Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да се продаде мпс нов внос без да е нужна регистрация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Само да добавя, че ако вносителят е семеен и семейната половинка трябва да участва в договора. Не, че по закон се изисква, но на много места държат на това.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #17
      А, има ли срок за регистрация след подписване на договора, или двумесечния срок важи само при сделка пред нотариус.
      Питам, защото се точа на една катастрофирал джип, който не мога по никакъв начин да възстановя в двумесечен срок.
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        Ако е обмитен, какъв срок. Колите стоят с години по автокъщите преди да стигнат в кат

    • #18
      Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
      А, има ли срок за регистрация след подписване на договора, или двумесечния срок важи само при сделка пред нотариус.
      Питам, защото се точа на една катастрофирал джип, който не мога по никакъв начин да възстановя в двумесечен срок.
      Имаше някакъв вариант да уведомиш КАТ за покупката, и автомобила да е спрян от движение, когато си готов го караш за регистрация.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • atanas_93
        atanas_93 коментира
        Редактиране на коментар
        Ама, той никога не е пускан в движение в България. Как да е спрян?

    • #19
      Е то като отидеш в кат май се декларира, че каляската не е в движение
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        Да, ама каляската трябва да е там, на репатрак ,

    • #20
      ЗДвП ал.4!!

      Чл. 145. (1) (Отм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г., в сила от 27.12.2017 г.)
      (2) (Изм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г., в сила от 27.12.2017 г.) Приобретателят на регистрирано пътно превозно средство е длъжен в срок до един месец да регистрира придобитото превозно средство в службата за регистрация на пътни превозни средства по постоянния адрес или адрес на регистрация на собственика, освен когато пътното превозно средство е придобито от търговец с цел продажба.
      (3) (Отм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г., в сила от 27.12.2017 г.)
      (4) (Нова - ДВ, бр. 88 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г., в сила от 27.12.2017 г.) Разпоредбата на ал. 2 се прилага и при придобиване на собствеността на пътно превозно средство извън Република България или при придобиване на собствеността чрез публична продажба.

      Четете хора!
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • atanas_93
        atanas_93 коментира
        Редактиране на коментар
        Опитваме се да четем, че даже и с разбиране, ама нещо не ни се получава.
        Досега съм си купувал само цели превозни средства. Това, обаче е катастрофирало. Така е внесено от Канада с платено мито и ддс. В Чл. 145 пише че съм длъжен да регистрирам до един месец придобитото превозно средство, защото аз не съм търговец и целта не е продажба.
        Досега всички коли купени от мен, които са били нов внос са минавали първоначалния Технически преглед в КАТ. Обаче как да регистрирам тази кола, като от всеки КАТ ще ме изгонят, ако я видят в този вид. А, за времето предоставено ми от държавата, аз не мога да я възстановя.
        Как законно мога да я придобия и да я регистрирам след три, четири месеца, като преди това трябва да съм минал и Технотест.
        Или за такъв случай Законът не е помислил.

      • horgasz
        horgasz коментира
        Редактиране на коментар
        Един колега е в подобна ситуация. Колата е внесена от Канада, но в момента е на ремонт и не е регистрирана. Според него не е необходима регистрация в рамките на месец. От цитирания член на закона, за едномесечния срок, може би ключовата дума е "регистрирано...". Т.е. когато колата не е регистрирана, няма никакви срокове.

      • Стоян Боюков-Sariones
        Стоян Боюков-Sariones коментира
        Редактиране на коментар
        И какво ти пречи да дочетеш въпросния член изровен и постнат наготово от мен? Защо размишляваш върху първото ти попаднало удобно за разлишление? Що не прочете ал. (4)?

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X