Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Градска винетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Градска винетка

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Аз не само, че знам, ами и живея тук. Въздуха е доста по-чист. Не ми се мисли какво щеше да е ако всичко не беще газифицирано и колите бяха по-стари.
    Сега дали е по чист,може и да поспорим,но и дори да е така не е заради автомобилите разликата в чистотата на въздуха.Я кажи с какво се отоплява болшинството румънци в Букурещ и има ли едни разхвърляни жълти тръбички навсякъде,по огради,стени,тротоари?Дачийките пък нещо не ми се струват преобладаващи,напротив,като процент са доста малка част от автомобилният им парк.
    Фиат Мареа 1.8 113 кончета
    Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

    Коментар


    • От: Градска винетка

      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      По-чисто от къде? Измерваш със..?
      И не каза защо е пълно с автомобили в любимият ти Букурещ след като, според данъчната политика, са лукс. Може би живееш в град на милиардери, да?
      Впрочем и на мен ми се случва да мина по тамошните улици - нито е чисто, нито пък Дачия е преобладаващата марка.
      Улиците в Букурещ са гарантирано по-чисти от софийските. Тази на която живея се мие всеки божи ден. И Дачия гарантирано е преобладаващата марка.
      А за чистотата и обективно и субективно проверено.

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      Джими, снимай се с твоята единствена ТАТА НАНО или с Дачийката.Форестъра от подписа нещо не се връзва с теорията ти.Или щом си баровец, можеш да ми тровиш въздуха, щото си плащаш? Аз левчета(леи) не дишам...Все ще се намерят достатъчен брой хора, способни да си платят по-високите данъци .
      Аз ходя пеша и с колело на работа. Субаруто са пали уикенда и пътува в града колкото да излезе. И данъка е смешен. В Букурещ беше по 4 ако се не лъжа.

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Явно нямаш много представа от пробег и ресурс на МПС ,безаварийнст ,та от там и екоефект,щом като на 3 цилиндров качи комби.
      Със сигурност имаш повече от мен. То си и личи от мненията ти основни ремонти на двигатели в другите теми ... 1.0 има гаранция и с това се изчерпват проблемите му.

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Имам си джип 5,7 и го ползвам 1 или 2 пъти годишно да ходя на ски, за да дърпам платформа с АТВ-та, за да дърпам платформа с мотоциклети и възнамерявам да си купя лодка и преместваема/мобилна къща. Тези придобивки също смятам да ги дърпам с джипа.

      Дали ще мога да ги дърпам с Logan MCV 1.0? Дали ще ми стигне като мощност, собствено тегло, спирачно усилие и дали ще ми признаят гаранцията на съединител, карета и спирачки?

      П.П Както вече споменах евридейката ми е с двг. 1,3 и е само 83 к.с.
      Ти не си "нуждаещ", както тук беше обявено от друг участник. С тези хобита имаш пълното право да си имаш правилния автомобил, както и да плащаш данъка му, който трябва да е сищесвен процент от хобито. Имай предвид, че с модерен 2.0 двигател няма да имаш никакъв проблем. Че даже и с по-малък. Бусовете на са по 6 литра.

      Първоначално публикуван от stoyanchev Преглед на мнение
      Сега дали е по чист,може и да поспорим,но и дори да е така не е заради автомобилите разликата в чистотата на въздуха.Я кажи с какво се отоплява болшинството румънци в Букурещ и има ли едни разхвърляни жълти тръбички навсякъде,по огради,стени,тротоари
      Газта съм я споменал много по-рано, пък и не само в тази тема. Ама обикновено съм анатемосан , че било монопол, скъпо, опасно и други глупости.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: Градска винетка

        Това колегата agro дет го пише за казаните с ракията, че щяло да се отрази на изборите въобще не вярно. Имаме си един "професор" дето се изявява по всички телевизии, като велик математик и коментатор по всичко и неговата половинка е назначена от Цв. Цв. в РВД на четирицифрена заплатка, а самиат "професор" оглавява "Информационно обслужване", което "брои" изборните резултати и избра "честно" Плювналиев за прецедент......Та мечтайте си за избори.....Като бе казал един: "Важно е КОЙ брои гласовете...."

        Коментар


        • От: Градска винетка

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение



          Аз ходя пеша и с колело на работа. Субаруто са пали уикенда и пътува в града колкото да излезе. И данъка е смешен. В Букурещ беше по 4 ако се не лъжа.

