Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

    Аз, като доста тъп, пак ще попитам:
    Платил си, примерно, 5 000лв акциз за стара кола. Ако е била нова, е трябвало да платиш 1 000лв. Значи ли, че сега ще ти върнат 4 000лв?
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • От: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      Аз, като доста тъп, пак ще попитам:
      Платил си, примерно, 5 000лв акциз за стара кола. Ако е била нова, е трябвало да платиш 1 000лв. Значи ли, че сега ще ти върнат 4 000лв?
      Да. И освен това ще има бонус ако закона остане в същия вид! понеже си платил и ДДС върху акциза, ще ти върнат и него.

      Коментар


      • От: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

        И изводът е:
        Акцизът продължава да съществува! Нищо, че е само за нови коли. Нали го махнаха?!
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • От: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

          от януари 2010 акциз няма! закона се отнася за акциза събран от 2007 до януари 2010!

          Коментар


          • От: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

            Е, Божич, стига де! Чел съм и значително по-смислени постове от теб! Отне ни 1 година да научим множеството, че акциз, като митническо понятие при внос на леки автомобили(всякакви, и отвсякаде, вкл. Зимбабве) отпадна от правния мир и ти сега отново се включваш с тролски изказвания.
            Цялата тема от началото на 2010 е ориентирана към връщане на вече събран (до края на 2009 г.) акциз. И да ще ни връщат "дискриминационния" акциз, събран над акциза за нова кола. ДДС-то върху тази горница и законната лихва за тези суми. Горе съм цитирал Законопроекта с линк към страницата на МинФин и той може да се прочете - ясен и кратък е - мисля 6 страници, имам само проблем, че не мога да разбера как ще ми върнат ДДС-то при положение, че съм частно лице - има препратки към членове и режими от ДОПК, ама не мога да ги разбера...

            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            И изводът е:
            Акцизът продължава да съществува! Нищо, че е само за нови коли. Нали го махнаха?!

            Коментар


            • От: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

              Изненадан съм, че в калабалъка си намерил и смислени постове.
              По темата разсъжденията ми са следните:
              Следкато премахват акциза със задна дата, би трябвало да се отнася и до такъв за нови коли. Оттук пък следва и връщане на целия внесен акциз. При положение, че връщат само част от него, излиза, че Той съществува! Надявам се това да отиде в отдел смислени.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • От: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                бърз отговор по темата - премахват само бившия "дискриминационен" за стари атомобили до размера му за нови!

                Коментар


                • От: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                  А не е ли по скоро, че премахват акциза изцяло, но не със задна дата а от началото на 2010 година. Иначе за връщането става въпрос, че ще връщат надвзетата разлика между акциза за стар и нов автомобил за периода 2007 - 2009 година. Тоест ако в този период за стар автомобил е трябвало да платиш примерно 5000 лв а за нов 2500, би трябвало да ти се възстанови разликата между двата налога. След 2010 незнам да има някакъв акциз при внос на помощните коли.
                  Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                  http://www.facebook.com/JeepBG
                  LZ1GGC

                  Коментар


                  • От: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                    Няма акциз от 2010!

                    Коментар


                    • От: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                      ОПС , законът е приет и публикуван в ДВ : http://dv.parliament.bg/DVWeb/searchDV.faces .
                      Аз си написах искането
                      Последно редактирано от ивайло; 16-12-10, 15:03.

                      Коментар


                      • От: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                        Така, видях че е сериозна темата и прехвърлих отгоре, отгоре.Това, което не разбрах обаче е следното:Аз след като съм с нова, акцизна кола, с платен към държавата акциз, то ще има ли връщане към мне на сумата или не? За старите ясно, но за новите?!
                        Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                        Коментар


                        • Re: От: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                          Връща се не целия акциз а само разликата в акциза между нова и стара кола, тоест изравняват се плащанията за стара и нова. А по въпроса с акциза, ето прикачам PDF файл на държавен вестник със закона. Вътре има и самия образец на искането за възстановяване.

                          DV14122010.pdf
                          Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                          http://www.facebook.com/JeepBG
                          LZ1GGC

                          Коментар


                          • От: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                            Мерси колега, но ми изписва, че пдф-а е повреден? ???
                            Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                            Коментар


                            • Re: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                              Извинявам се, нещо е станало и аз го свалих и не мога да го отворя, затова го качвам наново.

                              98_10.pdf
                              Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                              http://www.facebook.com/JeepBG
                              LZ1GGC

                              Коментар


                              • От: Re: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                                Аз май не съм го направил както трябва , моля някой модератор да изтрие моя линк , че не работи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X