Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
    Тимчев , ти що се прайш на специален.Когато се окаже , че с Терано се возАт тугли , па може и двете да ти ги регистрират товарни.
    Какво му е специалното? И двете отговарят на изискванията за товарни. Попрочетох преди да ходя да регистрирам товарното, за да знам поне кога ме правят на балама. То не ми и пукаше особено като какво ще го регистрират, та ако се бяха запънали сериозно, сигурно нямаше и много да настоявам. Цената за промяна на категория в Декра е 180лв, та ако ми беше от първа необходимост, до сега да съм го закарал.

    Правилото е масата на полезния товар да е 2 пъти по-голяма от масата на пътниците, като за стандартно тегло на пътник е прието 65кг. Доста къси джипки отговарят на това, впрочем. Правилото не съм го измислил аз.

    Те ти:
    http://bgautotest.bg/%D1%85%D0%BE%D0...4%D1%81%D1%82/
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Освен налягането, може да съдържа сериен номер, дата на производство, номера на колата и номера на сервиза, в който е монтирана. В някои държави за това трябва лиценз, а за продажба на гуми "втора употреба" глобите са зловещи...
      Те тука не могат да оправят кой е собственика на колата, към 60-тина души българи ги дърпат за углавни престъпления в Гърция, извършени от следващите собственици. Не знаят колко Уши имат по главата!

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Нтцхъ! Ето ти "статия" от 10.10.2016, тоест преди година и 9 месеца:
      http://ttodorov.blog.bg/lichni-dnevn...iia-ka.1481656
      ...
      Eвала за писанието! Броих опашките докъм 11-тата, после се отказах. Колата е без грам усложнения с документите. Мислех да го опиша това нещо. Една от причините да си карам дръгела, ей тоя кошмар с прехвърлянето. Даскалът ни, кореняк англичанин, твърди, че в Лондон имало 2-ма нотариуса за особено големи сделки. Колите се прехвърлят с дописване на новия собственик. Прогнил запад, кво да ги правиш! Ние още влакове взривяваме!
      Последно редактирано от Ivan Terziev; 04-05-18, 23:22.

      Коментар


      • #93
        От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        ... да набия на всеки номер по 8-9 нита след това. Тука ги крадат мангалите, зареждат бензин и бягат...
        Аз на всичките си возила съм прихванал и предния и задния номер допълнително с по два коларски болта 6мм. и самозаконтряща гайка зад бронята, и задния капак.
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • #94
          От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Последно съм регистрирал кола преди 4 години, нямаше нитове. Имам един агент там точно на номерата и той разправяше как им карали нитове от провинцията, от други служби, където имали в повече, но в един момент и от там свършили и слагаха бели капачки. Което никак не ме спря да набия на всеки номер по 8-9 нита след това. Тука ги крадат мангалите, зареждат бензин и бягат. Съседа ми така...още не знаеше, че му няма номерата, сутринта в 7 му звъннали ченгетата. Предвид нивото на организация в това ведомство, не бих се изненадал ако периодично намират из складовете си по някой залежал сандък с нитове.
          Имам една тук с регистрация от 05.07.2016.С нит.И документите в мен.Снимки искаш ли?
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #95
            От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Какво му е специалното? И двете отговарят на изискванията за товарни. Попрочетох преди да ходя да регистрирам товарното, за да знам поне кога ме правят на балама. То не ми и пукаше особено като какво ще го регистрират, та ако се бяха запънали сериозно, сигурно нямаше и много да настоявам. Цената за промяна на категория в Декра е 180лв, та ако ми беше от първа необходимост, до сега да съм го закарал.

            Правилото е масата на полезния товар да е 2 пъти по-голяма от масата на пътниците, като за стандартно тегло на пътник е прието 65кг. Доста къси джипки отговарят на това, впрочем. Правилото не съм го измислил аз.

            Те ти:
            http://bgautotest.bg/%D1%85%D0%BE%D0...4%D1%81%D1%82/
            Спарки , правят ти услуга.На товар си прав , но има ли хора по седалките си пътнически.И ти ще го духнеш за измама(нали всички тук сме праведни) и оформилият регистрацията!
            А глейте с едни и същи очИ и себе си , и реда , и околните.
            пп В ДЕКРА само ще те посъветват да не наглееш.
            пп2 Ти лично виждАл ли си такОф Нисан товарен?
            ...и т.н.
            лека и спокойна!
            Последно редактирано от jeko47; 04-05-18, 23:50.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #96
              От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Спарки , правят ти услуга.На товар си прав , но има ли хора по седалките си пътнически.И ти ще го духнеш за измама(нали всички тук сме праведни) и оформилият регистрацията!
              А глейте с едни и същи очИ и себе си , и реда , и околните.
              пп В ДЕКРА само ще те посъветват да не наглееш.
              пп2 Ти лично виждАл ли си такОф Нисан товарен?
              ...и т.н.
              лека и спокойна!
              Нисана си дойде с такОф талон от жабарево. N1, 4+1 места. В моя пише същото.

              Прочети и се поинтересувай, преди да твърдиш нещо, защото в случая не си прав. Нищо не съм нарушил и никаква измама няма! Има правила, спазени. Без "връзки" и без кинти. На ония на канала хич не им се щеше в талона ми да пише това, но нямаше за какво да се хванат, освен да ми поискат превод на талона, защото според тях там можело да пише нещо по въпроса. Е пишеше, ама по друг въпрос.

