Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Градска винетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Градска винетка

    Аз също предполагам че до голяма степен (тук мненията ни започват да се разминават) нищо няма да се промени.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #92
      От: Градска винетка

      София си е добър,функциониращ и красив град,въпреки опитите на „мьекащите“ да го превърнат в “кенеф“!Няма как да пазиш град ,който не харесваш и само използваш.Това с ограничен достъп до центъра,няма как да стане.Кой ще контролира?Четни,нечетни-също.
      1.РЕАЛЕН ГТП!Минавал съм прегледи и знам за какво става въпрос.
      2.95% от автомобилите с ГО!

      Регистрация на автомобила по адресна регистрация на собственика.
      Задължителна регистрация по местоживеене над 3 месеца.
      Работната заплата само по сметка.(което предполага реални осигуровки)
      95% събираемост на глобите и данъците.

      Повишаване цените на твърдото гориво(чрез акцизи или ДДС).
      Намаляване на ДДС на хранителните стоки.
      Това за начало.
      Дизелов Jeep, не е Jeep.

      Коментар


      • #93
        От: Градска винетка

        Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
        София си е добър,функциониращ и красив град,въпреки опитите на „мьекащите“ да го превърнат в “кенеф“!Няма как да пазиш град ,който не харесваш и само използваш.Това с ограничен достъп до центъра,няма как да стане.Кой ще контролира?Четни,нечетни-също.
        1.РЕАЛЕН ГТП!Минавал съм прегледи и знам за какво става въпрос.
        2.95% от автомобилите с ГО!

        Регистрация на автомобила по адресна регистрация на собственика.
        Задължителна регистрация по местоживеене над 3 месеца.
        Работната заплата само по сметка.(което предполага реални осигуровки)
        95% събираемост на глобите и данъците.

        Повишаване цените на твърдото гориво(чрез акцизи или ДДС).
        Намаляване на ДДС на хранителните стоки.
        Това за начало.
        Харесва ми, особено за регистрацията.
        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

        Коментар


        • #94
          От: Градска винетка

          Това с регистрацията е хубаво - познава се по това че го има в по-белите страни.

          Впрочем има го и тука - на хартия. Не знам дали на 3 месеца, по-скоро е по-кратък срокът. Ама не се контролира и не се спазва.

          Обаче ако се приложи при сегашната кошмарна бюрокрация ще се видим в чудо.

          Коментар


          • #95
            От: Градска винетка

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ...

            Обаче ако се приложи при сегашната кошмарна бюрокрация ще се видим в чудо.
            Тук няма ЕГН.Идентифицират по име (и то само 2-name ,vorname) и адрес.А бюрокрацията е по-голяма и от нашата,ама работи.
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • #96
              От: Градска винетка

              Именно бюрокрацията прави системата неработеща. Регистрираш се там, където ползваш различните обществени, социални, здравни и т.н. услуги. Така е по света. В твой интерес е да се регистрираш.
              Моделът на адресна регистрация в БГ се е появил през 30-те години на миналия век, покрай едни преврати и състояние на граждански войни. Идеята на този модел е държавата да знае къде си, да може да те намери и прибере по всяко време.
              С днешна дата е ясно, че такова нещо няма как да работи.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #97
                От: Градска винетка

                Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                Тук няма ЕГН.Идентифицират по име (и то само 2-name ,vorname) и адрес.А бюрокрацията е по-голяма и от нашата,ама работи.
                И какво правим като има 20 човека с еднакво име?

                Няма как да стане това, което казваш. Или има нещо вътрешно за системата, за което не те питат, а сами си го намират, или дата/час на раждане например, което така или иначе даваш насам-натам, което заедно с името предоставя достатъчна уникалност. Просто няма как иначе да преценят кой кой е от примермо 50-те еквивалента на българското "Иван Петров" или "Димитър Иванов" в твоя град/държава.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #98
                  От: Градска винетка

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  ...Идеята на този модел...
                  Идеята на този модел е и двете, навсякъде, където се полагат усилия и се създават предпоставки да работи реално. Тук поради хиляди причини не работи. Предимно поради безхаберието на държавата.

                  Амо ако рекат доста бързо ще проработи. Към НАП/НОИ текат данни за осигуряване, трудови договори и т.н. И текат от много години (над 15). С миниатюрни усилия могат да те разберат къде реално пребиваваш (поне като населено място) и да ти треснат глобата че си трайно там, а не си се регистрирал. И ще се случи, без да го чакаме трърде дълго, веднага щом стане удобно някому.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Градска винетка

                    Мисля, че нищо не казвате и за опцията за велосипед - бързо, чисто, екологично и евтино ..... пък и доста пари се изсипаха от общините в тази посока без реален резултат.
                    Карам велосипед в София от миналия век и смея да твърдя, че е огромно предизвикателство и леко екстремно преживяванене - пречиш и на колите и на пешеходците и дишаш в по- голяма степен “чистия” въздух в града.

                    Също така съм виждал как това е уредено в Германия и Холандия например, като част от проблема с трафика. Велосипедите се карат почти целогодишно от всякакви хора, включително и такива с костюми и дъждобрани, когато вали. Просто общините там са създали много добри условия за да могат хората да ги използват.

