Обява

Свий
Няма добавени обяви.

къде е най добре да се направи каско, за рядък и скъп автомобил ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • къде е най добре да се направи каско, за рядък и скъп автомобил ?

    Здравейте , понеже предстои да се прави каско на колата на жената, а тя е рядка и скъпа кола хибрид, някой може ли да ме ориентира къде е най-добре да се направи каско, има супер много фирми и всеки е недоволен от всеки...

    Най евтино в момента излиза на каско избор през сди мисля,че е към бул инс в доверен сервиз , но масово реват че не плащали, следващото е към лев инс, ама и там долу горе същата работа.... за съжаление понеже не сме правили много каско и нямаме наблюдения , текущата гражданска е към лев инс но не е проблем каското да е на друга фирма, стига ако стане нещо да платят, не само да се прибират едни пари после ,да се плаща от нашия джоб пак.
    Колата е на стойност 40 хиляди и е на 10г.

  • #2
    Рядък и скъп?
    Седят в музеите или в частни колекции.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #3
      И все пак къде да му направя каско ?

      Коментар


      • #4
        Всички застрахователи са маскари! Немога да ти дам съвет!Те там парите си вървят така или иначе.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #5
          Ако е толкова рядък и толкова скъп отиваш в някоя известна застрахователна компания и правиш индивидуален договор, а не стандартен. Но няма да ти хареса цената.
          Аааа, сега видях, че колата е на 10 години и струва около 30-40 хиляди. Ама това не е рядка и скъпа кола, прави си каското в някоя по -известна компания, с доверен сервиз и си свиркай.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            И аз не знам кой застрахомател е по-малкото зло, но ми е интересно марка-модел на автомобила.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              Рядък? В България, в Европа или въобще рядък? Има ли вносител марката в България? Оценката 40 хил. е по ваша представа или има и някаква обективна оценка на тази стойност?

              Присъединявам се към предишното мнение за застрахователите. Някои са по-големи маскари.

              Коментар


              • #8
                Трябва да питаш читав брокер за съвет. Аз работя над 20 години/може би / с ММ брокерс и нямам забележки. За индивидуални казуси са ми предлагали устройващи ме решения. Не рекламирам, а съфорумеца пита.
                Peugeot 4007
                ex Nissan X-Trail 2.2 Di

                Коментар


                • #9
                  ДЗИ.
                  Скоро проучвах компаниите заради застраховка "Дом и Имущество " и ми се сториха най-читавите на база мнения от нета.

                  П. П. Т. е. като най-малкото зло от всички..
                  ​​​​​​
                  ​​​
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #10
                    Ползвали ли сте скоро Алианц, как са освен,че държат най -висока цена на пазара и предлагат някакви пакети с максимална набутвация за клиента ?

                    Искам само да кажа,че колата няма дилърство и представителство в България,
                    и в бг такива коли се броят на една ръка,а ако се включи и по-високото оборудване почти не остават....
                    Колата е закупена на фактура с ддс на доста по висока стойност от 40 хиляд , но да махнем ддс-то все пак сме частни лица остават 40.000лв за това и за толкова искаме да я застраховаме.

                    Автомобила е, Acura rlx hybrid и не е от блъсканите и тотализираните на който не е платено мито и ддс и доставка, но бултрако нямат софтуера за тази кола нито могат да предложат резервни части.

                    Коментар


                    • Даниел Чобанов
                      Даниел Чобанов коментира
                      Редактиране на коментар
                      Щом си си купил американска Хонда виж проучи как да си поръчваш части от там.Ако ти се наложи де.

                  • #11
                    Изчакай някой с опит с екзотики или ходи при брокер.

                    При повечето застрахователи сключването на застраховка за такова нещо ще е безсмислено. Не че няма да ти застраховат за голяма сума., но при щета ще се видиш в чудо с надзастраховане и овехтяване. Няма застраховател, който да ти плати 100% от фактура за скъпа доставка, нова оригинална част и монтаж на 10 годишна кола.

                    Аз не бих я застраховал въобще.

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Изчакай някой с опит с екзотики или ходи при брокер.

                      При повечето застрахователи сключването на застраховка за такова нещо ще е безсмислено. Не че няма да ти застраховат за голяма сума., но при щета ще се видиш в чудо с надзастраховане и овехтяване. Няма застраховател, който да ти плати 100% от фактура за скъпа доставка, нова оригинална част и монтаж на 10 годишна кола.

                      Аз не бих я застраховал въобще.
                      Не познавам човек с опит с екзотиките както и специален брокер примерно фаровете са лед имат по 20 диода във всеки и са доста скъпи ако стане нещо , стъклата също оригиналните с който работи acura watch системата.... и други... частите ще са скъпи защото ще са с мито ддс и доставка...
                      и ще се чака доста време , по принцип си мисля,че ще е най добре в доверен сервиз да се прави ако не друго поне боята и тенекиите и другите неща, до колкото знам застрахователя ще им изплати на тях частите ако стане нещо стига да е в доверен сервиз. Ходих при сди и разни други измислени брокери предлагат ми бул инс тяхното каско избор както и другите им измислени фирми евро инс не знам си какво инс, но масово чета,че хората са супер недоволни и не им плащат за стандартните коли,а а аз какво да очаквам за тази рядка кола като в бг има сигурно на едната ми ръка на пръстите толкова.

                      Коментар


                      • #13
                        Струва ми се, че си на грешен път.
                        Очакваш, че като платиш каско застрахователят ще има грижата да намира части, които и представителството на марката не може?
                        И то за автомобил който нито е нов нито пък скъп според техните критерии.
                        Дори не съм убеден, че покрива изискванията за доверен сервиз на повечето.
                        Това, че е рядък си остава проблем за собственика до края.
                        Не мисля, че съществува застраховател, който да го реши на практика.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #14
                          Хм, Уника май имаха добри условия, но провери
                          "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                          Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                          Коментар


                          • #15
                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            Изчакай някой с опит с екзотики или ходи при брокер.

                            При повечето застрахователи сключването на застраховка за такова нещо ще е безсмислено. Не че няма да ти застраховат за голяма сума., но при щета ще се видиш в чудо с надзастраховане и овехтяване. Няма застраховател, който да ти плати 100% от фактура за скъпа доставка, нова оригинална част и монтаж на 10 годишна кола.

                            Аз не бих я застраховал въобще.
                            И аз не бих я застраховал-вероятността някой да иска да я открадне е много ниска,екзотика.Какво точно целиш с Каското?Ако жената я блъсне някъде,че ще платят реалните щети?Няма да го направят,около 30-40 % ще е,ядове излишни.Аз бих инвестирал в заключваща система на скоростен лост,и на педали например...Ще им трябват 40 минути за елиминиране.Дали си струва покупката на колата,и дали е бъдеща класика?Не знам,има коли,в които си струва човек да инвестира.Ако днес е 40000 лв,след 7-8 години ще е 80 бона

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X