Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Post factum

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Post factum

    Абе това дето го говорите за пушките не е съвсем така. Говоря за това, че ако се увеличи над 300 fps и започвали да летят на където си искат и да се пукат. Напротив става доста по точен и силен изтрел от който повече боли. Даже (той и Обера знае) на панчерево станахме свидетели на едно такова пренавиване на една 98-ца която беше над 350 и да ви кажа, не топчетата не се пукаха..., те ти размазват на пихтия кожата по ръката. Тъй, че съвсем спокойно може да се стреля и с над 300 фпс. друг е въпроса, че стават серизни контузии. А относно счупените странични стъкла, е колкото и да е здраво, като попаднат няколко последнователни изтрела на едно място, и не ще се счупи ми незнам какво ще стане... То и това зависи от някой работи, примерно скороста на джипа, ако стъклото не е било леко пукнато преди това и подобни.

    пп: А това е леко несериозно с контрола за скороста. Ти играй гол и да те прасна с 4-5 топчета с над 350 фпс и 2 месеца ще си като болен от някаква рядка болест. И аз съм против тия ограничение, но според мен е абсолютно нормално да сме в границата от 300 до 320 примерно. Всепак наистина, който играе е с ясното съзнание, че знае какви могат да бъдат последиците.
    [FONT=Arial][COLOR=#3b96e5][SIZE=5][B][URL="http://www.specialopspaintball.com/positions/sm.asp"][IMG]http://www.specialopspaintball.com/positions/images/title_sm.gif[/IMG]
    [/URL][SIZE=2][I]Ние, сме млади ( по душа). Ставаме все повече (луди). Обичаме да се забавляваме. Обичаме пейнтбола. Сами използваме продуктите, който предлагаме и вярваме в тяхното качество. Всички обичаме България и вярваме в уникалността на това място. Обичаме плaнината и морето. Обичаме нощния живот в големите градове. Обичаме да пътуваме. Ние сме ваши приятели. [/I][/SIZE][/B][/SIZE][/COLOR][/FONT][SIZE=2][I][FONT=Arial][COLOR=#3b96e5][B]We are woodsball : ) [/B][/COLOR][/FONT][/I][/SIZE]

    Коментар


    • #62
      До: Post factum

      Е единственния смислен отговор от всичко написано - маските издържат на 400fps - изпробвано.
      Изприщи ми се езика да повтарям,че НЕправя проблем за щети ,а за безопастност!
      След това уверение ,за мен въпросът е приключен!
      Поздрави!
      Густо майна , пътят свърши !!!

      Коментар


      • #63
        До: Post factum

        Това за точността е субективно мнение. При голямо налягане, топчетата изпитват по-голямо напрежение и при излитането от цевта започват да вибрират, като се образуват вълни, които интереферират и за капак срещат "вълнолом" по шева на двете черупки и става мазало ри обтичането, от което започват да се въртят, от което се появява аеродинамична сила и край. Дългите цеви са по-точни, защото по-дълго време ускоряват топчето, т.е. налягането е по-плавно и не се натрупват толкова еластични напрежения. Иначе знаеш, че независимо от дължината на цевта, началните скорости ги правим еднакви, ама точността се подобрява.

        Закалено автомобилно стъкло не можеш да спукаш, ако ще цял ден да стреляш в една точка.

        Коментар


        • #64
          До: Post factum

          Бе, естествено, че гледаме безопасността. Иначе маските издържат, ама покриват под 10% от площта на човек. Кате те тресне отблизо топче на 350, кръв се лее - пак изпробвано, а белезите не изчезват вече половин година.

          Коментар


          • #65
            До: Post factum

            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
            Закалено автомобилно стъкло не можеш да спукаш, ако ще цял ден да стреляш в една точка.
            За това си абсолютно прав, говорех за страничните стакла. А и аз се чудя какво се оплакват толкова, като нашия отбор май е с повече материални щети. Докато бяхме горе на Събин му счупиха стопа и то само от един изтрел.
            [FONT=Arial][COLOR=#3b96e5][SIZE=5][B][URL="http://www.specialopspaintball.com/positions/sm.asp"][IMG]http://www.specialopspaintball.com/positions/images/title_sm.gif[/IMG]
            [/URL][SIZE=2][I]Ние, сме млади ( по душа). Ставаме все повече (луди). Обичаме да се забавляваме. Обичаме пейнтбола. Сами използваме продуктите, който предлагаме и вярваме в тяхното качество. Всички обичаме България и вярваме в уникалността на това място. Обичаме плaнината и морето. Обичаме нощния живот в големите градове. Обичаме да пътуваме. Ние сме ваши приятели. [/I][/SIZE][/B][/SIZE][/COLOR][/FONT][SIZE=2][I][FONT=Arial][COLOR=#3b96e5][B]We are woodsball : ) [/B][/COLOR][/FONT][/I][/SIZE]

