Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техно тест - някой ходил ли е скоро?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

    И аз бях взел една баркувана джипка и след като я стегнах основно отидох до шумен защото там правят технотест и за около 200 лв ми излезе всичко. Но искат найстина всичко дае как оригинално и да работи, спирачки , фарове, чистачки, мигачи, пръскалата на стъклото, газовете ми мериха. Даже ме накараха да си сложа колани иначе неми дадоха документите че ходих до една морга за колани,и накрая като ми дадоха листа от технотеста пишеше че автомобила е без обезопасителни колани, и така го регистрирах само дето си купих коланите. Държат и на кормилното оправление проверяваха ми щангите , луфтовете на колелетата, каква марка са ми гумите, какъв размер. Ама поне успях дая регистрирам и сега е добре.

    Коментар


    • #32
      До: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

      Ценовата листа на сайта вече не е тривиално да се открие, защото оригиналния бутон в менюто води към празна страница (http://www.technotest.bg/bg/pricelist.html). Ето ценоразписа на технотест:

      http://www.technotest.bg/resources/%...0%B8%D1%81.pdf

      Коментар


      • #33
        От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

        Днес ходих да сменям номера в габрово защото си закупих витара от търговище с всичко платено и валиден преглед ( минала е март месец) вядя всички дпкументи отивам при техниците и всичко ОК номера това унова и ХОП в големия талон пише " брой места 6+1" и аиде на техно тест.
        Нестига това ами ми заявиха че с тези гуми с който е неможе да се движи 30*9.50*15 yokohama geolandar( шарка кобра) защото били за високо проходима техника.
        И ако някой може да ми каже к'во да правя сега ще съм много доволен
        ARO 243 D
        TATA SAFARI 4x4
        VITARA ДБ 16v
        Всичкото с лебедки 😂

        Коментар


        • #34
          От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

          Може да се пререгистрира в технотест, като автомобил с висока проходимост. В ценоразписа им има такъв ред. Ако не, някои от твоя град да ти даде едни гуми за теста. Стават от кия, самурай, нива, витара.

          Коментар


          • #35
            От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

            Накрая ще е така но като попитах тук там се оказа че трябва да пригитвя 480лв за кумисия такси и т.н. и не е сигурно че ще мога да мина тика искат майкаси и бащаси на тоя тест говорих с приятел който скоро е минавал и по думите му нямам никви шансове.
            Все пак витарата е на 20 гпдини карана по лов и липсва тук там ламарона.
            Гуми намерих но те са най-малкия проблем.
            И изобщо защо трябва да минавам тия глупости и да троша пари.
            Несъм сигурен но мисля че автомобилите от този клас се водят " високо проходими" все пак за такъв съм спестявал толкова време
            ARO 243 D
            TATA SAFARI 4x4
            VITARA ДБ 16v
            Всичкото с лебедки 😂

            Коментар


            • #36
              От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

              Трябва да е описано в талона на автомобила. По-късво вечерта ще снимам моя. Там е писано Комби с повишена проходимост. [emoji1]

              Звънни им на телефона от сайта. Мисля, че отговарят и в сайта на зададени въпроси.

              Коментар


              • #37
                От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

                В талона трябва да пише категория "M1G".
                6. категория G - моторни превозни средства с характеристики на моторните превозни средства от категория M или N и с повишена проходимост.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #38
                  От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  В талона трябва да пише категория "M1G".
                  Направо да ти пиша "МИГ" и излиташ .
                  За съжаление и аз съм го играл този филм. За щастие не се налага всяка година... а би моголо .
                  В крайна сметка се примиряваш, правиш каквото ти поискат и плащаш едни пари. Инак няма регистрация в кат. Другият вариант е да платиш половината пари на някой в КАТ за същата услуга, но няма да ти издаде дукимьент . Просто трябва да намериш на кого да ги дадеш (което не винаги е просто).
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • #39
                    От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

                    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                    ... (което не винаги е просто).
                    ..Още по-малко редно, ама ДА! Системата работи. За Габрово не зная как е.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

