Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

    "Неправилна експлоатация" и гаранцията замина за Франция !

    Коментар


    • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      За теб или за мен като потребител със сигурност ще е полезно да знаем какво и кога е сменяно. Ми дай тогава да набацаме и да пишем в талоните серийни номера на скорости, ГНП, турбо и каквото там по-скъпо се сетиш?

      Би ли ми казал как точно би разбрал от номера на мотора в големия талон, че моторът е бил сменян? Примерно, взел съм колата с един мотор, чупя го, сменям го изцяло или правя ремонт с друг блок, отивам в КАТ, декларирам смяната и подменям талона с номера на новия двигател. След това ти продавам колата с талон, в който е вписан новият номер. Ще разбереш по номера, че моторът е сменян, ама друг път.

      А това с отчетността на теория звучи добре, ама реализацията на практика нещо не я виждам. Щото това означава всичко що е сервиз в страната, вързано с централна база данни, съхраняваща информация за ремонтите на всеки един автомобил. В колко страни го има това?
      Е, ясно е че за всичко няма как да пишем в талона, но двигателя все пак е основен агрегат. А и обикновенно повечето по-ценни железа са закачени за мотора. Да не говорим, че не всички коли имат ГНП, турбо и пр.

      Отчетността е въпрос на желание, така или иначе и сега се събира необходимата информация.

      ПП: А за котката в чувал на Търтея, тия комисии за защита на потребителя в ЕС, все нещо трябва да има полза и от тях.
      И теорията, че въобще нищо не е работа на държавата, също сме я чували. Ама за сега повечето народ искат и кьоравия да играе карти наравно с другите.
      А и човек не може от всичко да разбира, и/или да прави сложни проучвания и консултации.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        ...
        Лошото е ако мотора , който сменя спокойно, е твоя : от твоята открадната кола . Лошо за тебе де , за оня си е спокойно .
        .... отделно пък доколко сегашната схема спира апашите ( и доколко повишава разкриваемостта) - не знам . Представям си обаче какъв рай ще е за апашите ако тая схема ( добра или лоша ) отпадне нацяло у нашенско .

        ПС. ... а андрешковщината е другаде . Ще използвам поста на колегата Бушидо за подложка :


        Аз за ОФБ 136 коня, 2,2 л. плащам годишно общо (такса МПС и застраховка) 350 лв.
        Нека Бушидо каже колко плаща той за ОФБ 205 коня , 3,2 л.
        Вписването на номер на двигателя в талона е дребно неудобство за апашите, защото трябва да разчастват и двигател и е по-трудно да отикат блока. Ама на мен при сегашната схема ми откраднаха безвъзвратно една кола (със все номерирания двигател) и други 2 бяха на път да успеят, но случайността не беше на тяхна страна. Номерът на двигател в талона не ги спря ...

        А "подложката" ти е не особено коректна, да не кажа хич. Той примера за спирачната система го е дал в отговор на едно конкретно твърдение и не разбрах на какво основание го заподозря в "спестяване" на данък и ГО. Добре, че нямаш власт, че иначе току-виж си подкарал с тоягата де що е собственик на американско возило. Ей го на, на Джип-овете спирачната система си е една и съща; серийни номера на мотор не съществуват като такива; двигатели кеф ти редови шестак, кеф ти V8-ак, кеф ти дизели. Ама нещо нямам впечатления да е масова практика собственици на 4.0 да си слагат V8-ци без да ги декларират, или пък такива с V8 или дизел, да ги пишат, че са с 4.0, за да спестят лев от данък и ГО. Нито пък "американците" се крадат повече от други коли, щото ще е по-лесно да им се продаде двигател.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

          Цецо, тая работа започва още със свободните градове от времето на СРИ. След това минава през якото клане на 30годишната война и т.н. Та държавата е хубаво нещо, но когато не ти пречи.
          Колкото правилата са по сложни толкова никой не ги спазва.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

            А голямо неудобство ли е, след такъв сравнително сериозен ремонт да се отдели време за вписване на новия мотор?! Все пак това се налага сравнително рядко.
            А за кражбите на американски коли...ми то те са си все още малко екзотика у нас. А и са доволно сложни за смяна тия мотори, пък и повечето са сравнително здрави, та просто няма пазар. Пък и им вписват поне код на мотора по талоните, рядко ги пишат въобще без номер.

