Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    И аз маи ще се насоча кам лепенките. искам просто да я регестрирам и да я вурна пак в англиа няма смисал да купувам толкова скъп фар..
    Aprilia 125 1991
    Bashan 200c 2007
    Suzuki Vitara 1.6 16v 1993
    Suzuki Grand Vitara 2.5 1998

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      Ако се сетят как ще я регистрираш? А може да има още разноски. Ти ще смениш фаровете, ама КАТ ще иска Технотест.
      Абе всички са станали кожодери, а ние като че ли си печатаме парите.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • Това със смяната на фаровете е пълна измислица, регистрирал съм поне десетина англичанки и нито веднъж не са ми правили проблем за фаровете.
        Пък и в кат трябва да имат специална машина за меренето на снопа лъчи, но нямат нали? Фаровете изобщо не са проблем, Имаш ли талона отиваш и я регистрираш за 5 минутки... Великобритания си е в европейския съюз, следователно не се изисква никакъв технотест, то по вашата логика щеше да се иска и технотест на колите от Германия, Австрия, Италия и тъй подобни. Технотест се изисква единдтвено за коли вкарани от щатите, но и тях ги оправям без проблем. Много сте ми далече, иначе можех да ви регистрирам колата без проблем...

        Щом искаш да си оправяш фаровете да не светят на отсрещния, не е нужно да ги сменяш. Повечето от новите коли си имат регулиране на фара на ляво и дясно( давам пример с коли които съм имал и съм им оправил фаровете Пежо боксер 2006г, пежо партнер 2007г, Мерцедес Ц 2008г, Витара), По голяма част от фаровете трябва да имат тази опция.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-03-11, 09:02.

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Първоначално публикуван от FIKI_VIP Преглед на мнение
          Пък и в кат трябва да имат специална машина за меренето на снопа лъчи, но нямат нали?
          Имат и мерят.Тя свърши тая кога не мереха.......беше лесно.

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Явно само в нашия кат не правят проблеми, миналата седмица регистрирах едно паджеро и нямаше никакви проблеми...

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              както обещах, да споделя, транспорта го осигурихме чрез :
              http://bglondon.com/index.php?option...tpage&Itemid=1
              поне при мен бяха коректни, от години не са си сменяли тел. номера, авансово 50лири и при доставката разплащане по курса на БНБ; проверявам за лепенките :
              http://motors-parts.shop.ebay.co.uk/...l-/9885/i.html
              но със сигурна доставка сумата нараства до 18.50 лири, ще проучвам за настройка на стенд тук на място.
              Първи впечатления от десен волан - за 10 мин. се свиква. Късмет на всички.

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Здравейте колеги,

                Предстои ми покупка на Тойота Хайлукс сърф 2000 година с десен волан. Колата не е регистрирана тук и темата ми помогна много да разбера какви документи ми трябват, така че се надявам всичко да мине успешно.

                Искам да попитам тези лепенки за фаровете къде мога да ги намеря и някой знае ли дали наистина трябва да сменям фаровете за да мога да го регистрирам в КАТ. И само контролно - нали няма проблем за десния волан.

                Мерси,
                Радо
                тел: 0885 301 724 - Радо | Toyota Hilux Surf 2,7i; 3RZ-FE

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  къде е това тук?
                  Ако е Англия, лепенките можеш да си ги купиш от всяка бензиностанция, ако е България не ти трябват. Фаровете се сменят, поне в Пловдив ги проверяват и ако не са ти европейски те връщат. Проблемис десния волан няма

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    малка корекция - 18.50 е в левове, не лири за лепенките с доставка до БГ

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Доста четох в форума,но още съм малко объркан.След две седмици летя за Лондон да си докарвам автомобил в бг.Интересуваме кое е по добре да взема V5-голям талон или V5C2-малък талон с мене?И въобще реда на действие(кое къде трябва да отиде и върне) като документи?Този V5C/4 за Permanent export го пращам в DVLA нали така,а 1 и 8 ги взимам с мене към бг?Понеже 6-та секция са няколко точно 6d ли трябва да попълня аз ?Няма как да остана дълго време там и незнам как е най добре да постъпя мой приятел ли да получи (всъщност незнам какво трябва да получи)или в бг да го чакам?Ще ми обясни ли някой реда на документите и как е най добре да постъпя?
                      Много благодаря!
                      [SIZE=5][B]Nuvi 255W[/B][/SIZE]

