Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Post factum

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Post factum

    Приятели, качете някъде снимки и видео ако вече имате обработени. От нашия отбор имаше поне две камери и ми е много интересно какво се е получило.

    Коментар


    • #17
      До: Post factum

      А, Венци ако с темпото визираш нас, там ситуацията беше съвсем друга. Вие тръгнахте, а аз останах да изчакам 8 човека, които видях че идват към забарикадираната Буханка. След това тръгнахме, обаче все нагоре, а точката е била предимно в дясно. Къде се качихме и как после се спуснахме обратно знаем само ние. Дойдохме малко преди да се изсипят Ловците, което пък беше малшанс, защото иначе те щяха да са под нас и да се нахендрят на кръстосан огън.

      Коментар


      • #18
        До: Post factum

        Друго имам в предвид в случая а тези за които се отнася би трябвало добре да знаят за що иде реч...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          До: Post factum

          Този "мрънкащия" лигльо съм аз.

          Едно от най-омразните ми неща е лъжата! И няма да позволя някакви младежи да ни правят на маймуни! Аз съм сигурен, че ти, Обера, Събин и останалите сериозни и улегнали хора не са си пипали пушките, но за някои от онези нахъсани пейнтболистчета, от "Макдоналдс поколението" съм абсолютно сигурен, че са!
          Интересен факт е, че и на миналата война е имало оплаквания , и то пак от нашия отбор ( въпреки че е победил).Тук изводите си направи сам....
          Аз на твое място не бих си позволил да наричам плачковци 40-50год. мъже.

          За да избегнем повече разправии предлагам строго да регламентираме скоростта и да предвидим драстични санкции.
          Ако сметнете, че е трудно осъществимо другия вариант е да усилим всички пушки до скороста гарантираща точен изстрел. Тогава при равни условия ще се види, кой е мрънкало и кой не.

          При всички положения НИЕ НЯМА ДА ПОЗВОЛИМ ТОВА ДА СЕ ПОВТОРИ (потрети, ако трябва да сме точни).
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #20
            До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Че вчера бях брадясал е вярно ама явно е било много щом сте ме сбъркали с Ладен... А в интерес на истината "буханката" отиде там заради Влади за който имахме сведения че идва и защото бях сигурен че сложното място където бях спрял щеше да го амбицира да премине въпреки всичко и междувременно да не си гледа много много GPS-а... Защото Влади е от МСС а всички членове на МСС аз, Събин и Иван лично ги обучаваме на ориентация и това беше притеснително в случая... Но щом той започна маневрите по заобикалянето на "буханката" ми стана ясно че имаме още половин час на спокойствие...



            В началото наистина се подведох. Хода беше изключително стратегически и успя да ме обърка.
            Де да знам, че толкова ще се лъжеме....

            Бързо разбрах грешката си и реших да обърна нещата в свой ръце като насочих хората си в дясно и реших да мина в обходен маньовар..
            Хода ми не беше лош.
            Лошото е че нямаше много хора на които да кажа направете това и да
            знам, че то ще бъде направено.
            Имаше пълен хаос.
            Имаше много уморени момченца (деца)
            Нямаше ръководство което да каже нещо смислено, което да бъде изпълнявано дори и с риск за живота...
            LZ1VMH

            Коментар


            • #21
              До: Post factum

              Поражението е прието, а победата честитена
              и напълно заслужена, според мен!
              Ако имаше обозначени "бази", нямаше да има препирни,
              защото по тази логика можех да претендирам че на база2 джипа,
              който препречваше пътя е на по-малко от 50 метра. Нека Събин да каже, как слиза в дерето на 25-30 метра и къде беше тяхният джип,
              който препречваше пътя?! Да каже и Обера къде точно "пазеше" база2 ?! Май аз бях единствения, който беше най-близо до база2,
              "очистих" джипа и приех боя с Събин и & , пет минути преди 17:00.
              При такова безхаберно съдийство,
              въпросите винаги ще са повче от правилните отговори,
              но истината е че победиха по-добре подготвените, мотивирани
              и готови да "работят" за каузата бойци!!!
              Венци недоволстава, че някой не можел да издържи на темпото
              на по-възрастни от него...???!!!
              А как ви се вижда това, че някои ходиха да хапнат в Бухово,
              до като се прераждат......???!!!! Или, като ги подканиш да влязат в гората, а да не върват по пътя, щото има засада,
              след 5-6 изминати метра, да се върнат с обяснението,
              че е много стръмно....!!!!!??????????????
              Не искам мненията ми да се приемат, като оправдание,
              няма оправдание, за командир загубил битка,
              както няма и за такъв, който не прави анализ на поражението, факторите довели до това, личните грешки,
              слабостите и ролята на "страничните" фактори!!!
              Не мисля, че изкарването на "кирливите ризи" е недостатък напротив,
              само така може да не се допускат същите грешки, за в бъдеще
              и да се подобри, като цяло организацията на Войната!!!