                    П.п.
                    Замислял съм се и за нов, икономичен 4Т скутер, но имайки 20+ годишен опит с всякакви мотори - към момента това ми се струва дори още по- опасно.





                    Коментар


                    • От: Градска винетка

                      Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
                      Мисля, че нищо не казвате и за опцията за велосипед - бързо, чисто, екологично и евтино ..... пък и доста пари се изсипаха от общините в тази посока без реален резултат
                      Трябва да се изсипят и някои промени в съзнанието на хората, което става бавно. Сега:
                      (1) много е кално за велосипед.
                      (2) много е тясно за велосипед.
                      (3) много е опасно за велосипед.
                      (4) много е вредно за здравето с велосипед.

                      Промени има, но повечето от тях са пряко свързани с базови проблеми на обществото и няма как да прескочат всичко останало.

                      Коментар


                      • От: Градска винетка

                        Не навсякъде климатът и релефът позволяват да се мисли в посока "велосипед" като алтернатива на моторния транспорт(от всякакъв вид). Иначе хубаво се дават примери от други държави....но примерно в Берлин едва ли има точка, която да е по-виоска от стотина метра над морското равнище. А откъм температури нито лятото става 35, нито зимата -15.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Градска винетка

                          Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
                          Мисля, че нищо не казвате и за опцията за велосипед - бързо, чисто, екологично и евтино ..... пък и доста пари се изсипаха от общините в тази посока без реален резултат.
                          Карам велосипед в София от миналия век и смея да твърдя, че е огромно предизвикателство и леко екстремно преживяванене - пречиш и на колите и на пешеходците и дишаш в по- голяма степен “чистия” въздух в града.

                          Също така съм виждал как това е уредено в Германия и Холандия например, като част от проблема с трафика. Велосипедите се карат почти целогодишно от всякакви хора, включително и такива с костюми и дъждобрани, когато вали. Просто общините там са създали много добри условия за да могат хората да ги използват.

                          П.п.
                          Замислял съм се и за нов, икономичен 4Т скутер, но имайки 20+ годишен опит с всякакви мотори - към момента това ми се струва дори още по- опасно.
                          Не е лошо, но на този етап е трудно приложимо.
                          Освен изброените 'пречки' има и други.
                          -Манталитет
                          -Съхранение
                          -Кражби
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • От: Градска винетка

                            Велосипед карам за удоволствие , но не по велоалеите с чистия въздух. А да идеш на работа потен след като си въртял педалите 5-7 километра е леко екстремно , аз поне не бих си го причинил.
                            Фиат Купе
                            Опел Фронтера В
                            Мицубиши Паджеро Пинин

                            Коментар


                            • От: Градска винетка

                              Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
                              Мисля, че нищо не казвате и за опцията за велосипед - бързо, безшумно, екологично и евтино ..... пък и доста пари се изсипаха от общините в тази посока без реален резултат.
                              Карам велосипед в София от миналия век и смея да твърдя, че е огромно предизвикателство и леко екстремно преживяванене - пречиш и на колите и на пешеходците и дишаш в по- голяма степен “чистия” въздух в града.

                              Също така съм виждал как това е уредено в Германия и Холандия например, като част от проблема с трафика. Велосипедите се карат почти целогодишно от всякакви хора, включително и такива с костюми и дъждобрани, когато вали. Просто общините там са създали много добри условия за да могат хората да ги използват.

                              П.п.
                              Замислял съм се и за нов, икономичен 4Т скутер, но имайки 20+ годишен опит с всякакви мотори - към момента това ми се струва дори още по- опасно.
                              През лятото всеки ден ходя на работа с електрическа тротинетка сегуей, бързо, икономично, екологично 100%, много малко място заема, карам през всички градски паркове и велоалеи безпроблемно, при дъжд влизам без проблем в метрото и градския транспорт, влизам и в магазина да пазарувам, това от миналата година, голяма мобилност и кеф, а ако съчетая тротинетката с метрото, стигам толкова бързо, че само със вертолет ще е по бързо, нямам търпение да дойде пролетта и пак със сегуея


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10962780848158.jpg
Прегледи:1
Размер:19.1 КБ
ID:5805718
                              Последно редактирано от Еделвайс; 27-12-18, 11:03. Причина: Допълване инфо

                              Коментар


                              • От: Градска винетка

                                Понеже се коментира адресна регистрация, не разбрах това с какво ще помогне.В момента има два вида регистрация-по постоянен и настоящ адрес.Ако дойда да живея в София на квартира ,съм длъжен да сменя настоящият си адрес и да се регистрирам в общината.Съответно може да дойда с кола и ще се движа с нея в града и ще паркирам.Но автомобил се регистрира само по постоянен адрес.А ако си закупя апартамент, но имам и друг в провинцията избора къде ще ми е постоянният адрес си е мой. Проблем е това че на мястото на две къщи се строй блок с 15 апартамента без нито едно паркомясто/но това е отделен проблем/. И съответно като си купиш жилище няма къде да паркираш.Може би трябва да пишат в договора че с покупката на жилище се задължаваш да не си купуваш кола.
                                CR-V 2.0i RVSi 147PS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X