Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на Jeep Grand Cherokee 4.0(до 99)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Какво да променят Международната конвенция за правата на човека ли? Не могат. А тя е част от вътрешното право и никои закон не може да и противоречи.

    Коментар


    • #47
      акциз

      Прав си колега KINEX.но въпроса е ако "прекараш"някого/щото доброволно не вярвам някой да се съгласи да увисне в данъчното с 10,-15х.л/,няма ли да се води финансово престъпление,а не задължение?
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #48
        ако докажеш, че данъците които дължиш са неплатени поради невъзможност няма да влезнеш в затвора, НО ако сключиш сделка (покупко-продажба) и препродадеш или по някакъв начин се доказва корист в неплащането и избягването на данъка си е данъчна измама и влизаш с пълна сила.... а както са се натопорчили на тая тема "данъчна/финансова измама" гонят до дупка! друг е въпроса, че все още комуникацията м/у КАТ и НАП е 0:0, аз внесах безмитно кола която нямах право да продавам 2 години (под митнически контрол), продадох я на пълномощно (никога не съм я декларирал в данъчното и не съм и плащал данъци) и новия собственик си я регистрира преди няколко месеца без грижи...
        "..there is no substitute for cubic inches.."

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от fakir Преглед на мнение
          ....... аз внесах безмитно кола която нямах право да продавам 2 години (под митнически контрол), продадох я на пълномощно (никога не съм я декларирал в данъчното и не съм и плащал данъци) и новия собственик си я регистрира преди няколко месеца без грижи...
          ОФТОПИК
          Къде, в кой град,защото в София -не става.
          B+

          Коментар


          • #50
            НЯМА ДА ПЛАТИМ х 2 !

            [/QUOTE]ЗАКОН ЗА АКЦИЗИТЕ И ДАНЪЧНИТЕ СКЛАДОВЕ


            Обн. ДВ. бр.91 от 15 Ноември 2005г., изм. ДВ. бр.105 от 29 Декември 2005г., изм. ДВ. бр.30 от 11 Април 2006г., изм. ДВ. бр.34 от 25 Април 2006г., изм. ДВ. бр.63 от 4 Август 2006г., изм. ДВ. бр.81 от 6 Октмври 2006г., изм. ДВ. бр.105 от 22 Декември 2006г., изм. ДВ. бр.108 от 29 Декември 2006г

            Чл. 18. "Автомобили" са новите и употребяваните пътнически, товаро-пътнически и състезателни автомобили за транспорт до 9 лица, включително водачът, с мощност на двигателя, превишаваща 120 киловата (kW) по система DIN или 126 киловата (kW) по система SAE, включени в код по КН 8703.

            вече не знам всъщност кое е истина??? моля пояснете[/QUOTE]

            НЯМА ДА ПЛАТИМ, НЯМА ДА ПЛАТИМ ! - има такава пиеса на Дарио Фо.
            Е , и аз си внесох от Виена, такъв джип GRAND CHEROKEE , миналата седмица. Благодаря за съветите на QUADRA, KINEX, DISEM И МИТКО. Джипа е добър, дойде си на собствен ход GRAND CHEROKEE 4000 и.т.н.
            Оказа се обаче че акциза се дължи и това си е.
            Аз обаче съм голям инат изобщо, операционната система, която обуславя моята личност е "ЗАБРАНИ МИ НЕЩО И МИ ГЛЕДАЙ СЕИРА"
            Винаги съм спазвал стриктно законите, които считам за разумни и справедливи. С останалите обаче , не се съобразявам. Именно такъв е и този закон,
            1. Значи ако си внеса почти ново Porshe Shaien ще дължа същите пари, както и за 12 годишна Джипка само за спорт, така ли???
            Да ама Не.
            Набелязал съм следните мерки.
            1. Ще си купя четириосно ремарке и ще я карам само оффроад - интересуват ме Вашите коментари, какво могат да ме измародерстват данъчните, ако не я регистрирам въобще.
            2. Може ли наистина някакъв съд да забави плащането, колкото и разходи да струва. Има ли навити да се групираме и да ги съдим ??
            3. Ако нищо не стане ще си я изнеса обратно и изобщо способен съм на чудеса от глупост и инат само и само да не стане по този несправедлив закон.

            Моля за вашите коментарии. 10х
            Последно редактирано от Nik Nikolov; 15-02-07, 10:17. Причина: моя грешка , доуточняване
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #51
              акцизите се определят от всяка държава самостоятелно
              но доколкото разбрах, не трябва да има диференциране
              по това дали стоката е нова или втора употреба
              единствено можеш да се жалваш в европейската комисия
              LR RR Classic VM2.5

              Коментар


              • #52
                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                1. Ще си купя четириосно ремарке и ще я карам само оффроад - интересуват ме Вашите коментари, какво могат да ме измародерстват данъчните, ако не я регистрирам въобще.
                Нищо не могат да те измародерстват.
                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                2. Може ли наистина някакъв съд да забави плащането, колкото и разходи да струва. Има ли навити да се групираме и да ги съдим ??
                Ако имаш предвид плащането на акциза - не. Обжалването не спира изпълнението, т.е. изискумемостта на акциза.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X