Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еко такса плащане в друг град?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Еко такса плащане в друг град?

    Здравейте, възможно ли е да се плати еко такса примерно в София, ако колата е нов внос , но да се регистрира примерно в Пловдив, или трябва да се плати еко такса там където се и регистрира, някой имали наблюдения?
    Понеже нали регистрацията на мпс се извършва само там където е регистриран човек по лична карта..

  • #2
    Можеш да я платиш навсякъде. То е много вероятно и като я платиш в София фирмата да е същата като тази в Пловдив. Не съм проверявал, но сигурно са 2-3 фирмите, занимаващи се с това.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      Ми не е "вероятно", а съвсем реално! Фирмите не са сто. Все тая къде се плаща стига да "стискаш" в ръка въпросното удостоверение.


      п.п. Не ми е ясно обаче кое налага плащането в друг град. Това отнема около две минути.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • izpilen2021
        izpilen2021 коментира
        Редактиране на коментар
        В другия град еко таксите клонът отваря в 10;00 а аз искам да се наредя на опашките в кат в 8 за да съм първи, това налага...
        и ако ги чакам до 10;00 еко таксите ще загубя 1 ден или ценно време часове.

    • #4
      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Ми не е "вероятно", а съвсем реално! Фирмите не са сто. Все тая къде се плаща стига да "стискаш" в ръка въпросното удостоверение.


      п.п. Не ми е ясно обаче кое налага плащането в друг град. Това отнема около две минути.
      Да не стане да я платиш в другия град и да ти кажат, че не може. После да загубиш повече от ценното ти време. Когато ходи човек до КАТ за регистрация трябва да е готов да си изгуби целия ден. Може системата да забие или друг проблем, ако мине за няколко часа си е късмет

      Коментар


      • Стоян Боюков-Sariones
        Стоян Боюков-Sariones коментира
        Редактиране на коментар
        Ми Не! Няма да стане така. Фирмите са две плюс възможност да се плати и на банката, която събира таксата за регистрация. В последният случай просто няма удостоверение, а само платежно.

    • #5
      А и офисите за плащане на ЕКОтаксите са до КАТ.

      Коментар


      • #6
        И това за каручка емнайста употреба?
        Даа... Така трябва.

        Коментар


        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Ееее, какво да се прави, родина сине...

      • #7
        Към изпиления: не на последно място, това че ще идеш в 8:00 НЕ значи че ще си пръв. Но виж може да се пробваш към 5:00.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


      • #8
        Еко таксата само в брои приемат пари навсякъде, но пак се заядоха в кат и за три дена регистрирах колата..... трябва да има човек железни нерви там да го връщат за какви ли не глупости и връзкари да го пререждат..

        Коментар


        • #9
          А теб еко таксата те притесняваше да не загубиш някой час, а изгуби три дена.

          Коментар


          • #10
            Ако кажеш и за какво се заядоха, няма да е зле.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #11
              Искаха сертификат за хомологенност, защото в чуждестрания талон не пишело код на двигателя и някакви други простотии...

              Коментар


              • #12
                Първоначално публикуван от izpilen2021 Преглед на мнение
                Искаха сертификат за хомологенност, защото в чуждестрания талон не пишело код на двигателя и някакви други простотии...
                Нещо не е точно така. Спестяваш бая неща? На 90% от возилата не им пише код двигател в чуждите талони. Да не е сменен?


                п.п. И все пак плащането на Продуктовата такса не беше проблем да е на друго място?
                Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 29-05-22, 07:10.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #13
                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение

                  Нещо не е точно така. Спестяваш бая неща? На 90% от возилата не им пише код двигател в чуждите талони. Да не е сменен?


                  п.п. И все пак плащането на Продуктовата такса не беше проблем да е на друго място?


