Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

    Това е цена на 40футов контейнер от Лос Анжделис до София през Солун.Това да пращаш кконтейнер до Варна е чиста загуба на време и пари.Поздрави
    [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

    Коментар


    • #47
      До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

      Цената до Варна или Бургас нараства безмислено.Търсете дестинация
      Солун.Става и директно София,варианти много.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #48
        До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

        Проблема не е в цената на контейнера а как ще стигнат нещата до него, защото примерно на мен за вътрешен транспорт на мотор ми искаха два пъти повече пари отколкото след това до България.И другия проблем е кой ще ти събере стоката в контейнера и ще ти оправи документите.Защото ако нямаш твой човек да ти натовари нещата и да ги укрепи добре никой спедитор няма да се наеме да ти свърши тази работа.Поздрави
        [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

        Коментар


        • #49
          До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

          Първоначално публикуван от kokolighta Преглед на мнение
          Това е цена на 40футов контейнер от Лос Анжделис до София през Солун.Това да пращаш кконтейнер до Варна е чиста загуба на време и пари.Поздрави
          Не съм много убеден, че през Солун излиза сумарно по-евтино отколкото през Варна.

          Да, Солун е по-близо до Америка, има повече контейнерни линии, но цената ще е по-ниска само ако отидеш до там да си го освободиш сам на място. Иначе, транспортът до София (~300-350 евро) ПЛЮС транзитната гаранция ще ти изядат далаверата.

          Коментар


          • #50
            До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

            Първоначално публикуван от kokolighta Преглед на мнение
            Това е цена на 40футов контейнер от Лос Анжделис до София през Солун.Това да пращаш кконтейнер до Варна е чиста загуба на време и пари.Поздрави
            Точно така да го транспортираш до Варна или Бургас увеличава разходите за транспорт и времето.Правилното пристанище е Солун Кажете къде го искате контейнера в USA и ще ви направя цена до България.За обработката на контейнера на пристанище Солун си има спедиторски фирми и няма никакъв проблем.От Солун до София ще ви направя отстъпкаще го докараме за няколко часаза 600 EUR.Трябва да кажете за какъв контейнер ще имате нужда 20 фута,40 фута,40 фута HQ.и ще помогна с каквото трябва.

            Коментар


            • #51
              До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

              Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
              Всички участници плащат доставката до склад на спедиторска фирма в САЩ. Оттам, спедиторите консолидират пратката и я натоварват на контейнера. За около 2 месеца пристига в Бургас или Варна (в зависимост от контейнерната линия). Може и до Солун, даже е малко по-евтино, но проблемите с освобождаването са по-големи.

              Има няколко важни момента:

              1. Контейнера трябва да се фрахтова DDU (София, Пловдив или друг удобен на участниците град). Иначе излизат разни терминални, коносаментни и прочие такси, които са "скрити разходи". Плюс допълнителната гаранция за вътрешния транспорт.

              2. Освобождаването трябва да става в един град, щото иначе тръгват едни цесии и допълнителни гаранции, което значи още пари.

              3. ДДС-то и в Африка е ДДС - няма как да избягаш от него.

              4. Ако решите да го правите в София или Бургас, мога да помогна с митническите формалности - тарифата ще е по едно кръгче на всяко освободено АТВ, за джантите ще се договаряме отделно

              Това ми е въпроса.
              1.Поръчвам си стоката до определен склад. Моя доставчик без проблем ще я прати.
              2. Кой ще е спедитора.
              3. Ако се окажем за повече от контейнер,какво ше стане.
              4. Трябва някой да пресмята обеми.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #52
                До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

                Първоначално публикуван от buldog Преглед на мнение
                Точно така да го транспортираш до Варна или Бургас увеличава разходите за транспорт и времето.Правилното пристанище е Солун Кажете къде го искате контейнера в USA и ще ви направя цена до България.За обработката на контейнера на пристанище Солун си има спедиторски фирми и няма никакъв проблем.От Солун до София ще ви направя отстъпкаще го докараме за няколко часаза 600 EUR.Трябва да кажете за какъв контейнер ще имате нужда 20 фута,40 фута,40 фута HQ.и ще помогна с каквото трябва.
                Дай цена на 20 и 40 фута от Бостън до Солун.

                Коментар


                • #53
                  До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

                  Първоначално публикуван от buldog Преглед на мнение
                  Точно така да го транспортираш до Варна или Бургас увеличава разходите за транспорт и времето.Правилното пристанище е Солун Кажете къде го искате контейнера в USA и ще ви направя цена до България.
                  И аз това им казвам - трябва да искат от контейнерната линия цена за превоз от FCA до DDU. Т.е. от точката на товарене в САЩ до точката на разтоварване в България.