              Коментар


              • #22
                До: Голямата Война 3 - съдийско предложение.

                Първоначално публикуван от n.nenov Преглед на мнение
                Едно мнение и от мен... редови войник (пейнтболист):


                Един съвет: 5 лв. за такса за участие е малка сума. Чудя се какво е покрило. Следващия път я направете поне 10 лв.

                Поздрави
                НЕно


                Незнам кой точно е платил 5 лв.

                На мене ми беше казано същото, но в последствие платих с изненада
                35 лв.
                Като последните пет лева човека каза, че са за логистика или нещо подобно.


                Съчетано с леките повреди и горивата нещата стават доста солени, че и накрая някой не ми говореше .....
                LZ1VMH

                Коментар


                • #23
                  До: Post factum

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Този "мрънкащия" лигльо съм аз.

                  Едно от най-омразните ми неща е лъжата! И няма да позволя някакви младежи да ни правят на маймуни! Аз съм сигурен, че ти, Обера, Събин и останалите сериозни и улегнали хора не са си пипали пушките, но за някои от онези нахъсани пейнтболистчета, от "Макдоналдс поколението" съм абсолютно сигурен, че са!
                  Интересен факт е, че и на миналата война е имало оплаквания , и то пак от нашия отбор ( въпреки че е победил).Тук изводите си направи сам....
                  Аз на твое място не бих си позволил да наричам плачковци 40-50год. мъже.

                  За да избегнем повече разправии предлагам строго да регламентираме скоростта и да предвидим драстични санкции.
                  Ако сметнете, че е трудно осъществимо другия вариант е да усилим всички пушки до скороста гарантираща точен изстрел. Тогава при равни условия ще се види, кой е мрънкало и кой не.

                  При всички положения НИЕ НЯМА ДА ПОЗВОЛИМ ТОВА ДА СЕ ПОВТОРИ (потрети, ако трябва да сме точни).


                  Аз пък съм любопитен да науча как точно ще го направим. Защото на сутринта всички пушки бяха проверени и направени на 300. На края на деня една от пушките които пробвахме по повод на оплакването беше на GAD и показваше 328..! И това не е защото GAD си я пипал нещо в което съм абсолютно убеден а защото температурата на бутилката се е повишила. Въобще поинтересувай се от техническата страна на въпроса и ще ти стане ясно за що иде реч. И ще разбереш че понятието точна регулировка не съществува. Или направо вземи една пушка или ми ела на гости и ще ти демонстрирам бавно и внимателно с мерене и стрелба че няма абсолютно никаква файда от подобно усилване. Напротив по-добре е при повишаване на температурата да се намалява налягането защото само едно спукано топче и забравяме за точност но за съжаление по време на боя няма как да стане. Ние със Събин даже сме си купили компенсационни камери за да намалим ефекта доколкото е възможно. По въпроса със Събин сме изстреляли повече от един кашон топчета само за тестове и съм съвършено наясно какво говоря. Но повтарям ела у нас и ще ти демонстрирам в "лабораторни" условия това за което говоря. Може и някой от новобранците да е правил това в което ги обвиняваш нещо което нито мога да отрека нито да потвърдя. Но ако са го правили реално им е пречело а не помагало. Колкото до оплакванията съжалявам за тях но не смятам че е сериозно който е тръгнал да идва на такова мероприятие въобще да отваря дума за това. Особено пък за дреболии като огледала за УАЗ. Както по-горе писах по съшия начин е счупен стопа на Събин а той струва много повече... И то счупен от ваш изстрел! Какво да кажа за повредите по джипа на Goldy? Аз пък изкривих колонката на "буханката" която е само на 3840км. и с която бях само защото трябваше да карам други хора а не да возя себе си... И т.н. да не се повтарям... Съжалявам но за следващата мероприятие аз лично няма да играя срещу хора които не са готови на подобни загуби... Колкото пък до това че боляло от топчета аз лично съм навит когато играем следващия път в регламента да запишем да няма никакво ограничение за скоростта и да играем голи до кръста (без дамите разбира се). Същото предавам и от името на Събин. Тъкмо ще е и по-реалистично. В края на краищата не сме на курс по балет... Който го боли да не идва или да си урежда по-лекички забави...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #24
                    До: Post factum