              Доста леки автомобили в момента излизат така от завода. И решетка между товарния отсек и седалките не е нужна (нещо за което също правеха проблем преди години). На колежка Mazda 3 е с N1 и с всичките си седалки, колкото и да не ти се вярва. Така си я купи чистак бърсак от магазина. С подобна (по-голям модел) обикалят половин европа с нула проблем.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #97
                От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                Сигурно има нещо.Виждал съм 4+1 , двойна кабина , даже и самосвалче.Ма товарна джипка , 4+1 ме обърква.
                Лека и спокойна!Че седмицата беше натоварена.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #98
                  От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  Сигурно има нещо.Виждал съм 4+1 , двойна кабина , даже и самосвалче.Ма товарна джипка , 4+1 ме обърква.
                  Лека и спокойна!Че седмицата беше натоварена.
                  Така де, аз затова проучих въпроса преди да ида. Едно за да се убедя сам че нищо не нарушавам, второ за да знам ако тръгнат да ме баламосват нещо (бегли опити за което имаше, дали нарочно или случайно не мога да кажа, но категорично мога да кажа че стремежа е да се регистрират минимален брой коли 4+1 и N1), и трето за да съм сигурен че няма да си докарам някаква досадност, по-голяма от тая да ходя на преглед 2 пъти годишно.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    Сигурно има нещо.Виждал съм 4+1 , двойна кабина , даже и самосвалче.Ма товарна джипка , 4+1 ме обърква.
                    Лека и спокойна!Че седмицата беше натоварена.
                    Единствената причина да искам бензинов джип е, ако намеря N1от това което ме интересува, въпреки че приятел е гледал в Еуратек 3-4г. Супърб комби също регистриран като N1, та явно и при колите става.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Единствената причина да искам бензинов джип е, ако намеря N1от това което ме интересува, въпреки че приятел е гледал в Еуратек 3-4г. Супърб комби също регистриран като N1, та явно и при колите става.
                      Става и при колите. До преди 4 месеца карах Пасат комби товарен, сега е Суперб комби, също товарна. А жената е с Тигуан товарен.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                        Добри примери за оползотворяване на вратичка в законите. И не само непременно от недоимък.
                        А ако се махнат номерата на мотора от талона, се открехва и друга вратичка, макар и незаконна но без реален контрол, та все тая. Дали пък няма да има кой да се възползва от нея?! Че и морално оправдание ще имат, при толкова нови, луксозни и мощни возила, които са товарни проформа.

                        ПП: Мисля, че в Дания или Холандия ползваха някакви бонуси от данъци за различна регистрация, за която покрива на иначе нормални модели коли(комбита и джипове), е променен и вдигнат малко нагоре. В Германия минаваш тънко ако си с кемпер, или с олдтаймер (МПС на над 30 годишна възраст).
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • То и аз 1993г На Опел Комбо му изрязах странично и поставих стъкла , една седалка от предишния Кадет във фургона.Пригодих и колани.Голем смех.Таксата в Технотест беше нещо от рода на 100-тина лева ( и квадратно шише )Стана 4+1 и мина мито и данъци за ЛА.
                          Нищо човешко не ни е чуждо.
                          Мина се някое време и се съгласих с мнението на Светия Еклесиаст.

                          Цецо , и в Белгия е така.Нооо , има малка подробност.Експлоатацията , поне на олд таймерите не е оторизирана ежедневно.

                          https://drive.google.com/file/d/11K-...ew?usp=sharing
                          Тук за някои твърдящи ще видите моя регистрация от лятото на 2016 с пломбираната табела.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-05-18, 06:48.
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                            Вратичките са оставени, за да се минава през тях!

                            "Искайте, и ще ви се даде;
                            търсете, и ще намерите;
                            хлопайте, и ще ви се отвори,"
                            (Евангелие на Матей, гл.7)
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                              Преди доста години , мутренските , се провеждаше поредната показна акция за "справяне" с престъпността. Та карам един Фиат Типо , малко преди Факултета ме спират двама полицаи от ромски произход. Документите на проверка , отвори предния багажник , отвори задния багажник , .... Гледат номерата на рамата , гледат талона , почесват се. А колата беше на "бизнесмен" ром , чук и гек яко. Ама в онези години ако караш редовна кола те мислеха за балък. И таман да ми върне документите единия , другия вика: стой , не мърдай. Викам си , видеха калая. А тоя гледа двигателя , тича гледа отзад капака , два три пъти така , и вика: Защо на двигателя пише Фиат Ланча , а отзад пише Фиат Типо , тая кола е крадена. Та се наложи на дълго и на широко да им обяснявам кое какво е , добре , че не карах Ферари , че нямаше да има никакво съвпадение.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                То и аз 1993г На Опел Комбо му изрязах странично и поставих стъкла , една седалка от предишния Кадет във фургона.Пригодих и колани.Голем смех.Таксата в Технотест беше нещо от рода на 100-тина лева ( и квадратно шише )Стана 4+1 и мина мито и данъци за ЛА.
                                Нищо човешко не ни е чуждо.
                                Мина се някое време и се съгласих с мнението на Светия Еклесиаст.
                                Сичко ше си кажеш !
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X