Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
    Няма да има акциз за коли от ЕС. От всички останали страни акициз, мито и ддс си има.
    Колега,не съм съгласен с теб!
    Акциз няма да има за всички автомобили,но при внос от страни извън ЕС ще се плаща мито и ДДС.
    Поздрави

    Коментар


    • #62
      До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

      Първоначално публикуван от dinkoh Преглед на мнение
      Колега,не съм съгласен с теб!
      Акциз няма да има за всички автомобили,но при внос от страни извън ЕС ще се плаща мито и ДДС.
      Поздрави
      Дано да си прав, ще видим как ще става легалния внос на коли от САЩ след 01.01.2010. Защото мен лично ме кефи цената на корвет там, както и на хубав вранглер
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • #63
        До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

        И аз с нетърпение чакам да дойде 01.01.2010 и да стане ясно какво ще замести акциза(по-голям данък ли,някаква друга такса ли).Още не знам.Но знам,че при всички положения няма да се дават куп пари наведнъж за акциз,който го няма в никоя друга държава в ЕС.
        Вече сам намерил автомобила-Toyota 4Runner 2007
        Наздраве

        Коментар


        • #64
          До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

          Първоначално публикуван от dinkoh Преглед на мнение
          Колега,не съм съгласен с теб!
          Акциз няма да има за всички автомобили,но при внос от страни извън ЕС ще се плаща мито и ДДС.
          Поздрави
          е ами моят като вече е с европейски номера и съм платил митото в държава от евросъюза,ще дълйа ли нещо,АКО реша да сложа БГ номера
          това е моят джип,засега...:lol:

          Коментар


          • #65
            До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

            Ако направиш регистрацията в БГ след 01.01.2010 не трябва да дължиш акциз,а само такси по регистрацията.Като при внос от страна член на ЕС.

            Коментар


            • #66
              До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

              Имам едно питане към хората вкарвали коли от щатите. Търся си седан и пред очите ми в EBay се продаде следното нещо:

              http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2007-...torefreshZtrue

              Acura TSX 2007 година (Това в Европа е Хонда Акорд 2.4)
              30000 мили
              Всички екстри без навигация.
              Крайна цена: 3300$
              Kelley Blue Book Value: 20000$

              Оценка от AutoCheck 96 с единствена забележка, че е била fleet, lease или rental. Имаше поне 20 супер качествени снимки на всичко и изглеждаше перфектна. Чист тайтъл, без наводнявания, кражби и други такива. EBay дават до 50000$ гаранция, че ако няма такава кола, връщат парите. Продавачът е с перфектен рейтинг и стотици сделки.

              Въпросите ми са:

              1. Къде е уловката?

              2. Мога ли да регистрирам в БГ или в друга държава в ЕС кола от щатите, например тая Acura TSX, в случай, че тоя модел никога не е бил предлаган в Европа? Всъщност технически това си е де факто Акорд, ама де юре го няма. Мичачите са оранжеви, стоповете са като на нормален европейски Акорд, има си километри на километража.

              3. Предлагат ми да си поделя контейнер. В случай, че попадна на друга такава сделка от EBay и докарам колата до БГ, има ли шанс Технотест да ми бият шута, щото примерно не мога да докажа, че колата отговаря на Евро 4?
              Последно редактирано от ixeos; 02-03-10, 19:35.
              Vitara 2.0 V6
              Honda CRV (Gen 1)
              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
              ВАЗ 2131

              Коментар


              • #67
                До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                ...Продавачът е АВТО-търговец....
                ...Тази точно кола не е продадена , поради това,че не е
                достигнат минималният ценови праг , определен от продавача...
                На бой отиват само старците!

                Коментар


                • #68
                  До: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                  Много от обявите са с наддаване!
                  0887 526 564/ 0897 933 755 /

                  Коментар


                  • #69
                    От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                    Имам въпрос относно Форд Мустанг "69 год.При реставрацията задължително ли се минава тамошен технотест и ако да тои важи ли за БГ или и отбелзжа ли се в талона дали е бракувана?
                    По малко, ама с хляб!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                      Прочетох цялата тема и ..... нищо .
                      Може ли някой да отговори точно и ясно:
                      1. Какво се прави с колата като пристигне в България?
                      2. Минава ли се технотест и цена ?
                      3. Има ли мито и акциз от САЩ ?
                      И въобще какъв е пътя до големия талон на колата и БГ номерата ?
                      Благодаря !

                      Коментар


                      • #71
                        От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                        Колата пристига и се започва:
                        1. разтоварване в Пристанище Варна или Бургас около 300 лв на кола
                        2. Минава се митница - плащат се мито и ДДС (акциз вече няма) по фактурната стойност на колата!
                        3. С готовата (заверената декларация) и с документите на колата се ходи в КАТ за транзитни номера (ако няма да се вози с автовоз или платформа)
                        3. Минава се Технотест - основно гледат за фарове и мигачи и дали скоростомера не е само в мили. Цена около 1000 лв
                        4. С всички изкарани до момента доокументи се отива в КАТ за номера!

                        Ако ти трябва съдействие или имаш въпроси пиши на лични.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                          Най-после един пост с конкретна, актуална и точна информация по темата. Благодаря !
                          Предлагам докато посоченото в предния пост е актуално този пост да бъде поставен като първи в темата.
                          Така който иска ще отвори темата и ще получи пълната информация в един пост.
                          Предлагам така да бъде за вноса от всяка отделна държава. Отваряш на тази държава(тема) и още в първия пост получаваш актуалната в момента информация,точно и конкретизирано.
                          А после всеки ще проследи в следващите постове от кой колега каква помощ или съвет да получи.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                            Само да добавя - вместо Технотест може и ДЕКРА , по-скъпо е , но не се задълбават много , да не кажа хич.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                              Да добавя само, че ако колата е била на твое име в САЩ за повече от 6 месеца( и можеш да го докажеш), мито и ДДС не се плащат.
                              Y61

                              Коментар


                              • #75
                                От: Внос на кола от САЩ - изгодно ли е и как става?

                                Здравейте колеги!
                                Предстои ми внос на кола от САЩ, понеже отдавна не е писано в темата реших да попитам някой знае ли как става това сега?
                                Интересува ме най вече процедурата, но също и актуални цени на различните етапи от тази процедура. Като се започне от докарването, необходими документи, които трябва да има автомобила от САЩ и т.н. до регистрацията в КАТ.
                                Също ако някой знае и може да ми препоръча коректна и евтина фирма или физическо лице за самата доставка ще съм много благодарен.
                                Предварително благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X