                      Днес един комшия се уплака и той.
                      Купил си галопер без задните седалки и ходил в КАТ, познайте същия инспектор му заявил че има промяна в кострукцията на автомобила и тои на техно тест.
                      Немога да разбера в каква държава живея като видят че човек се е здобил с нещо " ново" и давай- щом си гу е купил зачи ще сучем пари колкото можем.
                      ARO 243 D
                      TATA SAFARI 4x4
                      VITARA ДБ 16v
                      Всичкото с лебедки 😂

                      Коментар


                      • #41
                        От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

                        Първоначално публикуван от DARK WOLF Преглед на мнение
                        Днес един комшия се Оплака и той.
                        Купил си галопер без задните седалки и ходил в КАТ, познайте същия инспектор му заявил че има промяна в коНструкцията на автомобила. И тоЙ на техно тест.
                        Не-мога да разбера в каква държава живея. Като видят, че човек се е Сдобил с нещо " ново" и давай- щом си гО е купил зНачи ще сучем пари колкото можем.
                        Не мога да разбера защо инспектора ви е виновен...
                        Променяна ли е конструкцията в случая (например - регистриран 4+1, а отиваш там с автомобил 1+1 - с демонтирани задни седалки)?
                        Може вече да не могат да се монтират щатно задните седалки (и при удар да се разхвърчат из купето)... Може да си демонтирал и коланите им... Може да си правил и други промени, а ти не показваш автомобила в 'оригиналната' му комплектация.
                        Когато регистрираш автомобил трябва да е представен в 'оригинален' вид, съответстващ на техническите параметри на оригиналната регистрация.
                        Ако е регистриран 6+1, трябва да отидеш при регистрацията и с допълнителните седалки, показвайки, че автомобила наистина е 6+1.
                        Дали ги ползваш в последствие - няма голямо значение...

                        П.С. в конкретния случай представения галопер навярно вече е друг клас - вместо M1G вече е N1G
                        Последно редактирано от slowtraveler; 23-08-14, 07:34.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Не мога да разбера защо инспектора ви е виновен...
                          .....
                          Естествено , че инспекторът е виновеновен . Също и "държавата , в която живея" , както и всички "смукачи на пари" , щом видят че някой "се е здобил с нещо ново". Затова човекът се уплаква.
                          Същевременно същия човек не се уплаква и вероятно счита за нормално , че е бягал от часовете по Българска Граматика , както и че не знае Закона за Движение по Пътищата.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

                            Нямаше да е проблем ако за всички беше еднакво, но не е. Има доста хора там около КАТ които срещу съответната сума ще помогнат автомобила ти да мине дори и без седалки.
                            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                            http://www.facebook.com/JeepBG
                            LZ1GGC

                            Коментар


                            • #44
                              От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

                              Първоначално публикуван от DARK WOLF Преглед на мнение
                              Днес един комшия се уплака и той.
                              Купил си галопер без задните седалки и ходил в КАТ, познайте същия инспектор му заявил че има промяна в кострукцията на автомобила и тои на техно тест.
                              Немога да разбера в каква държава живея като видят че човек се е здобил с нещо " ново" и давай- щом си гу е купил зачи ще сучем пари колкото можем.
                              Това малко не го вярвам, ако само са демонтирани седалките. Тогава няма никаква промяна в конструкцията, в КАТ просто ще те върнат да дойдеш със седалки, или ще те регистрират с временен талон за 1 месец, докато не набавиш седалки. Но ако са правени промени така, че вече да не може просто да се закачат седалките, т.е. нещо е рязано, махано и т.н., тогава да - има промяна на конструкцията и трябва Технотест.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • #45
                                От: Техно тест - някой ходил ли е скоро?

                                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                                Това малко не го вярвам, ако само са демонтирани седалките. ...
                                Аз пък го вярвам. Искали са да ме спират от движение за една свалена задна седалка, при това свалена правилно, с развиване на 6 болта М8, а не с флекса. Не можело то така да ми седи седалката в гаража, а аз да си возя сака там. Накрая ме пуснаха, но на цената на див скандал, само дето до бой не я докарахме. И смея да твърдя, че си беше чиста проба заяждане.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X