            Във връзка с тоя пример, едни от най-масовите коли на VAG с мотори с помпа-дюза, до скоро се крадяха повече от другите, защото самите помпи-дюзи струваха добри пари като резервна част, и се пласираха сравнително бързо. Плюс турбо и каквото там, бяха просто бързи и лесни пари.

            ПП: Пепи, правилата и прости и сложни, се спазват толкова, колкото е контрола върху тях. А държавата, все на някой трябва да пречи, щото трябва да уреди отношения между хора с различни интереси.
            Толкова ли е сложно, като си взема кола от автокъща, и тя блокира на втория ден, да мога да бъда компенсиран?! Или е редно да ни финтират разни джамбази с коли купени за скрап?!
            Тия даваните за пример държави, правят нещо много просто - защитават винаги по-слабия в каквито и да е взаимоотношения. Дали ще е продавач (не частно лице, а фирма) срещу купувач, или работодател - работник, все тая. Макар че и това е свързано с манталитета, защото у нас предполага прекаляване със злоупотребите в обратна посока(те затова циганите ходят да взимат помощи по Европа).

            То на теория, вероятно може да се търси такава гаранция и у нас, но с тая съдебна система, вероятно не си заслужава. Докато в Германия, знаят че няма да им се размине, и въобще рядко биха се заинатили за да се стигне до съд.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

              Да де, затова у нас не е като в Германия. Разликите са стари и големи. А комунизЪма ни еба майката и още не можем да се освестим.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                А голямо неудобство ли е, след такъв сравнително сериозен ремонт да се отдели време за вписване на новия мотор?! Все пак това се налага сравнително рядко. ...
                А стига с този робски манталитет! Ма що човек да не затрие един ден на опашка на гишетата и каналите на КАТ. К'во толкова? Нали трябва да се създава заетост на армията от чиновници!

                Ма що да не облепим предните стъкла със стикери и в добавка към тях да носим по една папка документи. Па лепни стикер за ГО, обаче задължително към него носи и зеленото картонче, ама хич не може и без полицата, и още по-малко без квитанциите към нея ...
                Ма дай ще лепнем и стикерче за ГТП, като отделно ще си носим и малко талонче, пък и големия талон за ГТП. И с това проблемите с техническата изправност са решени?!?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                  Естествено, у нас все още отношенията са като към подаННици а не към граждани.
                  То изобщо придобиването на МПС е тотален цирк. Я Цецо да каже дали се ходи при нотариус па кат па чудеса.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    А стига с този робски манталитет! Ма що човек да не затрие един ден на опашка на гишетата и каналите на КАТ. К'во толкова? Нали трябва да се създава заетост на армията от чиновници!

                    Ма що да не облепим предните стъкла със стикери и в добавка към тях да носим по една папка документи. Па лепни стикер за ГО, обаче задължително към него носи и зеленото картонче, ама хич не може и без полицата, и още по-малко без квитанциите към нея ...
                    Ма дай ще лепнем и стикерче за ГТП, като отделно ще си носим и малко талонче, пък и големия талон за ГТП. И с това проблемите с техническата изправност са решени?!?
                    Пропусна пазенето на касовата бележка за закупената винетка. СмЕх!
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      А стига с този робски манталитет! Ма що човек да не затрие един ден на опашка на гишетата и каналите на КАТ. К'во толкова? Нали трябва да се създава заетост на армията от чиновници!

                      Ма що да не облепим предните стъкла със стикери и в добавка към тях да носим по една папка документи. Па лепни стикер за ГО, обаче задължително към него носи и зеленото картонче, ама хич не може и без полицата, и още по-малко без квитанциите към нея ...
                      Ма дай ще лепнем и стикерче за ГТП, като отделно ще си носим и малко талонче, пък и големия талон за ГТП. И с това проблемите с техническата изправност са решени?!?
                      Тоя Ванката Терзиев, май все пак е успял да повлияе на някои хора тук.

