Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гражданска отговорност-Избор на Застраховател...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Аз се сблъсках със следния казус .... понеже спестих някой лев от смяната на регистрационните номера на колата , сега трябва да плащам по-висока цена на застраховката. Държавата разреши да не се сменят регистрационните номора , но застрахователите не
    Защо !?

    Два от автомобилите ми са с други номера от друга област, но застраховките ми са съобразени с моята, която е и по талон.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      За Галопер 3 л мотор, гр. Русе ми излиза 270 лв. най-тънка цена.

    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      Всички застрахователи искат голям талон при сключване на полицата, не е случайно. Ако оферта е дала някоя мома, дето не знае по каква работа е там...

    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Вече е сменено изискването а регистрация на МПС с място на пребиваване на собственика

  • #32
    В момента една от компаниите яко е свалила цените. За 20 годишен автомобил 2000 кубика, 150 к. с. - дава цена 133 лв.
    Та който има 1-2 месеца до изтичане на старата, да действа сега.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Това от сайта за сравнение на цените ли гледате ?

    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Да.

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Аз гледам полиците.
      Същата консерва, същият страховател, цената тази година е 100лв надолу.

  • #33
    Да, има някакво пишкомерене явно.
    Сега погледнах, че миналата година ГО ми е било 300лв.
    Тази година преди 4 дни направих за 200.
    Страхователя се оказа дъ сейм шит.

    Ако не беше темата нямаше и да разбера, че съм на далавера
    Враг усраине

    Коментар


    • #34
      На мене ми казаха,че не може предварително да сключваш ГО,примерно остават ти 2 месеца.Така ли е?
      И за жалост,колата която карам е на името на дъщеря ми,която е млад шофьор и цената винаги е с над 100лв. горница.Тя не е в БГ и колата остана аз да я карам.
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • #35
        Аз лично съм правил застраховка 2 месеца преди да изтече старата. Но това беше преди 3-4 години, сега се ровя и май са го направили най-много месец предварително.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #36
          Две компании не плащат щети в чужбина и ти завеждат дело за застрахователна измама, ако напавиш птп там.... това е и един от проблемите за Шенген, условието първо плащат после се изясняват през съд, за нашите не важи. Смятайте какво лоби имат мутрите в застраховането в Бг.....

          Коментар


          • #37
            Можеш да направиш застраховка ГО до един месец преди да истече срока на старата.Аз направих три седмици по-рано,защото писаха как щяла да поскъпне драстично.Когато проверих после,за да видя колко съм спестил,се оказа,че същата ЗК,със странно име,е свалила от цената 42 лвКакво и защо си мерят,не знам...И как така има толкова драстично различаващи се цени

            Коментар


            • #38
              Някой като много свали цените и започва да ме съмнява,че прибира за последно!

              Коментар


              • #39
                Абе май всички свалят . Сега като ходиих да подновявам, първоначалната ми вноска е по малка от предходните . Обаче пък за имущество са дигнали цените
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #40
                  Успокойте се бре! Ще ги вдигнат застраховките!
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #41
                    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                    Успокойте се бре! Ще ги вдигнат застраховките!
                    Спокойни сме... 😁
                    Вече ги вдигнаха, тези двете компании които бяха свалили до 130-140 лв, от днес вече цифрите са 280 лв.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #42
                      Днес си поднових ГО, за Фронтерата ми, мин. година беше 277лв. сега платих 354 лв, очаквах увеличение но чак толкова направо са се оляли , най-ме е яд че трябва да плащаме излишно за зелена карта, не съм и няма да пътувам в чужбина с Фронтерата, но кой ли ме пита...

                      П.С. От над 15 години години и до ден днешен съм със златен талон, но застрахователя не го интересува това към днешна дата, това е положението.

                      Коментар


                      • #43
                        Докато не започнат да се случват нещата като във Франция ще е все така

                        П.П. И сотаджиите вдигнаха за втори път цените за 6 месеца с нови 20%
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #44
                          Наблюдава се някакво увеличение на ГО-то...

                          Вчера - Форд Фокус, РК номера за нова полица - 120лв отгоре годишно

                          Днес за друга - Тойота Авенсис, КН номера - 216 миналата година, 278 за тази по калкулатор на SDI с оставане при сегашния застраховател.

                          Коментар


                          • #45
                            Трябва да знаете едно нещо , от тази година , застрахователите не смятат стойността на полицата по регистрация на автомобила , както беше до сега , а по адресна регистрация на собственика , това има голямо значение
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X