Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голям талон – подмяна заради газова уредба и корекция на некоректни данни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Голям талон – подмяна заради газова уредба и корекция на некоректни данни

    След доста четене по въпроса, ще попитам отново тук, защото от темата Регистрация в данъчното след много години... научих много полезна информация която все още обмислям. Така или иначе още месеци има до резултата на окончателния ремонт и имам време за мислене.

    Няма да пиша повече за дивния (от ДИВ) град в който напоследък (~25г.) живея и особено общински и други... практики, макар напоследък нещата да се пооправиха, въпреки че общинските пътища не са много променени за последните 20 години.


    Проблема е че в големия талон са отбелязали за мощността на двигателя на моят ГАЗ-69 ЦЕЛИ 72kW (от което пряко зависи месният данък).
    Да, двигателя е силно модифициран, обема му, клапани, блок, карбуратор но в случая това няма значение и остава базовото – а именно - двигателя по номера (всички вече са ясно четими) и спецификация е УМЗ-414 и тази специално генерация е 56.6kW В най-лошият случай – последната серия на този двигател е достигала 66,2kW (90к.с.) а този не е толкова нов. Вероятно проблема е бил в следствие на узаконяването на подмяната на този двигател някога (може би краят на 80-те)... но документи почти няма


    Понеже ме чака и узаконяване на газовата уредба и нов талон заради нея , то има ли начин да се коригира и тази информация – за мощността и какъв е въпросния начин?


    Последно редактирано от TStanim; 09-07-20, 11:45.

  • #2
    Със сигурност може, но най-вероятно ще трябва технотест. Парите му ще ти покрият разликата в данъка за 20 години сигурно.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      Благодаря.
      Надявах се наивно да има по-лесен начин за отстраняване на грешка в талона... особено за двигател който е стандартен (теоретично) и всичко се знае за него но уви...

      Коментар


      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Опитай се да намериш документи в твоя подкрепа -стар талон, служебна бележка от вносителя на марката....
        Изпрати запитване до КАТ по електронна поща, като приложиш съответните документи.
        Какъвто и да е отговора - нищо не губиш, а ще имаш "черно на бяло" становище.

      • TStanim
        TStanim коментира
        Редактиране на коментар
        Уви минали са ~30 години от тогава. Почти няма документи по - стари от 20 години. Случиха се доста неприятни неща и кражба на оборудването и документите от работилницата. Предлагаха ми да си ги „купя“ по-късно, но дори и да не бях проявил инат и твърдоглвост нямаше да ми ги върнат.
        Служебна бележка теоретично от представителя е възможно да се получи. Може да се рови в тази посока ако тя би свършила работа.
        Последно редактирано от TStanim; 09-07-20, 18:15.

    • #4
      В КАТ се преписва всичко от стария талон при пререгистрация, без значение какво пише. За да се промени нещо трябва друг документ. Освен от технотест или официален вносител за параметри на конкретния мотор, друго не се сещам. Втория вариант изглежда в сферата на научната фантастика. Навремето са ги писали 5 за 4, сега няма такива свободни съчинения. Може някой да има друга информация все пак.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        ако е само от талона, той може да бъде загубен докато се стигне до КАТ и тогава ще гледат в базата си данни какво има за ГАЗ 69. и без да се "загубва", би трябвало да стане - аз бих отишъл при шефа на регистрацията за консултация или при някой от външните консултанти, които се въртят около всеки КАТ

    • #5
      Вероятно са объркали киловати и конски сили, ама знаели човек?

      Коментар


      • #6
        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Вероятно са объркали киловати и конски сили, ама знаели човек?
        Това е класиката в първите ламинирани талони, щото до преди тях всичко си беше в конЬОве.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #7
          С автомобила в КАТ за "промяна данни на МПС" и по тип на двигател (ако е писан) може да се направи корекция. Това, ако И искат да го направят по този начин. Иначе е сложно и не ми се пише.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X