          Ето тука си в як нон сенс.Ми мани го тва Субару !За кво ти е? КосТум за 1000 пари и бутафорна каска,от която със сигурност нямаш нужда.Но тези, на които им трябва каската, със сигурност трябва да дойдат по някакъв удобен за тях начина на работа. За да ти изкарат заплатата и премиите.Че и най-великия меринджей да си, ако не е бай Иван с лопатата, кинти нанай си.Викаш, да си вземат на лизинг?И барабар с другите заеми да изплащат едни тенекии на 3 години, за да може Джимиту да врЪти педали ?Въпреки,че тенекиите могат без проблем да движат едни 10-15 години.И после ревем,че новите стоки са еднодневки.
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • От: Градска винетка

            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
            Ето тука си в як нон сенс.Ми мани го тва Субару !За кво ти е? КосТум за 1000 пари и бутафорна каска,от която със сигурност нямаш нужда.Но тези, на които им трябва каската, със сигурност трябва да дойдат по някакъв удобен за тях начина на работа. За да ти изкарат заплатата и премиите.Че и най-великия меринджей да си, ако не е бай Иван с лопатата, кинти нанай си.Викаш, да си вземат на лизинг?И барабар с другите заеми да изплащат едни тенекии на 3 години, за да може Джимиту да врЪти педали ?Въпреки,че тенекиите могат без проблем да движат едни 10-15 години.И после ревем,че новите стоки са еднодневки.
            Не се пали толкУз. Бай Иван тука идва с влака и метрото, що първо няма къде да паркира тука, второ скъпо, трето бавно.

            И стига с тези соц ..., че без бай Иван не можело...
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • От: Градска винетка

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
              Не се пали толкУз. Бай Иван тука идва с влака и метрото, що първо няма къде да паркира тука, второ скъпо, трето бавно.

              И стига с тези соц ..., че без бай Иван не можело...
              Де бре, не паля.Но и бай Иван е човек, и той иска да живее нормално.И като маа с влака 2 часа напред и два назад, мръзне ,па кат те види с новата ти дачия ,и псуе люто.Щото не може да си я позволи.А па ако те види със Субаруту...Това е соца.А че без бай Иван не можем, скоро ще го разберем.Не те подценявам като ръководител,ама помисли пак.И за да ме разбереш правило, карам 12 годишно (фирмено) Дискавъри, което още утре мога да заменя с чисто новичко БМВ.Само за да не вадя очите на бай ИванЯ...
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • От: Градска винетка

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                ...
                Ти не си "нуждаещ", както тук беше обявено от друг участник. С тези хобита имаш пълното право да си имаш правилния автомобил, както и да плащаш данъка му, който трябва да е сищесвен процент от хобито. Имай предвид, че с модерен 2.0 двигател няма да имаш никакъв проблем. Че даже и с по-малък. Бусовете на са по 6 литра.

                ...
                Пробвах с 1.4 турбо на Опел Мока и с 1.5 турбо на Хонда ЦРВ. Даже за управление без ремарке е тегаво. За 4х4 си трябва мощност и въртящ момент при по-ниски обороти.
                За сега данъците не са ме спрели да си угаждам, но в по-предните постове се опитах да обясня защо 3 - членно семейство разполага с 6 автомобила и още 4 мотоциклета.
                Ноо за екологията е полезно, че едновременно не мога да замърсявам природата с 2 или 3 ПС, а плащам и данъци, винетка и ГО за всички.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Градска винетка

                  Първоначално публикуван от Jimi;
                  Logan MCV 1.0 Три цилиндъра. Стига ли за семейството?
                  https://dacia.bg/assets/Pricelists/1...30.11.2018.pdf
                  Джими тази Дачия която си предложил за мен поне не предлага нищо пвече от моята Лагуна 1 комби. Само по-високи рязходи. Защо трябва да правя по-високи разходи?
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Градска винетка

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    Джими тази Дачия която си предложил за мен поне не предлага нищо пвече от моята Лагуна 1 комби. Само по-високи рязходи. Защо трябва да правя по-високи разходи?
                    За да ходиш пеш и да спестяваш.Едни вид, да си повишиш стандарта.Със спестените пари да си купиш телефон за 2000 лв.А после да настояваш всички да си купят най-високия клас електроуреди А++++++++,за да можем всички дружно да дишаме още по-чист въздух !
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • От: Градска винетка

