Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

    а за реекспорт не трябва ли да продадеш колата на човек с адрес извън ЕС? А той /може би/ трябва да я внесе там и после пак да ти я върне... Пак да обмитиш и т.н.

    Интересно автоджамбазите дали ще свалят цените на наличните коли, които са били с акциз... При някои коли акцизът беше = покупната цена на колата
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #47
      До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      Интересно автоджамбазите дали ще свалят цените на наличните коли, които са били с акциз... При някои коли акцизът беше = покупната цена на колата

      Не, няма. Автомобилите с акциз над 4-5 000 лв в автокъщите са внесени по схема позволяваща избягване на акциза.

      Коментар


      • #48
        До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

        Четох тук, но никъде не видях как стои въпроса за коли внесени от САЩ?... Знам, че има технотест и т.н., но не съм наясно с акциза и за тях ли пада?..
        пон.-пет. 09:00 - 18:30
        събота 09:00 - 13:00
        Варна - 0894484248, 052600585
        София - 0895432143, 024750847, 024750947

        Коментар


        • #49
          До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

          Ех, братя. Под 300 лв. за Grand-а. 140 kW- 190 коня. Що не взех 5.2 или Hemi 6.0, a? Сега на американеца, но от Англия, екстра му пасна една италианка - газова уредба инжекцион. Без пари излиза, нали така, в сравнение с допреди една седмица само... Купувайте братя! Поръчал съм и Hemi, кеф с ляв или с десен волан - все ми е тая!

          Коментар


          • #50
            До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

            Да и аз регистрирах 2 джипа, бивши акцизни.
            Очакват се някакви нови ЕКОТАКСИ, ама не са успели администраторите засега.
            Така или инак, екотаксите ще са годишни, таз година ще ни пропуснат, догодина ще ни цакнат !
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #51
              До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

              За реекспорта, може и да ти върнат нещо, но ако колата не е регистрирана тук и не е минал определения срок от влизането и в страната. Поне така помня. А за връщане на акциза, може да се пробваш и ако успееш, то ще е не целия акциз а само разликата между стойностите като за нов и стар автомобил. За това ги осъди Пловдивчанина и това му върнаха.
              ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
              lre-bulgaria.org

              Коментар


              • #52
                До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                Доколкото си спомням , тарифата за акцизите наизуст ..... тя беше само на мощност без корекция за възраст на автомобила. Така , че е редно да го върнат целия. Не е задължително да има и реална сделка с чуждестранно физическо или юридическо лице /регистрация в чужбина/. Акциза е местен данък и условието да бъде върнат е физическото напускане на стоката извън митническата територия на страната.

                Друг е въпроса , че към днешна дата акциз за тази стока /кола/ не се дължи ....... респективно , май няма да бъде и възстановен /върнат/ такъв......
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #53
                  До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                  При реекспорт - да , задължително на човек от трета страна , извън ЕС. Казват , че е добре да се регистрира там , не знам дали ще стане без това. После естествено ново мито и ДДС , ама нали ДДС-то го връщат при реекспорта , реално плащаш два пъти само 10% мито върху покупна цена +транспорт, което при моя акциз от 5000 лв горе-долу става. Не знам дали ще ми искат повторен документ от Технотест(Декра) , че той е едни пари... Пък аз вече съм го минал , сертификата остана в КАТ при регистрацията . При повторна регистрация на същата кола дали ще мина метър - както казала Айшето в оня виц - х'дано , ама надали.
                  Това за стари и нов може и да е така , ама моя е внесен стар така да се каже . А за срок между внасянето и реекспорта не съм чувал , може и да има. Ако знаеш колко е , би ли споделил. С две думи - все още на никой не му е ясно ( връщането де ) , иначе е факт - вече регистрираш без акциз. Аз имам и още две американки , стоят на митнически склад от адна година , сега ще плащам само мито и ДДС.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                    Първоначално публикуван от mimo13 Преглед на мнение
                    Четох тук, но никъде не видях как стои въпроса за коли внесени от САЩ?... Знам, че има технотест и т.н., но не съм наясно с акциза и за тях ли пада?..
                    За атомобили внос от страни извън EU дължиш мито в/у фактурната стойност + ддс в/у фактурната стойност и транспорта.