            Коментар


            • #66
              До: Post factum

              Първоначално публикуван от reynard Преглед на мнение
              За това си абсолютно прав, говорех за страничните стакла. А и аз се чудя какво се оплакват толкова, като нашия отбор май е с повече материални щети. Докато бяхме горе на Събин му счупиха стопа и то само от един изтрел.
              Ако носиш очила си ги сложи,ако ли не, иди на офталмолог!!!
              Пак ли трябва да повтарям ,че не си мерим щетите , а се притесняваме за безопастноста - маските-очите!!!
              Кръв бол,очи две!
              Густо майна , пътят свърши !!!

              Коментар


              • #67
                До: Post factum

                Ми, то и страничтните са закалени, освен ако не ти ги е рязал някой стъклар за по-евтинджос. На английски му викат Safety glass и е забранено използването на друг вид кварцово стъкло в колите. Такова нещо и с прашка не се чупи много лесно - отново изпробвано.

                Коментар


                • #68
                  До: Post factum

                  Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                  Това за точността е субективно мнение. При голямо налягане, топчетата изпитват по-голямо напрежение и при излитането от цевта започват да вибрират, като се образуват вълни, които интереферират и за капак срещат "вълнолом" по шева на двете черупки и става мазало ри обтичането, от което започват да се въртят, от което се появява аеродинамична сила и край. Дългите цеви са по-точни, защото по-дълго време ускоряват топчето, т.е. налягането е по-плавно и не се натрупват толкова еластични напрежения. Иначе знаеш, че независимо от дължината на цевта, началните скорости ги правим еднакви, ама точността се подобрява.

                  Закалено автомобилно стъкло не можеш да спукаш, ако ще цял ден да стреляш в една точка.
                  Теорията е много хубаво нещо, но когато е потвърдено от практиката.
                  В останалите случаи е хипотеза или просто празно дърдорене.
                  След края на последната битка измерихме няколко пушки със скорости над 315 фут./с и всичките си стреляха чудесно.....

                  Това с лепенките ми хареса, и това всички да сме с максимално усилени пушки също е решение. И двете решения са лесно осъществими и евтини.

                  А в гората голи до кръста си е чист бабаитлък( мерене на кардани и пр.)!
                  Остава да се намажем и с олио и ще станем бетер пехливани...
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Post factum

                    За протокола, щото тук се говорят неверни неща - измерени бяха 3 пушки и само тази на ГАД беше над 315. Колко идеално са стреляли е друг въпрос, защото ние замервахме начална скорост, а не групираност.

                    Това, че се хващате за лепенки е простотия. То ние ако искаме да си правим мръсно и да не пукаме топчета през храстите, просто вечерта ще сложим няколко торби в хладилника. Излагате се с тези обвинения. А, това, че бутилките са си вдигнали налягането, никакви лепенки няма да го предотвратят. Щото всичко мина два пъти през радара преди старта (както вече казах 100 пъти), обаче на ГАД даде най-високата скорост на импровизирания ви тест. Даже той скочи да иска дисквалификация, ама като си видя неговата и се успокои набързо, щото по вашата насилена логика, той най-много си е човъркал пушката...

                    Коментар


                    • #70
                      До: Post factum

                      Хора, стига с това човъркане на маркерите. Всички знаят, че настройката е деликатна и веднъж настроен, маркерът няма нужда от бъзикане - особено когато се играе с въздух.

                      Все пак пейнтболисите сме достатъчно отговорни хора и за нас безопасността е на първо място. Ние искаме да развиваме спорта и за тази цел винаги се стараем да докажем, че е безопасен. Гарантирам, че нито един сериозно играещ пейнтболист няма да си увеличи маркера, за да причини болка или щета на друг играч. Той вече не е пейнтболист а съдъст, който най-вероятно вечер измъчва домашната си котка и куче.

                      Моят маркер не го пипам с месеци... всеки път като застана на радара с бутилка въздух знам, че ще даде 280-290 и няма нужда от пипане. Ако сложа СО2 обикновено има нужда от корекции. После като върна въздух - пак настройка. Затова вече си играя само със сгъстен въздух и нямам проблеми.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Post factum

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Точно така беше и този който си пъхна пушката през отвора бях аз. И изстрелях поне 100 топчета вътре някои от които в упор от 10 см. по Volk. И го направих с ясното съзнание че няма никакъв проблем защото срещу себе си имам човек който нито ще мрънка нито ще се оплаква. Както и стана. Volk се усмихна и се поздравихме взаимно за добрия бой който определено си заслужаваше да се снима. Е затова и по-горе писах - който си е воин по душа такива неща не го плашат, който не е ... не е! И така за себе си съм взел решение.
                        Така беше, все едно ада се изсипа върху нас!
                        Бях подготвен за тая работа, обаче такова чудо не очаквах! В един момент всичко се сля в постоянно трещене и отвътре вече нищо не се виждаше!
                        Както и да е, аз лично се изкефих на тоя екшън, в който нямаш повече от секунда - две време за действие!
                        Не ме бъркат щетите, защото огледалата ще се сменят, но спомена ще остане!