                  Не е сменен просто се заядоха, колата е чисто нова 1ви собственик още е в гаранция...
                  Заядоха се и за еко таксата въобще в кат и в района работят заядливи хора...
                  платих си всичко в градът в където регистрирах автомобила въпреки,че ме връщаха с дни и ми отне повече време.
                  При положение,че има база данни и могат да видят такава кола коя еко категория пък и по годината и модела ... просто да ми отварят работа да ме товарят

                  Коментар


                  • Стоян Боюков-Sariones
                    Стоян Боюков-Sariones коментира
                    Редактиране на коментар
                    Този автомобил, ако е регистриран, като фабрично нов, значи, че регистриран по сертификат от завода производител. Това пък означава, че трябва да е вписана еврокатегорията. Да не говориме, че повечето държави пишат рег. номер на автомобила в сертификата и го връщат на собственика.

                • #14
                  1. Сертификат се вади предварително, или от местния дилър (обикновено струва около 100-ина лева), или от Технотест и компания, ако дилъра няма (около 500лв и нагоре, в зависимост от нуждите). За нова кола дилъра е трябвало да ти предостави такъв, ако колата е европейска. Защо не е - ваша си работа, но е странно за нова кола. Моята навремето си я взех от дилъра директно регистрирана и с номера.

                  2. С Еко таксата не вдявам какъв ти е проблема - вчера плащах такава. 3-4 минути на будка пред КАТ - София.

                  3. За да не ти отварят работа - има хора и фирми, дето вършат услугата срещу заплащане. Пълномощно, връчваш им колата и ти я връщат регистрирана.

                  Не казвам че в КАТ всичко е както трябва - далеч не е. Изобщо цялата тая дандания там е безпредметна и с нулев резултат, освен че може да се организира много по-добре и най-малкото да не е на едно място и да не се губи толкова време. Но точно нещата, за които мрънкаш, са известни и кристално ясни предварително, решението им също - набавяш си документите и минаваш.

                  Серизоно не вдявам за какво по-точно е мрънкането в случая, привсе че ако ми проследиш постовете на тема КАТ, ще разбереш че съм последния, дето ще тръгне да ги защитава по някакъв начин.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #15
                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    1. Сертификат се вади предварително, или от местния дилър (обикновено струва около 100-ина лева), или от Технотест и компания, ако дилъра няма (около 500лв и нагоре, в зависимост от нуждите). За нова кола дилъра е трябвало да ти предостави такъв, ако колата е европейска. Защо не е - ваша си работа, но е странно за нова кола. Моята навремето си я взех от дилъра директно регистрирана и с номера.

                    2. С Еко таксата не вдявам какъв ти е проблема - вчера плащах такава. 3-4 минути на будка пред КАТ - София.

                    3. За да не ти отварят работа - има хора и фирми, дето вършат услугата срещу заплащане. Пълномощно, връчваш им колата и ти я връщат регистрирана.

                    Не казвам че в КАТ всичко е както трябва - далеч не е. Изобщо цялата тая дандания там е безпредметна и с нулев резултат, освен че може да се организира много по-добре и най-малкото да не е на едно място и да не се губи толкова време. Но точно нещата, за които мрънкаш, са известни и кристално ясни предварително, решението им също - набавяш си документите и минаваш.

                    Серизоно не вдявам за какво по-точно е мрънкането в случая, привсе че ако ми проследиш постовете на тема КАТ, ще разбереш че съм последния, дето ще тръгне да ги защитава по някакъв начин.

                    Колата е купувана от чужбина няма номера свалени са има си талони ама в бг не ги признават а с еко такса не става от друг град, заяждат се . В крайна сметка извадих сертификата за хомологация и еко такса после и станаха нещата. Но си загубих повече време ,а имат бази данни кат, могат да видят вместо да разкарват хората за по нови или стари коли няма значение.

                    Коментар


                    • Стоян Боюков-Sariones
                      Стоян Боюков-Sariones коментира
                      Редактиране на коментар
                      Нещо не е точно така, както го пишеш! Колкото, и каквито да работят в КАТ регистрация, нещо със сигурност не е така, както го описваш!

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X