Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гражданска отговорност-Избор на Застраховател...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гражданска отговорност-Избор на Застраховател...

    Здравейте Колеги.
    Дойде време за нова ГО на Нисан Терано 2,7 дизел/2001г.,като реших да погледна в нета за предложения.Нямам нарушения и шоф. стаж е доста.
    Учудва ме това че има голям толеранс в цените.За посочения автомобил най ниската цена започва от 260лв. и достига до над 330лв.
    Веднъж се опарих с Олимпик,май така се казваше,та въпросът ми е къде е уловката?
    Примерно лъвовете дават 261,50лв,а тази към момента в която съм застрахован 285 лв.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

  • #2
    Не се притеснявай ! Преди два месеца правих на Тераното , 263 лв платих в ДалБог . Избирай най-евтината и това е.

    Последните месеци ги намалиха малко , не знам защо . Миналата година когато правих на другото ми Терано ( ноември 2019 ) най-тънката цена беше 325 лв.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Колко да е голям толеранса. И Аз ще подновявам тези дни и като си смятам през калкулатора на брокера автоматично ми излиза 15% отстъпка като сключа към същата компания. Така най евтината ми излиза към 180, най скъпата - 250. Ако си избера друг застраховател цените са межди 200 и 250.

      Коментар


      • ognqn
        ognqn коментира
        Редактиране на коментар
        Разликата в цените от min/max е над 80лв.
        Това е толеранса...

      • ognqn
        ognqn коментира
        Редактиране на коментар
        Разликата в цените от min/max е над 80лв.
        Това е толеранса...

      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Кой е брокера?

    • #4
      Това изобщо не може да се нарече толеранс.
      И моето мнение е, че тази застраховка няма особена причина да се прави на различна от минималната оферта.
      Онова, което се случи с Олимпик е до голяма степен прецедент и за мен не е фактор.
      Аз лично съм доста резервиран към "божествените" но това е субектовно.
      Въпреки, че на мотра направих точно там преди няколко месеца но защото разликата със следващата беше почти 20лв.

      И като стана въпрос за ГО на мотоциклет ето на това вече може да се каже толеранс.
      Разкиката може да достигне в пъти, което си има съвсем логично обяснение.
      Враг усраине

      Коментар


      • #5
        Оф, и за мотора ще трябва да правя, 'Божествените' ги избягвам защото нямат офис на близо и ако ми се наложи да правя оценка ям К%ра, а отделно самото им име не дава много надежди - "Бог дал Бог взел "

        Коментар


        • #6
          То ако те ударят, ще правиш оценката в офиса на застрахователя на виновния.
          За каско - да, където ти си го направиш.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            И защо трябва да си правиш оценка при него? Да не говорим, че 2-3 познати си продадоха колите наскоро и купувача си прави оценка.

          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            Застрахователната оценка се прави където пожелаеш. Не е обвързана по никакъв начин със застраховката.

          • mendi
            mendi коментира
            Редактиране на коментар
            Като тръгнах да си правя за мотора ме раизграваха яко. В повечето офиси директно ме отрязаха и ми казаха да си ходя където ми е гражданската, само БулИнс казаха че може ама се чака някакви дни и се плаща доста по скъпо - като да не ме отрежат директно

        • #7
          Абе, не скачайте от компания на компания най-добре. Намерете си някоя най-евтината и си стойте при нея. Най-рекламираните, са най-измекяри. Аз съм от години при лъвовете и с трите коли и ме третират като лоялен клиент. Отделно се познаваме с всички в офиса. Ситроена ми като най-мощен е около 240. Другите, не много по-малко, но по-малко.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #8
            В случая няма Брокер.Има за наше удобство калкулатор за изчисляване на ГО в нета.
            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Абе, не скачайте от компания на компания най-добре. Намерете си някоя най-евтината и си стойте при нея. Най-рекламираните, са най-измекяри. Аз съм от години при лъвовете и с трите коли и ме третират като лоялен клиент. Отделно се познаваме с всички в офиса. Ситроена ми като най-мощен е около 240. Другите, не много по-малко, но по-малко.

              Гражданската е според обема на двигателя, а не според мощността.

              На мен, в София, на 2.9 ми е 360лв. Къде е регистрирано това Терано 2.7 та е 260лв, което също е в графа 2.6÷3.0 ?
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 12-08-20, 13:49.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • ognqn
                ognqn коментира
                Редактиране на коментар
                Цъкни в профила ми.

              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                За Терано 2.7 в София излиза най-добра цена 290 лв на ОЗК в момента.

            • #10
              От калкулатора Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GO.jpg
Прегледи:720
Размер:384.8 КБ
ID:6634071
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                260 на Булинс , отнасяй я...

            • #11
              Сега видях, че за мен вече е 300лв.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #12
                Не разчитайте на тези калкулатори,или на брокер за най-добра оферта.Може човек да се ориентира приблизително.Слага парите в джоба,и в офиса на застрахователя.Там има вероятност и от по-ниска цена-някои брокерчета разчитат на оборот

                Коментар


                • #13
                  Оборот, оборот, ама при SDI всичко е фиксирано, като единият им офис е на 300÷400m от нас, а откриха и нов на по-малко от 200, в който дори и не ходя а просто си вдигам телефона.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #14
                    Аз приемам застраховката като задължителен рекет към мафията, събиран от държавата, затова винаги вземам възможно най-евтината застраховка. Два пъти ми се е случвало да не ми покрият щети с разни мъгливиобяснения, та ги приемам като рекет.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #15
                      Аз винаги ги правя онлайн на две вноски ( тогава е безплатна доставката спрямо на 4 ) , преди съм ходил по брокери и в офисите на самите дружества , по-евтино от нета не съм намирал.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X