                        Нещо май хвърчите като криви топчета в грешна посока! Най-важно в тази игра е тактиката, координацията и комуникациите, какво значение има дали ще те насини някаква джанка, нали не са бойни куршуми!

                        Коментар


                        • #72
                          До: Post factum

                          Нещо май хвърчите като криви топчета в грешна посока! Най-важно в тази игра е тактиката, координацията и комуникациите, какво значение има дали ще те насини някаква джанка, нали не са бойни куршуми!
                          Точно така!
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #73
                            До: Post factum

                            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                            Не само,че си мисля, че някой си е носил шестограни ами го видяхме лично. Малко след 17ч. около нашите джипове дискутирахме за пушките и премерих скоростта на някои съмнителни играчи. Венци Петров точно обясняваше, че това е безмислено и един от добре екипираните младежи извади една кутийка с шестограни за да усилим пушката докрай и да ми покажат как пука топчета. И с изненада установи, че му няма точно този шестогранен ключ, който става за пушките. Интересно къде ли го е загубил...

                            Ако се познавахме по-отдавна щеше да знаеш, че избягвам да говоря празни приказки.

                            Относно човешките сетива- не ги подценявай.
                            Жена ми е музикален педагог, и навремето след като ми прави някакви тестове заключи, че имам "абсолютен слух". Ако не знаеш какво значи това на следващата игра може да я попиташ.
                            Относно зрението- малко са животните на земята с по-добро зрение от човека...
                            Колега един от съмнителите играчи бях АЗ, а момчето с шестограмите беше брат ми radair ако някой има съмнения в нас като играчи или съфорумци нека каже, мисля че точно за пейнтбол и пушки няма какво да ми кажеш. Лично ти премери мойта пушка която на контролата преди старта на играта беше настроена на 280 ф/с ти като я измери показа 312 ф/с и е доста смешно да си мислиш че точно ние сме си пипали пушките, можеш да видиш кога сме регистрирани във форума и се познаваме лично с много голяма част от активните членове, просто се излагаш като кифладжия с тези мнения.
                            А шестограми наистина имах но са паднали докато съм тичал, а имах в себе си защото си сглобих response triger-a точно на старта и даже заради това не участвах в преброяването на нашия отбор което беше направено от Венци, изпровали сме многократно ефекта от усилване на пушката и той е отрицателен особено за пушки с по-дълги цеви от стандартната каквато е мойта, шанса да се спука топче в цевта е огромен, такаче мисля че ти стана ясно че не попадна на точните хора които да обвиняваш в усилване на налягането.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #74
                              До: Post factum

                              Няма ми го ключа защото аз съм с друг маркер и имам само 2 шестограма за х7-та. За А-5 нямам шестограм, затова и нямах за него. И тая кутийка не съм я вадил от никъде, просто ми играе роля на пълнител с инструменти...и в крайна сметка какво се оказа лично ГАД горе ми тества пушката и какво видя мойта показа 272 fps. Леко приблизително с около 50 fps под неговата...
                              [FONT=Arial][COLOR=#3b96e5][SIZE=5][B][URL="http://www.specialopspaintball.com/positions/sm.asp"][IMG]http://www.specialopspaintball.com/positions/images/title_sm.gif[/IMG]
                              [/URL][SIZE=2][I]Ние, сме млади ( по душа). Ставаме все повече (луди). Обичаме да се забавляваме. Обичаме пейнтбола. Сами използваме продуктите, който предлагаме и вярваме в тяхното качество. Всички обичаме България и вярваме в уникалността на това място. Обичаме плaнината и морето. Обичаме нощния живот в големите градове. Обичаме да пътуваме. Ние сме ваши приятели. [/I][/SIZE][/B][/SIZE][/COLOR][/FONT][SIZE=2][I][FONT=Arial][COLOR=#3b96e5][B]We are woodsball : ) [/B][/COLOR][/FONT][/I][/SIZE]

                              Коментар


                              • #75
                                До: Post factum

                                За да не се излагам , като "кифладжия"отново, следващата Война просто ще си залепим по една лепенка на маркерите и готово
                                Ще си спестим много писане по форумите.
                                Мисля, че всеки честен играч няма да има нищо против!
                                От нечестните очаквам вой.....
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X