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      Де бре, не паля.Но и бай Иван е човек, и той иска да живее нормално.И като маа с влака 2 часа напред и два назад, мръзне ,па кат те види с новата ти дачия ,и псуе люто.Щото не може да си я позволи.А па ако те види със Субаруту...Това е соца.А че без бай Иван не можем, скоро ще го разберем.Не те подценявам като ръководител,ама помисли пак.И за да ме разбереш правило, карам 12 годишно (фирмено) Дискавъри, което още утре мога да заменя с чисто новичко БМВ.Само за да не вадя очите на бай ИванЯ...
                      Темата беше за градските автомобилни проблеми. Как ще се чуства бай Иван, си идва най-вече от манталитета на бай Иван, който тука е балкански. Щото нали "На вуте да му е зле", което пък е проблема.


                      В Букурещ за бай Иван има такава криза, че не можеш да си опишеш. Вдигна си акциите с едно 50% последните 3 години и продължава, което е хубаво.Аз просто си променям калкулацията.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • От: Градска винетка

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Пробвах с 1.4 турбо на Опел Мока и с 1.5 турбо на Хонда ЦРВ. Даже за управление без ремарке е тегаво. За 4х4 си трябва мощност и въртящ момент при по-ниски обороти.
                        2.0 turbo.

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                        Джими тази Дачия която си предложил за мен поне не предлага нищо пвече от моята Лагуна 1 комби. Само по-високи рязходи. Защо трябва да правя по-високи разходи?
                        Тя не предлага нищо със сигутност, но защо и е по-висок данъка?

                        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                        +,за да можем всички дружно да дишаме още по-чист въздух !
                        Факта е че София е евро столицата с най- мръсен въздух.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • От: Градска винетка

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          Темата беше за градските автомобилни проблеми. Как ще се чуства бай Иван, си идва най-вече от манталитета на бай Иван, който тука е балкански. Щото нали "На вуте да му е зле", което пък е проблема.


                          В Букурещ за бай Иван има такава криза, че не можеш да си опишеш. Вдигна си акциите с едно 50% последните 3 години и продължава, което е хубаво.Аз просто си променям калкулацията.
                          Ти хубаво си променяш калкулацията,ама до кога?Местния бай Иван не рачи да ради за тия пАре.А тоя дето идва от по-далеко ти калкулира транспорта в заплатата(как не го е срам). Ти ще си покалкулираш,покалкулираш, па ше дигнеш пустите заплати.Които ще ти намалят маржа на печалбите и после ще се чешеш по главата,защо абджеба няма работна ръка,и бонус за теб...Тогава ще смениш косТума с гащер и ще идеш сам да копаш...Образно.Обаче друго си е да наливаш едни данъци в полза...(кому)?
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • От: Градска винетка

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение


                            Факта е че София е евро столицата с най- мръсен въздух.
                            Също така е факт,че България е евро страната с най-ниски доходи...Дали пък няма връзка ?
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • От: Градска винетка

                              Първоначално публикуван от бат'Марто
                              За да ходиш пеш и да спестяваш.Едни вид, да си повишиш стандарта.Със спестените пари да си купиш телефон за 2000 лв.А после да настояваш всички да си купят най-високия клас електроуреди А++++++++,за да можем всички дружно да дишаме още по-чист въздух !
                              Телефон за 2000 няма да си купя, не мога да се възползвам от предимствата му! Виж въдици за 2000 е друга приказка!
                              Всеки автомобил има живот и на края трябва или да се претопи или да се разглоби за части. Кой автомобил е по-щадящ този който е работил 20+ години или който след 10 години трябва да отиде за рециклиране?
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Градска винетка

                                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                                Телефон за 2000 няма да си купя, не мога да се възползвам от предимствата му! Виж въдици за 2000 е друга приказка!
                                Всеки автомобил има живот и на края трябва или да се претопи или да се разглоби за части. Кой автомобил е по-щадящ този който е работил 20+ години или който след 10 години трябва да отиде за рециклиране?
                                Не мислиш правилно ти, не мислиш...! Като си купиш хипер мега талафоня, по цял ден ще си в социалните мрежи! И на работа даже!Тогава ще знаеш къде кълве ! Наздраве Габо, надявам се схвана иронията
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X