                      Защо толкова се пениш, на всички ни е ясно от години, че доста неща са смотано направени, и далеч по-малко смисъл има в тях от номера на мотора в талона, а пък касаят и далеч повече хора.
                      Ама нитовете се правИли от наши хора, ама винетките и те... Е, то в тая мафиотска държава, това ни е най-малкия проблем, а пък си ги търпим - те това е робски манталитет. А не е проблема до някакъв си номер, който до някъде може и да е полезен.
                      Но обяснението защо е така, вероятно е доста сложно, и вероятно няма да ни се хареса, щото някъде там в дъното ще опре и до вината на всеки от нас.
                      Аз лично, преди да се махна, съм се опитвал да се бунтувам в някои ситуации и то съвсем справедливо...И как да го кажа...аплодисменти получих, но истинска подкрепа, не.
                      Та не съм аз този, който търпи неизброимите глупости, а вие защо ги търпите?!
                      Ами...точно защото от хора, заради които го има още този номер, потенциални мошеници, чакащи само времето или обстоятелствата да се възползват от каквото могат (без значение дали е морално или законно), няма никога да се натрупа нужната критична маса, която да насочи нещата в правилната посока.
                      С писане по форумите не става, а за друго няма кой. А и вече толкова се забатачиха нещата, че вече не знам и дали въобще има какво да се направи, та чакаме барем нещо от популистки подбуди да свършат като хората и да видим подобрения(ама надали).
                      Последно редактирано от cecoa1; 06-05-18, 13:30.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                        Има надежда! Нали Б.Б. вече подгони администрацията. Не знам колко мандата ще му требват, ама началото е поставено.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                          Гони си опашката! И така вече 7 години (4+2+1).
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Тоя Ванката Терзиев, май все пак е успял да повлияе на някои хора тук.
                            ...
                            Еми факти, кво да ги правиш. Някъде по тоя форум мернах 22 неща, дето трябва да носиш у кола по-евтина от смартфон. Бележки, бележчици, всяка върви с отделен срок, като ме домързи да ги пощя една по една коя изтекла коя не - и ми заемат половината раница. При това брутално полицейско присъствие на калпак данъкоплатец - нали трябва да има за какво да се хванат! Скоро отива към невъзможност да караш и таратайка. През нощта краднат катализатора, през деня ти го търсят, и така до безкрай! Да се чудиш от кой по-напред да се вардиш. Неслучайно се предупреждаваме по пътя, като видим поредната хранилка. Ех, мечти... по белий свет нямали право да се спират ако не си в явно нарушение... Ние кога? Га ще ги стигнем?
                            Щеше да е смешно, ако не беше тъжно.

                            Коментар


                            • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                              А "подложката" ти е не особено коректна, да не кажа хич. Той примера за спирачната система го е дал ....
                              Много добре си разбрал какво имах предвид , но се "изсуна" в стил "Гагич" .

                              Затова ше го кажа по друг начин ( и хич не ме интересува каква е спирачната система): както отбелязах, за ОФБ 136 коня , 2,2 л. плащам годишно общо около 350 кинта . Сдобивам се с 3,2 литров ( 205 коня) исузов мотор като на колегата Бушидо , който идеално си ми пасва в коша . Не го регистрирам ( що пък , кат` съм тЕрикат ?!) и си карам "по талон" , ама със 70 коня по- мощна джипка . И спестявам едни 200 кинта годишно . Найс , а ?
                              Това по повод "Андрешко" . Иначе не знам каква е практиката в щатите , ма те да си му мислят там.

                              ПС. На мен преди доста време ми откраднаха само една "кола" - МБ Е320 , 220 коня...беше на 2 год. и 6 месеца .... ама още ме боли като се сетя ...
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                ... Сдобивам се с 3,2 литров ( 205 коня) исузов мотор като на колегата Бушидо , който идеално си ми пасва в коша . Не го регистрирам ( що пък , кат` съм тЕрикат ?!) и си карам "по талон" , ама със 70 коня по- мощна джипка . И спестявам едни 200 кинта годишно . Найс , а ? ...
                                Не че описаното не може да случи, но каква е вероятността, та да правим нормативна уредба за предотвратяването му? Щото то и на моя идеално пасват в коша едни по-големи мотори, ама като се сети човек, че освен мотора трябва да смениш и компютър, и електрическата система, и скоростната кутия, и ... И цялото упражнение най-вероятно ще излезе по-скъпо и главоболно, отколкото да продадеш наличното возило и да си купиш такова с по-голям мотор. Дори и да сложиш в сметката разликата в данък и ГО.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X