                      Коментар


                      • От: До: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        Първоначално публикуван от off4x4 Преглед на мнение
                        Аз не конкретизирам питането на колегата maxko а допълвам по темата започната от колегата Pe4en относно внос на автомобил от Анлия. Опитвам се да обясня че докарвайки автомобила на платформа/а не на ход/ си спестявате както главоболия така и излишни разходи! Дори и автомобила в Англия да няма актуални МОТ, ROAD TAX, ГО не са нужни да ги правите, когато колата не излиза от страната на собствен ход а на платформа!!! Относно V5C-талона, ако ще регистрирате избраното от вас МПС в БГ, в него задължително се попълват секция 6 и секция 8! В секция 6 се попълват данните на новия собственник/вашите/, адрес и датата на закупуването, която дата после и двамата/продавач и купувач/описвате в секция 8 след като първо се подписвате!
                        Важно също е, че повечето превозвачи искат да им докараш колата на удобно за тях място/някъде във или около Лондон/ и в случай, че колата ви няма МОТ или нешо друго и се намира на 200 мили от там, увисвате без превоз до БГ...и понеже съм се сблъсквал с повечето от възможните проблеми при вноса и транспорта на МПС от там, просто споделям фактите пък нека всеки си направи сам избора
                        Колега в секция 6 кой адрес трябва да си пиша-на мой приятел в лондон или моя в бг?Понеже отивам за кола скоро и се прибирам в бг,а нямам адрес в лодон.
                        [SIZE=5][B]Nuvi 255W[/B][/SIZE]

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Значи от продавача взимам всички документи които ми даде .11 номер Permanent export той го праща в DVLA правим договор на български и какво представлява той?Свалил съм от някаде такъв договор на англииски дали ще ми го признаят в кат Пловдив?В другите секции нищо ли не се пише? примерно в секция 6 new keeper adres,в кои случаи се пише там моя адрес когато искам талона да е на мое име ли?(за което няма смисъл май)И само това ли е взимам документите пращаме 11 в DVLA правим договор и мога да тръгвам за бг?Благодаря за помоща
                          Последно редактирано от dxristov; 05-04-11, 11:33.
                          [SIZE=5][B]Nuvi 255W[/B][/SIZE]

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Намерих отговора ето за тези които са в мъгла..


                            от продавача взимаш целия талон. Той е голям като два свързани листа А4 форма и доста шарен. Може да го видиш тук bglondon.com
                            Най отзад е отрязъка permenant export Продавачът си го взима, вписва твоите данни и се оправя натам. Трябва да му кажеш кога ще я изнесеш от Англия. Каже ли че му трябва още нещо не давай, всичко друго е за теб. Той взима само част 11!!!!
                            Договорът е пълна измислица Пешо продава на Гошо, после може и сам да си го напишеш. Застраховка задължително си правиш, лошото е че повечето са само за ЕС и трябва да минаваш през Румъния. Задължително трябва да имаш МОТ и road tax. МОТ е голям зелен лист пак А4, там трябва да пише до кога е валиден. Той е за 1г. Road tax-a е картонен диск на предното стъкло, също има срок на валидност. МИнималното е за 6 месеца. Не рискувай да се движиш без тези документи, защото бъка от камери. С изтекъл road tax може да минеш метър на път за ферибота.
                            В Бг отиваш в КАТ с талона, МОТ и договор, сменяш фаровете и си готов. Задължително провери дали рамата на колата отговаря на тази, която е вписана в талона
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-11-14, 08:54.
                            [SIZE=5][B]Nuvi 255W[/B][/SIZE]

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Не ми е ясно само дали трябва да си приготвя евро за изпът към бг или може и в паунди да си купувам застраховки по пътя..?
                              [SIZE=5][B]Nuvi 255W[/B][/SIZE]

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Застраховки не се купуват по пътя, а от Англия преди да тръгване. Правят се по интернет за желан срок, например 5 дена, на сайтове
                                Последно редактирано от Венцислав Петров; 10-04-14, 17:24.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X