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Очакват се някакви нови ЕКОТАКСИ, ама не са успели администраторите засега.
                    Така или инак, екотаксите ще са годишни, таз година ще ни пропуснат, догодина ще ни цакнат !
                    Няма логика (всъщност защо ли я търся в България) да има допълнителни годишни такси (Еко, меко или каквито и да са), нали имаме годишен данък базиран на мощност и възраст на автомобила? Трябва или да увеличат годишния данък, или да измислят такса при първоначална регистрация съпоставима с отпадналия акциз.
                    Последно редактирано от zaqwsx; 07-01-10, 09:51.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                      Искаш да кажеш , че трябваше да го изнеса на 30. декември примерно , и да го върна сега. Мислих си и затова. Ще изчакам някой да направи упражнението , надали единствен съм се сетил , и ако става - хайде в Армения , примерно.
                      А цените на вече внесени и РЕГСТРИРАНИ коли , т.е с платен акциз , ще паднат заради акциза само ако има механизъм за вземането му обратно от държавата . Е , другата причина е пазарът. Ако аз знам , че ще си взема обратно тези 5000лв , веднага ще сваля цената , защо не .

                      Коментар


                      • #56
                        До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                        Първоначално публикуван от zaqwsx Преглед на мнение
                        За атомобили внос от страни извън EU дължиш мито в/у фактурната стойност + ддс в/у фактурната стойност и транспорта...
                        и върху митото се начислява ДДС
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #57
                          До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                          И митото май беше върху фактурна стойност + транспорт , а ДДС върху всичко заедно , досега и плюс акциза. Абе за един Крайслер 300С , дето го платих там 11к $ тук дадох почти 10 000 лв сборове ( мито , ддс и акциз).

                          Коментар


                          • #58
                            До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                            Основната причина за осъждането на държавата ни бе, че имаше неравнопоставеност при облагането с акциз за нови и стари автомобили, което противоречи на приетото в ЕС. До тогава, за нов (до 8000 км или 6 месеца от първа регистрация) се плащаше по 90 лв. за всеки кВ над 120 + 700 лв., а за стари имаше разграничение от 120 до 140 по 35 лв. за всеки кВ и по 60 лв. за на 140, пак за всеки кВ.. И по тази схема му върнаха на човека дето ги осъди разликата. Е нашите решиха след това въобще да извадят автомобилите от списъка с акцизните стоки.

                            Би трябвало да може да си върнеш акциза и ДДС-то ако направиш експорт (в страна извън ЕС иначе не е експорт) на автомобила (внесен след 01.2007 г.). След това обратно импорт и не плащаш акциза. Обаче какво ще ти искат като документи точно, не знам. Със сигурност ще си искат/вземат потвърждение от граничната митница, че е минала граница колата, ама след това дали и договор или/и регистрация в другата страна. А и два пъти мито.
                            ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                            lre-bulgaria.org

                            Коментар


                            • #59
                              До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                              И аз да кажа нещо - днес бях в Столична митница да освобождавам пощенска пратка с 2 халогенчета( за справка виж статията в Дневник - "Евала митница", аз бях точно в същия филм заради свалянето на прага от 150 на 15 евро), та там двама митничари се разправяха, че от Столичния КАТ звънят и ги питат дали да регистрират в момента акцизни коли или да чакат екотаксата и яко се смееха какви са тъпи ченгетата, тъй като никой не знае кога митичната такса ще се въвежда, а ония извършват незаконосъобразни действия, като отказват.

                              И пак се получава царя дава, пъдара - не, та явно е въпрос колко голям скандал ще вдигнеш за да може да си извоюваш правата си....
                              (или да платиш на регистраторчетата, а те да заделят за катаджиичетата - простотийки)....

                              Коментар


                              • #60
                                До: Въпрос за акциза и неговото бъдеще.

                                Е то затова нарицателното, че си живеем в 'Абсурдистан' ще си върви вовеки.....

                                ПС: Чак се зачудих дали да махна кавичките...
                                пон.-пет. 09:00 - 18:30
                                събота 09:00 - 13:00
                                Варна - 0894484248, 052600585
                                София - 0895432143, 024750847, 024750947

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X