Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да се продаде мпс нов внос без да е нужна регистрация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли да се продаде мпс нов внос без да е нужна регистрация?

    Здравейте, искам да попитам може ли да се продаде мпс нов внос от сащ, което е закупено от сащ т.е. продадено от фирма в сащ на частно лице в бг, това лице в бг може ли да го продаде или е задължителна регистрацията първо в кат вадене на номера и тогава чак може да се продава , моля ако е запознат някой да спомене.
    Примерно продажба от частно лице на друго частно лице пак чрез нотариус или друг вариянт не знам имали,без да е необходима регистрация.

  • #2
    Преди регистрация може със и без нотариус, по избор на страните; обикновено се избягва този разход.
    След като талонът мине през КАТ - само нотаруис. Т.е. ако някога МПС е било с временни или постоянни БГ номера.
    Човек се учи докато е прост!

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
      Преди регистрация може със и без нотариус, по избор на страните; обикновено се избягва този разход.
      След като талонът мине през КАТ - само нотаруис. Т.е. ако някога МПС е било с временни или постоянни БГ номера.
      Това не важи ли само и единствено за фирми преди регистрацията да се продаде ?
      Мпс не е имало никога временни или постоянни бг номера, аз реално нямам талони на мое име на колата имам ,че хирмата Х ми го продава и това е. Като предните талони са на човека от чужбина притежавал колата, и колата е от страна извън ЕС, ако е от значение това.

      Коментар


      • #4
        Фирмата Х европейска (вкл. швейцарска) ли е?

        Свободното движение на стоки и хора в ЕС улеснява сделките преди регистрация, като не ги задължава с договор пред нотариус.

        Можете да я продадете на всеки в ЕС без нотариус.

        Отделен е въпросът дали ще бъде одобрена за регистрация в КАТ.
        Човек се учи докато е прост!

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
          Фирмата Х европейска (вкл. швейцарска) ли е?

          Свободното движение на стоки и хора в ЕС улеснява сделките преди регистрация, като не ги задължава с договор пред нотариус.

          Можете да я продадете на всеки в ЕС без нотариус.

          Отделен е въпросът дали ще бъде одобрена за регистрация в КАТ.
          Аз не съм Фирма,
          Частно лице, фирмата която ми продаде автомобила е Щатска , аз съм частно лице не съм фирма , и съм я купил като частно лице.

          Коментар


          • #6
            Вие притежавате нещо. Никой не може да Ви спре да го продадете. Не може да се движи без регистрация, но това е отделно от собствеността.

            Много е вероятно при регистрация след сделката да искат нотариална заверка, нередно според мен.
            Човек се учи докато е прост!

            Коментар


            • #7
              Т.е. единствения начин човек да го продаде реално както и новия собственик да няма проблем,
              е първо автомобила да бъде регистриран,
              и тогава чрез нотариус така ли да разбирам?

              Автомобила не се кара в момента нито се движи по пътищата съхранява се в частен имот.
              Но новия собственик ще трябва да си го регистрира за да му сложи номера и т.н.. Реално може ли да се направи договор в момента през нотариус и да се продаде мпс-то или не, за да няма собственика проблем, както е така без номера и никога не е било регистрирано в бг.

              Коментар


              • #8
                Може да се продаде с договор без нотариална заверка. В кат се отива с всички документи за регистрация после за да се проследи собствеността. Правил съм го това в софийския КАТ и стана без никакви разправии. Което ен е гаранция че ще стане пак там или в друг КАТ но все пак е нещо.

                Коментар


                • #9
                  И в Пловдив стана с договор между две частни лица, без нотариус.
                  В миналото ще остане, каквито сме били...

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                    И в Пловдив стана с договор между две частни лица, без нотариус.
                    От САЩ ли беше колата?

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от miotech Преглед на мнение
                      Здравейте, искам да попитам може ли да се продаде мпс нов внос от сащ, което е закупено от сащ т.е. продадено от фирма в сащ на частно лице в бг, това лице в бг може ли да го продаде или е задължителна регистрацията първо в кат вадене на номера и тогава чак може да се продава , моля ако е запознат някой да спомене.
                      Примерно продажба от частно лице на друго частно лице пак чрез нотариус или друг вариянт не знам имали,без да е необходима регистрация.
                      Краткият отговор ... Да! Без нотариална заверка на подписи!!
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        А внос не е ли правен? Митническа декларация ако има,то тя е в кат вече по местоживеене на ф.л.
                        Peugeot 4007
                        ex Nissan X-Trail 2.2 Di

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от nikolas3 Преглед на мнение
                          А внос не е ли правен? Митническа декларация ако има,то тя е в кат вече по местоживеене на ф.л.
                          Внос е правен, да
                          и е платено мито и ддс , само,че в Холандия. Правен е изцяло от фирмата в сащ продала колата към мен.

                          Коментар


                          • #14
                            Стоян ти каза,правете си договор без нотариус и купувача да се яви в кат с договор, американската фактура за покупка,митническа декларация,американския талон и колата разбира се
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • #15
                              Благодаря на всички .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X