Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

    Първоначално публикуван от ivanina_koop Преглед на мнение
    не сме пробвали да я регистрираме колата е в БГ а ние сме в лондон,но колата е купена от един човек и той не може да я регистрира.Ако си отидем до БГ дали ще може да я регистрираме само с копието от лок бука?
    За по сигурно си вземете и "сертификат за перманентен експорт"от DVLA и с него на ваше име регистрирате.

    Коментар


    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

      а знаете ли за колко време го издават тук от DVLA

      Коментар


      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

        Първоначално публикуван от ivanina_koop Преглед на мнение
        а знаете ли за колко време го издават тук от DVLA
        В сайта им има телефони,най добре питайте там,не се сещам точно за колко време е готов.

        Коментар


        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

          Здравейте колеги,
          Изчетох този раздел от форума, но признавам, че съм доста объркан относно правилата за регистрация на автомобил внесен от UK. Аз имам за решаване следния казус:
          Семейство британци живееха в селото, в което имам вила. Мъжът обаче почина и жената замина в Англия като заряза тук един автомобил с британска регистрация. Аз бих искал да го закупя ,но не мога да се ориентирам как точно става това. Постигнал съм съгласие с вдовицата, но тя е доста простовата жена и не знае какво да прави. Автомобилът се води на името на починалия и съпруг. Те имат и деца, които вероятно са наследници. Та въпросът ми е : какво трябва да направим ние с тази жена ,че автомобилът да се озове с българска регистрация в моя гараж.
          Предварително ви благодаря за съдействието!

          Коментар


          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

            Първоначално публикуван от muaddip Преглед на мнение
            Те имат и деца, които вероятно са наследници. Та въпросът ми е : какво трябва да направим ние с тази жена ,че автомобилът да се озове с българска регистрация в моя гараж.
            Предварително ви благодаря за съдействието!
            Точно за твоя случай и аз не съм запознат,как става когато собственика е починал.Ако наследниците нямат претенции за автомобила,решението е много лесно.Правите с жената един писмен договор,даже не е задължително да е нотариално заверен,вземате регистрационния талон на колата,на трета страница в отрязък номер 11 се пише,че колата е експортирана от Англия с дата някаква която на вас ви изнася,този отрязък се къса от талона и се изпраща на DVLA адреса го има на самия отрязък,за да се отчисли колата от регистрация в Англия,после на втора страница на позиция номер 6 попълваш твоите данни за нов собственик.И с талона и договора отиваш в КАТ и си я регистрираш.Но както казах по горе това САМО в случай ,че някой от наследниците не предявява претенции.В Англия тези зделки не минават през нотариус.

            Коментар


            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

              Първоначално публикуван от muaddip Преглед на мнение
              Здравейте колеги,
              Изчетох този раздел от форума, но признавам, че съм доста объркан относно правилата за регистрация на автомобил внесен от UK. Аз имам за решаване следния казус:
              Семейство британци живееха в селото, в което имам вила. Мъжът обаче почина и жената замина в Англия като заряза тук един автомобил с британска регистрация. Аз бих искал да го закупя ,но не мога да се ориентирам как точно става това.
              Нямаш право на лични съобщения затова ми звънни да ти обясня и още нещо.Телефона ми го има в подписа.

              Коментар


              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                Първо вдовицата да си оправи документите с наследството. После договори за колата. Тя не може да я продаде, защото не е собственик.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                  Прощавайте, новак съм, не разбрах, защо е необходимо при рег. в БГ да се сменят фаровете.
                  Предсто ми внос и ще споделя какво е направено, този форум доста помага за начинаещи като мен

                  Коментар


                  • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                    Ами ако и платиш колата колега, и тя после само да ти даде целиа логбоок и с него отиваш в кат, няма значение че не е на твое име, и си я регестрираш
                    Aprilia 125 1991
                    Bashan 200c 2007
                    Suzuki Vitara 1.6 16v 1993
                    Suzuki Grand Vitara 2.5 1998

                    Коментар


                    • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                      Първоначално публикуван от demokraciqta Преглед на мнение
                      Прощавайте, новак съм, не разбрах, защо е необходимо при рег. в БГ да се сменят фаровете.
                      Защото светлинният сноп на късите е ориентиран за ляво движение.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                        bojitch а знаеш ли дали има някаф шанс место да сменям фара, да има начин да се регулира .. че на бмв 330д ми излиза бая скъпичко да сменям целиа фар
                        Aprilia 125 1991
                        Bashan 200c 2007
                        Suzuki Vitara 1.6 16v 1993
                        Suzuki Grand Vitara 2.5 1998

                        Коментар


                        • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                          Въпросът не е в някакъв начин на регулиране, а в самата конструкция на фара и разсейвателното стъкло отпред /френелова леща/ или рефлектора при кристалните фарове. При фарове, които са предназначени за движение в дясната лента на пътя /RHD - Right Hand Drive Cars/ фаровете са устроени така, че светлинния поток се разпространява хоризонтално пред автомобила, като се пречупва под някакъв ъгъл в дясната си част. Така се осветява повече дясната част на пътя, както и десния банкет но не се заслепяват тези, които идват отсреща в лявата лента. Схемата за регулиране на тези фарове е нещо такова:

                          Светлинното петно е нещо такова:

                          При автомобили предназначени за движение в лявата лента на пътя /LHD - Left Hand Drive Cars/ схемата на пречупване на светлината е обратно на нашата и пречупването и възходящата част на светлинния поток е от ляво. При тях схемата е такава:

                          Затова се налага смяна на фара а не някакво регулиране. За временно движение е възможно да се поставят специални полупрозрачни лепенки на стъклото, които режат възходящата част на светлинния поток.
                          Поздрави!
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                            Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                            /RHD - Right Hand Drive Cars/ /LHD - Left Hand Drive Cars/ схемата на пречупване на светлината е обратно на нашата и пречупването и възходящата част на светлинния поток е от ляво.
                            Само едно уточнение,автомобилите–Right Hand Drive са с дясна дирекция и са предназначени да се карат в лявата лента.А Left Hand Drive са с лява дирекция.
                            Поздрави !

                            Коментар


                            • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                              Излиза, че ако желаем да не заслепяваме насрещно движещите се е достатъчн да се смени само десния фар. При не по-малко от 30г. и нещо стаж като шофьор не съм имал предпоставка за инцидент идваща от страни, дори и на подпийнал циганин с каруца не съм попадал нощно време; по-скоро ще е по-осветено МПС без светлини, движещо се в същата посока.

                              Коментар


                              • От: Всичко относно ВНОС НА КОЛА ОТ АНГЛИЯ

                                Първоначално публикуван от demokraciqta Преглед на мнение
                                Излиза, че ако желаем да не заслепяваме насрещно движещите се е достатъчн да се смени само десния фар. При не по-малко от 30г. и нещо стаж като шофьор не съм имал предпоставка за инцидент идваща от страни, дори и на подпийнал циганин с каруца не съм попадал нощно време; по-скоро ще е по-осветено МПС без светлини, движещо се в същата посока.
                                То е добре да се сменят и двата,ама за някои автомобили излиза скъпо.
                                Та на въпроса ти-май е по удачно ако ще се сменя единия то да е левия фар,защото той е насочен към банкета при шофиране в лявата лента,а тук като си караме в дясната свети право в очите на тези които идват срещу нас.Компромисния вариант е с лепенките.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X