Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гражданска отговорност-Избор на Застраховател...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Какво предложение:
    "....Промоционална цена за еднократно плащане при поръчка през www.online.ozk.bg: 231.15 лв....." ,а бях готов на 260лв.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Това на сайта им , така ли ? Или си им писал писмо нещо..?

    • ognqn
      ognqn коментира
      Редактиране на коментар
      Първо си въведох данните в калкулатор на брокер SDI,ама всички данни,талони,егн,вин и излязоха резултати сходни на по горната снимка.Бях готов да платя 260лв на булинс,но картата останала другаде.
      И реших да погледна и други,като настоящия ми застраховател озк и пак въведох конкретни данни и 231,15.
      Ама всеки може да си въведе и провери.

    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Мдаа перфектно. Значи там правиш. 😉

  • #17
    Евтината застраховка ГО в особени случаи може да излезе мнооого скъпа,не само на пари.

    От повече от 10 години ползвам доказана международна компания за ГО, каско, застаховка на жилище,пътуване в чужбина и туристически застраховки.
    ​​​​​​Когато се сметне обща цена, разликите с "евтините" не са големи, но когато трябва да се изплащат щети, сумите са много по-различни от това което плащат всички "инсове", "богове" и подобни.
    А и най-важно е спокойствието.
    Мнението е лично и неангажирашо с нищо.

    Коментар


    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      За коя компания става въпрос ?

    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      Ами, на коли за по 1000-2000 лв на вторичния пазар, не знам дали ме интересува, колко ще ми изплатят като евентуално обезщетение. За по-стойностни коли, може би бих се поровил. Та...така.

  • #18
    Идеята ми беше не толкова за размера на плащането, а за отказ за такова на трети лица.
    Тогава всичките претенции на потърпевшия/те отиват в съд, и ако той/те спечелят делото, застрахованият плаща. Да не дава господ да има загинал, нещата стават дебели. Горното е обобщено за да е по-лесно разбираемо, нещата са по-сложни, но такъв сценарий е възможен, и се случва.
    При евтините компании е много по-често.

    Преди години в полица за ГО срещнах точка в която пишеше че застрахователят може да откаже плащане ако автомобила е зареден с некачествени горивосмазочни материали и спирачна течност.Доказвайте си взаимно после качество. Не помня коя беше "компанията", но това ме насочи към сегашната. Някъде във форума е описано по-подробно.
    Може и да давам"грешни" пари според някой, но се чувствам по-спокоен.
    Компанията която ползвам е със синьо и бяло в знака. Ако не се счита като реклама ще я напиша.
    ​​​​​​​Нямам нищо общо със застрахователния бизнес, освен като потребител.

    Коментар


    • #19
      Стига вече с тия реклами де. Ако не е някаква велика тайна, сподели.
      Аз застраховките си ги правя в Дженерали, Булстрад, Алианц. Ей така за мое спокойствие.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        А аз ги правя във възможно най-евтината.
        Щото скъпа-евтина-не съм видял плащане от тях, та не виждам смисъл да наливам излишни пари на тези които и без това ги имат в излишък.

        За мен застраховките са рекет, даже не и държавен, чисто частен си е, ама държавата е в услуга да им го събира.
        Мафия от чист вид.

    • #20
      Уника.

      Коментар


      • #21
        Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
        Какво предложение:
        "....Промоционална цена за еднократно плащане при поръчка през www.online.ozk.bg: 231.15 лв....." ,а бях готов на 260лв.
        Прави ли си ГО там? За колко време идва полицата, че и аз съм за нова, а разликата е 30 лв.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          Ами най-евтината е 258, а в ОЗК еднократна онлайн е 230.

        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Мдаа, предполагам за Паджерото става въпрос.
          Аз винаги онлайн си ги правя и обикновенно пристигат до 2-3 дни.
          Според мен просто си я направи по-рано с няколко дни, ако още не ти е изтекла старата и би трябвало да дойде навреме.

        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          Да, за Паджерото е. И аз до сега все онлайн правя в СДИ, но не ги знам тия от ОЗК как са. Време имам, а и си имам кола за ежедневка, това е уикенд МПС-то.

      • #22
        Относно въпроса,не си направих там.Отидох до роднина ,който е брокер и той щаслив ми съобщи че са паднали спрямо миналата година и ми сключи на 260лв.към някаква компания.
        Подпомогнах родата,но догодина сам където реша си сключвам.
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар


        • #23
          Току що я получих с куриер. Направих я в Понеделник и платих с карта. На онлайн магазина на ОЗК. Доволен, със спестените 30 кинта си поръчах едно мачете за джунглата на село.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #24
            Браво!!!
            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

            Коментар


            • #25
              Както някой спомена по-напред миналата година цените бяха доста паднали.
              Днес реших да проверя просто така какво предлагат компаниите и хоп изненада..!
              Цените скочили, за моите автомобили с около 60-70 лв. спрямо предния път когато проверявах, може би е било преди месец-два..
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #26
                Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                Както някой спомена по-напред миналата година цените бяха доста паднали.
                Днес реших да проверя просто така какво предлагат компаниите и хоп изненада..!
                Цените скочили, за моите автомобили с около 60-70 лв. спрямо предния път когато проверявах, може би е било преди месец-два..
                Погледнах набързо, ми Паджерото 60 лв. нагоре спрямо Ноември.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #27
                  Интересно на какво основание ги свалиха преди година, а сега обратното..?
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #28
                    Моя застрагховател ми направи отстъпка . Първо видях, че цената се е вдигнала и има друга фирма с по изгодна оферта. Обадих се на офиса в Русе и попитах каква ще е цената на застраховката . Върнаха ми обаждане и ми казаха точно цената на конкуретна , койт опредлагаше по-изгодната оценка . Няколко години съм при тях 2 коли и къща. От тази година само една кола. Това е застрохавателя . До сега не съм имал застрахователно събитие и не знам как се държат в такава ситуация .
                    Сега погледнах , даже цената е с 10 лева по-малко от миналта година .
                    Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 25-02-21, 09:06.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • Asen Kushlev
                      Asen Kushlev коментира
                      Редактиране на коментар
                      Баш при тоя застраховател си направих. По-горе съм писал в темата. Сега е 50 кинта нагоре на сайта им, на СДИ на сайта е 60 нагоре.

                    • Иванов Иван
                      Иванов Иван коментира
                      Редактиране на коментар
                      Януарих правих в ДЗИ и цената е 160 лв. Сега в ОЗК излиза 247 лв. Та това са си кажи-речи 100 лв!!!

                    • cnc82
                      cnc82 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Поскъпване има и то не е символично.
                      Даже най-ниската цена която ми дава в СДИ е само от една компания, всички други са с 30-40 лв. отгоре. Та не се знае тази евтината компания кога ще си коригира цената и тогава наистина отиваме на 100 лв отгоре.

                  • #29
                    На рав4 ми изтичаше януари, сключих годишна за 189лв. След 2 седмици реших да проверя, защото трябваше да правя на една от другите си коли, всички с 50-60лв нагоре. На тракторите и ремаркетата също са вдигнати.
                    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                    Коментар


                    • #30
                      Аз се сблъсках със следния казус .... понеже спестих някой лев от смяната на регистрационните номера на колата , сега трябва да плащам по-висока цена на застраховката. Държавата разреши да не се сменят регистрационните номора , но застрахователите не
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X