Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

    Накратко, искам да поръчам на някого, на когото мога да разчитам конкретна кола от САЩ и доставката и до БГ.
    Интересува ме, колко излиза като пари подобна услуга и имали човек или фирма от форума, който да се занимава с такива услуги. Също така каква е в момента процедурата в България до пускането на колата в движение и съответно колко излиза всичко като цена.
    Блогодаря предварително!

    П.П. Прочел съм темата и относно процедурата по регистрацията, се интересувам по-скоро има ли някакви промени, тъй като скоро не е писано по въпроса!

    Коментар


    • #77
      От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

      Първоначално публикуван от Сашко Преглед на мнение
      Да добавя само, че ако колата е била на твое име в САЩ за повече от 6 месеца( и можеш да го докажеш), мито и ДДС не се плащат.
      Това наистина ли е? смиатам да се врущам от щатите. Живял съм в сащ от 1995, последната кола иа претежавам от Януари 2009. Тиа е 2008 Jeep Wrangler Unlimited X, 3.7L 2wd, auto, 4 door. Мисля да си я докарам но бих желал да знам какво ще ми струва да я регистрирам. Ако се плаща мито и ДДС колко горе долу ще струва? Цената да дилъра когато я купих е 23,000 долара но сега струва не повече от 12,000. Има 50,000 мили или около 80,000 км. За сега ми стана ясно че ще струва около $3000 за транспорт и около $1000 за инспекция. Моля даите идеи. Благодария много предварително.
      Мозете да ми пишете и на sharrko@yahoo.com
      Бих бил благодарен и на врузка сус компания коиато мозе да иа докара в българиа
      КТ
      CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
      http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
      http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

      Коментар


      • #78
        От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

        Здравейте,
        искам да попитам някой внасял ли е кола от САЩ
        през Германия и по точно Бременхафен.
        Ще съм благодарен ако някой който е минал по този път
        сподели каква е точната процедура,
        След 10 дни ми предстои да ходя до Германия да си взимам новата кола.

        Коментар


        • #79
          От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

          Първоначално публикуван от ivanil7 Преглед на мнение
          Здравейте,
          искам да попитам някой внасял ли е кола от САЩ
          през Германия и по точно Бременхафен.
          Ще съм благодарен ако някой който е минал по този път
          сподели каква е точната процедура,
          След 10 дни ми предстои да ходя до Германия да си взимам новата кола.
          Ако можеш я регистрирай в германия и си я докарай с немски номера.Като пари може и дати излезе малко по-скъпо но ще си спестиш разходките из наще институции.
          Успех.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #80
            От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

            Първоначално публикуван от Сашко Преглед на мнение
            Да добавя само, че ако колата е била на твое име в САЩ за повече от 6 месеца( и можеш да го докажеш), мито и ДДС не се плащат.
            Това го потвърждавам, за Швейцария , човека се премести тука да живее и не плати данъци и мита за колата, за акциза не знам не беше акцизна
            Opel Frontera 25TDS(VM41B) 1997

            Коментар


            • #81
              От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

              Първоначално публикуван от bodevb Преглед на мнение
              Колата пристига и се започва:
              1. разтоварване в Пристанище Варна или Бургас около 300 лв на кола
              2. Минава се митница - плащат се мито и ДДС (акциз вече няма) по фактурната стойност на колата!
              3. С готовата (заверената декларация) и с документите на колата се ходи в КАТ за транзитни номера (ако няма да се вози с автовоз или платформа)
              3. Минава се Технотест - основно гледат за фарове и мигачи и дали скоростомера не е само в мили. Цена около 1000 лв
              4. С всички изкарани до момента доокументи се отива в КАТ за номера!

              Ако ти трябва съдействие или имаш въпроси пиши на лични.
              Колега, виждам, че си доста запознат с вноса от САЩ. Въпросът ми е как стоят нещата с внос на автомобил за части. Ако колата не е в движение, катастрофирала и т.н. с какви документи трябва да бъде.
              Търся части за Infiniti fx45,а в БГ не намирам. Ако някой може да помогне...
              Благодаря

              Коментар


              • #82
                От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                Няма значение дали е за части или цяла.

                Коментар


                • #83
                  От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                  Първоначално публикуван от valiotonev Преглед на мнение
                  Това го потвърждавам, за Швейцария , човека се премести тука да живее и не плати данъци и мита за колата, за акциза не знам не беше акцизна
                  А как точно разбират, че се прибирам за постоянно в България? И какво става, ако след няколко месеца си променя мнението и си затръгвам пак без колата?
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #84
                    От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                    Попълваш молба за безмитен внос на лично имущество където описваш не само колата а и употребяваните тенджери и тигани /така да се каже/.
                    И ако Началника на Митницата удобри на плащаш мита и ДДС.
                    За другото не питай.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                      Ясно. На "окомер"... А след колко време мога да продам безмитно внесената кола? Има ли някаква давност на това мито? Или когато и да реша да я продавам, все мито трябва да се плаща? Ако и жена ми претежава кола...? И трите ми деца...? Колко коли е лимита?
                      Нямам никакво намерение да вкарвам кола по този начин, просто ми е интересно как са го измислили. Доколкото си спомням от дядовците навремето, доларите са им ги описвали в някакви моряшки книжки, после си купуваш кола ама не можело да я продаваш определено време. Това е история чута преди петилетки отнасяща се за 70те на миналия век. Та може и да не съм запомнил...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #86
                        От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        Ясно. ... А след колко време мога да продам безмитно внесената кола? ...
                        24 или 36 месеца. По-скоро 24 месеца. Преди това се дължи налога. Внесената стока е по митническа декларация (демек на човек).
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                          Изместихме темата. От САЩ че чак до Швейцария
                          За безмитен внос първо трябва да докажеш че си живял не по малко от 12 месеца.
                          Второ автомобила трябва да е на твое има не по малко от 6 месеца преди да се върнеш и не трябва да го продаваш, залагаш в продължение на 24 месеца, ако ли не плащаш митата.
                          Нищо не пише в правилника за колко автомобила на семеиство може.
                          Дано да съм бил полезен.

                          Коментар


                          • #88
                            От: До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                            Сменил съм 5 или 6 автомобила в САЩ докато живеех там ,та има фирми които за 30$ ви казват чист ли е таитъла(талона) на колата.
                            Има закон за това да не се продават коли ,които са повредени по някакъв начин (наводнени,тежки катастрофи,др.) и после продавани за неповреждани.
                            Lemon law. http://en.wikipedia.org/wiki/Lemon_law
                            Honda CRF 250 X
                            Touareg 3.0 TDI

                            Коментар


                            • #89
                              От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                              Здравейте!

                              Някой има ли опит с доставка до Гърция? Гледам офертите от Ню Джързи до Пирея са за около 1300-1400 долара, което е доста по-изгодно в сравнение с доставка до Варна/Бургас (~$2500).
                              Единственото, което ме претснява е гръцката бюрокрация.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                                Колеги, мой приятел се прибира лятото от САЩ и иска да си докара личния автомобил от там. Човека е с двойно гражданство и автомобила е регистриран на негово име от години. Може ли да го кара със щатската регистрация в Бг и ако не - какво го чака при пререгистрацията?
                                Предварително благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X