Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еко такса плащане в друг град?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    [
    Само това, че в в общият случай за да регистрираш някаква тенекия е нужен 1 ден показва как нещо не е както трябва.
    Да беше нещо с военно предназначение, оръжие… А то просто тенекия.
    Това пък, че е добре да си първи и за да случи трябва да идеш по тъмно на опашка даже няма да го коментирам.
    Спомням си, че на’ште така правиха за да придобием автоматичната пералня и цветният телевизор в късният СОЦ.
    Та изглежда повече от едно нещо не в ред

    Враг усраине

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Това е остатък от социалистическата държава, нейната мамица...

      По онези времена държавата беше нешщо което държи в подчинение гражданите си, и всичко беше измислено за да и е лесно на държавата. Майната им на хората.

      А всъщност съвременната държава трябва да прави живота на гражданите си по-лесен, максимално да го улеснява. Обаче с това комунистическо мислене-скоро няма да се промени.
      Пример за това е и цената на винетките-ползва се обикновената търговска практика-за количество-отстъпка. А идеята на винетките е да си плащаш за ползването на пътищата, на държавата. Същата тази държава която трябва да ни улеснява живота... А тя ни дере като обикновен търговец, щом не можем(или не искаме) да си купим годишна винетка...

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Чак пък по тъмно...

      Не се ходи понеделник, петък, преди или след празник. Отиваш примерно някой вторник или сряда към 11:00 и в общия случай минаваш за около 2-3 часа. Понякога дори за час.

      Не че има смисъл де.

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Да, освен понеделник, петък или след празници, които са особености с национално значение не е зле клиента да се запознае и с регионалните такива.
      У винкеландия например имаше още един "дъждовен" ден, в който "има комисия", каквото и да значи това.
      Освен ако не си попаднал в зоната и на влияние и в този ден също не се ходи - единственият "канал" е резерве.
      Обаче това задължително е ден втори като минимум независимо в колко си се наредил предният път.

      Също така и в оспуткарският сезон сезон не е препоръчително да се ходи.
      Тогава толкова нямат каки на гишетата, че съм виждал и началника да седи зад такова.

      Та тая работа не е като оная.
      Супер специална се оказва и зависи от...
      За по-просто да го кажем: от всичко.

  • #17
    Спарки по-горе го написа-за целта си има платена услуга, викат им "регистратори". Последните няколко МПС-та само така съм ги регистрирал. Тук вземаха по 50 лева, отделно 5 лева при нотариус за пълномощно, даваш колата и вечерта отиваш ии си я вземаш регистрирана. Не си губиш времето и нервите, работиш си работата(тя също не изостава заради висенето по опашки), регистраторите са доволни, и всичко е цветя и рози.

    Аз също съм на мнение, че всичката тази дандания с регистрацията е силно ненужна, но родина сине, родина... Какво пречи да се направи системата като в Англия-номерата се продават в супера, а регистрацията става по пощата...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • krasi-mir
      krasi-mir коментира
      Редактиране на коментар
      Кольо, изостанал си, вече не става по пощата.

      От доста време отмениха задължението на стария собственик да ходи до пощата, за да праща талоно-договора.
      Прави се онлайн в момента на продажбо-покупката.
      Новият ти талон пристига 5-10 работни дни по-късно ... по пощата.

      Значи, за има-нема 1ч (включая оглед и тестдрайв) си тръгваш от дома на продавача с "новата" си кола.
      Регистрирана на твое име (онлайн), застраховка "Пълно Каско" на твое име (онлайн) и с пътен данък на твое име (онлайн).

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Е то и това не е работа... Еб@си скуката

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Значи още по-добре. А, че не съм в час-не съм, само съм чел за реда на прехвърляне на коли там. Преди няколко години, като се бях замислил да си докарам някакъв жиб от там...

  • #18
    Оня ден бях в КАТ за регистрация. Пред мен един човечец, явно живеещ в бяла държава се възмущаваше, как е възможно толкова бюрокрация и губене на време за да се регистрира автомобил. Зададе въпроса на служителката с уточнението, че навън всичко се случва онлайн, по телефона за секунди...
    УмрЕх от смех като чух отговора на каката (беше кака, 100-годишната лелка вече я нямаше).
    - Тук има контрол, за тва така....

    П. П. Та да си знаете защо е така...
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • krasi-mir
      krasi-mir коментира
      Редактиране на коментар
      Права е "каката", требе си контрол.
      Ако всичко се случва, както в коментара ми към горния пост, в БЪЛГАРИЯ ще настане анархия.
      Сещате се, защо, нали?!

      Друг е въпроса, че това не е правилният начин за контрол.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X