим дали да не отрежем зоната за тупаница от Мургаш надолу, включим ли Ботевградския баир, ще се гоним два дни..

          Виж ако съберем някой ден двайсетина джипа и 30 стрелци - няма проблем, иначе с тия бързи УАЗ-ки докато се изнесе от Сеславци до Ябланица, през Нови Искър и слънцето ще се скрие!

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Volk
            ........иначе с тия бързи УАЗ-ки докато се изнесе от Сеславци до Ябланица, през Нови Искър и слънцето ще се скрие!
            .........или ще изгрее
            B+

            Коментар


            • Още нещо..
              Ако сме по десетина джипа в отбор, да помислим дали да не отрежем зоната за тупаница от Мургаш надолу, включим ли Ботевградския баир, ще се гоним два дни..

              Виж ако съберем някой ден двайсетина джипа и 30 стрелци - няма проблем, иначе с тия бързи УАЗ-ки докато се изнесе от Сеславци до Ябланица, през Нови Искър и слънцето ще се скрие! Laughing
              Аз мисля че вече уточнихме района, който ми се струва достатъчен за да се развие играта за един ден както е предвидено. Старта ще е 9:30 края на войната и преброяването 17:00. Тъй като в нашия отбор са повечето УАЗ-ки "които едва едва се движат" значи имате стратегическо преимущество Какво ви притеснява факта? Вие сигурно ще сте много по-бързи и докато ние дойдем с УАЗ-ките войната ще е свършила?
              VPetrov.photography

              Коментар


              • Добре, ще видим кой ще излезе прав!

                Коментар


                • Първоначално публикуван от zzlatev
                  9. Съдиите заедно с капитаните ще определят равнопоставени стартови точки и за двата отбора. Крепостите ще са групирани в две групи по-шест, едната от групите ще е по-близка за единия отбор и неговата стартова точка и съответно по-далечна за другия и обратното. 6 крепости, 3 близки и 3 далечни ще бъдат избрани от съдиите и капитана на Ловците, съответно 3+3 ще бъдат подготвени от съдиите и капитана на Отбор 1. В деня на старта с жребии ще бъдат избрани една близка и една далечна крепост, избрани от Ловците, и една близка и далечна крепост, избрани от Отбор 1. Т.е. всеки отбор ще трябва да завоюва 2 по-лесно достижими крепости и две по-далечни и труднодостъпни.
                  Принципа е много добър, но къде е отправната точка?!
                  Близка към Бухово или Ботевград?!

                  Вече е време да прецизираме понятията, ние вече имаме 2 точки, не можем да ги определим като близки или далечни, защото го няма аршина!

                  Като казах "аршин", тая територия гъмжи от хайдутски и партизански изпълнения, защо така привлича всички агресивни мероприятия?!

                  Коментар


                  • Аз миналия път предложих за отправна точка да се счита Бухово като двата отбора се отдалечат по равнопоставени пътища на минимум от 10км един от друг считано от Бухово. Предложението ми не беше прието защото вие искахте да се запознаете по-добре с района. Ако сте се запознали кажете дали това предложение ви устройва ако ли не дайте ваше... Точното ми предложение е:

                    Например единия отбор се намира за старт в село Сеславци а другия в село Желява...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                      Аз миналия път предложих за отправна точка да се счита Бухово като двата отбора се отдалечат по равнопоставени пътища на минимум от 10км един от друг считано от Бухово. Предложението ми не беше прието защото вие искахте да се запознаете по-добре с района. Ако сте се запознали кажете дали това предложение ви устройва ако ли не дайте ваше... Точното ми предложение е:

                      Например единия отбор се намира за старт в село Сеславци а другия в село Желява...
                      Не знам кой не е приел предложението, но явно не ми го е казал, иначе бих го одобрил изцяло...

                      Приемаме Бухово и полигона за отправна точка, Сеславци и Желява са само щрихи от картината която искате да рисуваме, защото забравяте баира, който вие искате да се включи!!

                      Но нека Бухово е "опорната точка", после ще обърнем нещата според правилата! Ти постави Бухово като изход, но повече не сме дълбали темата!

                      И още нещо дребно - ако падне сняг на Мургаш към края на месеца, как ще се гонят точките на които държите от баира на Ботевград?!

                      Коментар


                      • Нека да караме по ред. Първо, ако се приема предложението ми Бухово да е отправна точка тогава предлагам дефиницията за близка точка да бъде, когато тя се намира между Мургаш и Бухово, а далечна, когато е след Мургаш (гледано от Бухово). Ако падне сняг или каквито и да е други причини направят затруднят отиването до определена точка нищо не се променя. Просто нито един от отборите няма да може да си я калкулира в сметката. Победител може да стане и отбора който е успял да "застреля" поне един от "противниците". Ако ли пък никой не успее да открие и отиде до нито една от точките (което ми се вижда леко невъзможно, защото все пак две от тях ще си ги е маркирал сам) и двата отбора не успеят дори да влязат в битка до 17:00 значи прасето (200 лв.) се делят между двата отбора и на разбора т.е. вечерята се уточняват нови правила които да са по-добри. Макар че тази ситуация ми се вижда леко фантастична...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • Прав си - леко фантастична!
                          Ние вече сме в час със траковете, имаме варианти за всички входове и изходи, виж за прасето бяхме забравили, но се постарахме да се подготвим за битката!

                          Готови сме за всички избрани варианти и като хора на честта ви пожелаваме от сърце успех и "Нека ГПСА и желатиновото топче бъдат с вас"! /Освен ако СЪДБАТА НЕ РЕШИ ДРУГО!/

                          Коментар


                          • Добре правите с траковете, но виж за прасето не забравяйте... току виж останем на сандвичи... И благодаря за пожеланията да ви се връщат двойно...

                            И така да обобщим последните уточнения. Всеки отбор ще представи на другия 6 точки от които ще бъдат избрани две. Една близка и една далечна. (дефиницията за близка и далечна е по-горе).
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                              Добре правите с траковете, но виж за прасето не забравяйте... току виж останем на сандвичи... И благодаря за пожеланията да ви се връщат двойно...

                              И така да обобщим последните уточнения. Всеки отбор ще представи на другия 6 точки от които ще бъдат избрани две. Една близка и една далечна. (дефиницията за близка и далечна е по-горе).
                              Продавам прасе като за 200лв.домашно производство
                              ако някой проявява интерес да пусне Л.С.
                              Не ми местете мнението в "Купувам Продавам"
                              защото няма да бъде актуално.

                              Коментар


                              • Шопар или свинкя?!

                                Не, че е от значение, ама заради него се прицелихме в "Отбор 1", надявам се да е женска, че да вдъхне рицарски чувства в противника!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X