                  За обработката на контейнера на пристанище Солун си има спедиторски фирми и няма никакъв проблем.От Солун до София ще ви направя отстъпкаще го докараме за няколко часаза 600 EUR.Трябва да кажете за какъв контейнер ще имате нужда 20 фута,40 фута,40 фута HQ.и ще помогна с каквото трябва.
                  Предполагам, 600 евро включва транзитна гаранция. Щото иначе само транспорта от Солун до София е около 300-350 евро. Спедиторските разходи в Солун отделно ли са?

                  BTW, смяташ ли, че разликата в навлото от Солун до Варна е по-голяма от 600 евро? Не съм сигурен

                  По принцип, всичко зависи от това коя контейнерна линия се ползва. В много случаи, линията поема транспорта и транзитната гаранция (като го включва в общата цена, разбира се) чрез агентите си в съответното пристанище. Примерно Maersk много трудно разрешават някой друг да им вози контейнерите.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

                    Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                    Дай цена на 20 и 40 фута от Бостън до Солун.
                    Уф, какво те грее цена FCA Бостън - CIF Солун когато не знаеш колко ще ти излезе от CIF Солун до DDU София?

                    Аз ви разправям още от началото: трябва да търсите цена "FCA Бостън - DDU София" (или Liner In Бостън - CPT София, все тая).

                    За сравнение, поискайте две цени (или питайте различни линии) - през Варна/Бургас и през Солун. И намерете спедитор в САЩ да натовари и обмити контейнера.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

                      Ще ви направя цената от пристанище Бостън до София.После като посочите адрес на скада ще се добави цена за транспортирането на контейнера до склада където ви е складирана стоката и транспортирането до пристанището.Ще трябва да си намерите фирма която да организира сортирането и обработването на товара.
                      20 футов 38 куб. м 40 футов 70 куб.м

                      Коментар


                      • #56
                        До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

                        Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                        И аз това им казвам - трябва да искат от контейнерната линия цена за превоз от FCA до DDU. Т.е. от точката на товарене в САЩ до точката на разтоварване в България.



                        Предполагам, 600 евро включва транзитна гаранция. Щото иначе само транспорта от Солун до София е около 300-350 евро. Спедиторските разходи в Солун отделно ли са?

                        BTW, смяташ ли, че разликата в навлото от Солун до Варна е по-голяма от 600 евро? Не съм сигурен

                        По принцип, всичко зависи от това коя контейнерна линия се ползва. В много случаи, линията поема транспорта и транзитната гаранция (като го включва в общата цена, разбира се) чрез агентите си в съответното пристанище. Примерно Maersk много трудно разрешават някой друг да им вози контейнерите.
                        Не знам някой да ти предложи цена за транспорт на контейнер от Солун до София за 300-350 EUR.а цената от 600 EUR съм я дал за транспорта на пълния контейнер до София и връщането му до депо в Солун. возим и контейнери на Maersk и не е трудно.А защо не смяташ и че трябва да се плати и от Варна до София.Цената ще бъде от склад до склад.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

                          Първоначално публикуван от buldog Преглед на мнение
                          Не знам някой да ти предложи цена за транспорт на контейнер от Солун до София за 300-350 EUR.а цената от 600 EUR съм я дал за транспорта на пълния контейнер до София и връщането му до депо в Солун.
                          Прав си! Връщането на контейнера съвсем ми излезе от акъла

                          Коментар


                          • #58
                            До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

                            И аз съм за интересува ме АТВ, но не знам кой ще го пакетира в сандък, а също и дреболии за джипа. Има много лъскави неща в Щатите, но някой правилно беше писал, че изглеждат много ефтини, ама през океана. И джип бих си внесал от там. Знам и за акциза и митото и ДДСто. И пак е по-ефтино /поне така го смятам/.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #59
                              До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

                              Първоначално публикуван от kokolighta Преглед на мнение
                              Проблема не е в цената на контейнера а как ще стигнат нещата до него, защото примерно на мен за вътрешен транспорт на мотор ми искаха два пъти повече пари отколкото след това до България.И другия проблем е кой ще ти събере стоката в контейнера и ще ти оправи документите.Защото ако нямаш твой човек да ти натовари нещата и да ги укрепи добре никой спедитор няма да се наеме да ти свърши тази работа.Поздрави

                              Нали това ми е и на мен въпроса.

                              Ни взехме да дъвчем цената на транспорта.

                              Пак питам - поръчвам стоката във фирмата Х/плащам им я/.
                              Сега трябва да им дам координати на спедитор .
                              Тука не ми е ясно.
                              only 4 x 4,sim AWD

                              Коментар


                              • #60
                                До: Колеги, хайде да се обединим за контейнер от САЩ

                                Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                                Нали това ми е и на мен въпроса.

                                Пак питам - поръчвам стоката във фирмата Х/плащам им я/.
                                Сега трябва да им дам координати на спедитор .
                                Тука не ми е ясно.
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...1&postcount=12

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X