                    Жоро, и ти ли почна да се излагаш вече?! Кви са тия глупости за усилени пушки? Всички пушки бяха проверени по 2 пъти преди началото. Веднъж като ги сглобявахме и веднъж преди старта. Пък аки си мислиш, че някой си е носил шестограми и ги е усилвал в последствие, направо вземи да се усъмниш дали не е стреляно с лагерни съчми. Да не говорим, че нямате нито едно доказателство за умишлено пипане на пушките, ами сте "чували" как дрънчат различните топчета. Вие сигурно и пиано можете да настроите вместо с камартон, с вилица. Това, за което говориш е грозно потъпкване на правилата и на мерките за безопасност и фактът, че допускаш, че някой от нас го е направил...

                    Преди старта, а и винаги при игрите казвам да се държат бутилките на сянка. Налягането е функция на температурата, пък когато имаме и фазов преход, диаграмите са около точката на кипене. И понеже много знаехте всички и ГАД първи скочи накрая на "дисквалифицира", измерихме 3 пушки - 2 наши (295 и 315 fps) и неговата (325 fps). Това, което ви казва Венци за началната скорост е, че функцията на ефективността има екстремум и той е около 300 fps. Оттам нагоре топчетата лесно се пукат или от голямото натоварване започват да трептят и се фалцират и кривят както си искат. Какво пък да кажа аз, когато ефектът на моята цев е при 280 fps и над него или пукам, или не улучвам нищо. Това, което впоследствие пресметнах е, че ако се стреля по насрещно идващ джип със 60 km/h, това добавя още 50 fps върху скоростта на топчето. Конкретно за огледалата да не забравяме, че това е едно тънко и крехко стъкалце с мижава централна опора и се чупи доста лесно.

                    Влади, какво точно си плащал, че нищо не разбрах? И като стана дума - сума народ не си е платил таксата участие, която първо е символична и второ я пише в регламента, който явно много малко хора са погледнали даже.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Post factum

                      Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение

                      Влади, какво точно си плащал, че нищо не разбрах? И като стана дума - сума народ не си е платил таксата участие, която първо е символична и второ я пише в регламента, който явно много малко хора са погледнали даже.
                      35 лв.
                      Платени чинно.

                      Би ли казал колко точно трябва да се плати?
                      LZ1VMH

                      Коментар


                      • #26
                        До: Post factum

                        Влади и ти ли не си ми уважил труда... http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=13518 - т. 21

                        Имаме точен списък кой какво и най-вече за какво е плащал. Довечера Патрик ще ти напише твоята сметка тук.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Post factum

                          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                          Влади и ти ли не си ми уважил труда... http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=13518 - т. 21

                          Имаме точен списък кой какво и най-вече за какво е плащал. Довечера Патрик ще ти напише твоята сметка тук.

                          Труда съм ти го уважил.
                          Прочетено е всичко с изключение на цената, явно защото не е било водещо за мен или защото съм слушал други хора...
                          Извини ме ако съм те обидил ...
                          LZ1VMH

                          Коментар


                          • #28
                            До: Post factum

                            Майтапя те, бе... Който не е чел правилата си е за негова сметка.

                            Кажи ако искаш разбивка на твоята сметка, за да кажа на Патрик да я даде.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Post factum

                              Малко снимки:

                              Ядрото на нашият отбор.






                              Красоти





                              Усеща се повея на загубата.
                              Хората са малко.









                              Злати в ролята на Съдия.







                              Линейката е налична.




                              Трескаво приготовление.

                              LZ1VMH

                              Коментар


                              • #30
                                До: Post factum

                                Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                                Майтапя те, бе... Който не е чел правилата си е за негова сметка.

                                Кажи ако искаш разбивка на твоята сметка, за да кажа на Патрик да я даде.


                                Ти се готви, че смятам да дойда на твойте тренировки.....
                                LZ1VMH

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X