Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка и внос на на автомобили след 01.01.2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка и внос на на автомобили след 01.01.2007

    Здравейте.Предстои ми покупка на джип на старо и се чудя сега ли да купувам или след нова година.Ако някой има идея какво ще стане с цените моля да спдели.Айде колеги давайте акъл!!
    Николай Папазов

  • #2
    зависи какво искаш да купиш:
    уаз и нива няма да поевтинеят

    "новият внос" и употребяваните западни марки би трябвало да поевтинеят, но е твърде възможно да се засили контролът за изгорели газове и т.н.

    чисто новите би трябвало леко да поскъпнат, защото в момента цените им са малко по-ниски отколкото в ЕС...

    Лично аз имам кола, която чака нова година в Мюнхен

    ПОЖИВЕМ, УВИДИМ!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      По принцип за Витара или Фероза става въпрос.И още един казус:ако купя джип на инвалид с генерално пълномощно след нова годин ще е проблем ли да си я прехвърля сам на себеси?
      Николай Папазов

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от kokoff
        По принцип за Витара или Фероза става въпрос.И още един казус:ако купя джип на инвалид с генерално пълномощно след нова годин ще е проблем ли да си я прехвърля сам на себеси?
        като си я прехвърлиш ще си платиш ДДС-то със стара дата защото се гледа кога е купена а не кога я прехвърляш, трябва да има 2 години от датата на вноса за да не ти е изсискуемо ДДС-то.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          Срокът е 3 години а не 2 но за имам приятел митничар който ми каза че след нова година тези срокове ще отпаднат щото митото на японската кола е платено при влизането и в ЕС като нова, което е логично. Аз също вкарах миналата година на инвалид кола и чакам това защото вече една година не мога да я продам
          VITARA, SAMURAI
          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
          RENAULT ESPACE QUADRA
          ...и едно сивикче за града...

          Коментар


          • #6
            Николай Папазов

            Коментар


            • #7
              Мито

              Първоначално публикуван от samuraj
              Срокът е 3 години а не 2 но за имам приятел митничар който ми каза че след нова година тези срокове ще отпаднат щото митото на японската кола е платено при влизането и в ЕС като нова, което е логично. Аз също вкарах миналата година на инвалид кола и чакам това защото вече една година не мога да я продам
              Това, означава ли, че след 01.01.2007 год. макар и да не са изтеклите трите години, колата ще може да бъде прехвърляна без дължимите налози?

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от kokoff
                По принцип за Витара или Фероза става въпрос.И още един казус:ако купя джип на инвалид с генерално пълномощно след нова годин ще е проблем ли да си я прехвърля сам на себеси?
                не се занимавай с тия инвалидни щуротии... след 40 дни ще са безполезни... а ако инвалида почине, те чакат доста разправии...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                  Първоначално публикуван от kokoff
                  По принцип за Витара или Фероза става въпрос.И още един казус:ако купя джип на инвалид с генерално пълномощно след нова годин ще е проблем ли да си я прехвърля сам на себеси?
                  не се занимавай с тия инвалидни щуротии... след 40 дни ще са безполезни... а ако инвалида почине, те чакат доста разправии...
                  Вече съм се хванал. Скоро ще стане година.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Мито

                    Това, означава ли, че след 01.01.2007 год. макар и да не са изтеклите трите години, колата ще може да бъде прехвърляна без дължимите налози?[/quote

                    На това се надявам
                    VITARA, SAMURAI
                    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                    RENAULT ESPACE QUADRA
                    ...и едно сивикче за града...

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Мито

                      Първоначално публикуван от samuraj
                      Това, означава ли, че след 01.01.2007 год. макар и да не са изтеклите трите години, колата ще може да бъде прехвърляна без дължимите налози?

                      На това се надявам
                      Изобщо не съм убеден, че това ще може да стане. Към момента на регистрация на колата се е дължал ДДС, който не е бил платен поради ползваната привилегия. Не мисля, че старите задължения ще отпаднат след 01.01.2007.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        Поживьом-увидим
                        VITARA, SAMURAI
                        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                        RENAULT ESPACE QUADRA
                        ...и едно сивикче за града...

                        Коментар


                        • #13
                          ...

                          Последно,ще може ли кола произведена в Япония да речем,но аз да съм я закупил в Италия няма да плащам мито в БГ,така ли?
                          SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Мито

                            Първоначално публикуван от V93
                            Първоначално публикуван от samuraj
                            Това, означава ли, че след 01.01.2007 год. макар и да не са изтеклите трите години, колата ще може да бъде прехвърляна без дължимите налози?

                            На това се надявам
                            Изобщо не съм убеден, че това ще може да стане. Към момента на регистрация на колата се е дължал ДДС, който не е бил платен поради ползваната привилегия. Не мисля, че старите задължения ще отпаднат след 01.01.2007.
                            абсолютно вярно ! държавата няма да се прекара със 50 000 автомобили внесени на инвалиди само за миналата година, сметнете си колко е като пари.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              Re: ...

                              Първоначално публикуван от BOBI_27M
                              Последно,ще може ли кола произведена в Япония да речем,но аз да съм я закупил в Италия няма да плащам мито в БГ,така ли?
                              Така би трябвало да е, но примерно в Германия ДДС-то е 16 % май ще трябва да се довнасят другите 4% у нас при вноса.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X