Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
    Здравейте, имам следното питане - искам да купя кола с английска регистрация, която се намира в България. Правим писмен договор между нас или трябва да се мине през нотариус?
    Не трябва нотариус, само договор.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      Не трябва нотариус, само договор.
      В КАТ ще отида с английския талон и договора в свободен текст между мен и собственика, така ли?


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Biagini Passo Powered By VW Syncro

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
        В КАТ ще отида с английския талон и договора в свободен текст между мен и собственика, така ли?
        Да, само че ние го написахме договора на английски, все едно, че колата е купена в Англия и аз съм си я докарал. В КАТ София нямаше никакви проблеми.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Вие "на уше" ли си говорите?
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Да, само че ние го написахме договора на английски, все едно, че колата е купена в Англия и аз съм си я докарал. В КАТ София нямаше никакви проблеми.
            Да, само това е варианта. Благодаря за инфото.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Biagini Passo Powered By VW Syncro

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              На двете ми коли сложиха лепенки на фаровете и ги регулираха в един пункт за технически прегледи в Ямбол.Служител от КАТ ме прати в този пунк.
              Нека силата да бъде с нас!
              Suzuki Grand Vitara
              +34 642 91 4154

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                Да, само това е варианта. Благодаря за инфото.


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                В КАТ ще ти дадат да попълниш една декларация и в нея пишеш,кога си я вкарал в БГ.В декларацията се посочва и начина на вкарването-на ход или на платформа.Останалото си го знаеш.
                Нека силата да бъде с нас!
                Suzuki Grand Vitara
                +34 642 91 4154

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Имате ли данни на хора-частни лица, които карат с платформа от UK, че джамбазите с автовозите не познават парите, весели празници.

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Здравейте
                    Купих преди време кола, внесена от друг в страната от Англия.Колата беше с английските си номера,преглед до 15.02.17, само направих застраховка и взех винетка, за да си я прибера на ход. По документи все още е на английския собственик, но това не ме притесни, защото възнамерявах да взема колата по-скоро за части.Така се случи обаче, че напоследък все се чудя дали има начин да регистрирам колата? Има талон, преглед, данък. Има ли начин да регистрирам колата? Един приятел получи Алфа от Италия, документите също на стария собственик, но някаква кака му написала набързо договор между него и италианеца и скоро колата вече бе с бг номера. Колега пък получи Мерцедес от Германия,пак само с талон и преглед, даде лична карта и 600 лв. на приятел на приятел и вечерта вече бе редовен за движение по пътищата.. Та въпроса ми е дали ще мога да регистрирам колата? А ако не успея до 15.02 (когато изтича английския преглед) как става регистрацията с изтекъл преглед?

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Мисля, че ако не са приети промените в закона можеш да я регистрираш. Побързай, обаче.
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Здравейте приятели,

                        Имам въпрос, който може да е коментирам, но никъде е го видях. Ако го има се извинявам предварително.

                        Ситуацията е следната: искам да закупя кола с английски регистрация, от човек в БГ. Процедурата доколкото четох е следната: Дава ми големият талон и си правим договор между нас двамата.

                        Понеже колата ми трябва за донор, защото моята малко пострада. Искам да я бракувам. Каква е процедурата и горе доло каква ще е цената на тази услуга?

                        Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Здравейте всички!
                          Моля да ме извините, но не знам къде да проверя - гласувана ли е вече и влязла ли е в сила забраната за регистриране на коли с десен волан от Англия (или Япония)?
                          Благодаря предварително.
                          Вълчо

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            НЕ!
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              НЕ!
                              Благодаря Стояне.
                              Търсих упорито и намерих това - http://parliament.bg/bg/laws/ID/42023
                              Четох упорито и разбрах че ми трябват още 6 висши образования, за да разбера какво пише. Или поне още едно...
                              Текст който да забранява да се регистрират коли с десен волан не намерих. Дано съм чел както трябва...

                              Поздрави
                              Вълчо

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Само НЕ мести мястото на волана!
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X