Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГО и Гаранционен фонд.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: ГО и Гаранционен фонд.

    Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
    Винетката я намесих във връзка с това, че видиш ли като колата стой без ГО у двора, но може да решиш да закараш нещо си до комшията през две пресечки и да причиниш някаква щета на нещо или някой, а винетката по същата логика, понеже си карам само у село, може да реша да скокна до съседното село без винетка и 'що пък да не е задължителна ?!? Не че винетката има нещо общо с причиняване на щети на трети лица.
    Да де. Ама от това че караш без винетка причиняващ максимум материални щети в размер цената на винетката.

    А от това че караш без ГО материалните последици може да са МНОГО големи.

    Коментар


    • #77
      От: ГО и Гаранционен фонд.

      Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
      Практиката със стикерите е лоша, тъпа и не работи - очевидно за всички, които са готови да приемат фактите. Не мога да разбера защо от девет кладенеца вода вадиш за да докажеш, че системата работи. Това, че и в Португалия е така, въобще не я прави по-адекватна.
      Браво българино!
      Не искаш да разбереш, че всички тия практики имат своя генезис отвъд Искъра. Когато в Европа са имали коли и застрахователни системи, ние тук сме се возили с каруци. Ганьо не е слезнал от коня и не е измислил ЗДВП на площада. Нито застрахователния закон, нито застраховките изобщо, нито реда за необходимите документи с които се доказва наличието на застраховка. Всичко е взето от някъде. И на всяка една практика могат да и се намерят косури. Във вселената не знам да има нещо измислено от човека, което е съвършено. Не казвам, че тая система е супер. Но да плюеш постоянно по нея, (освен всичко др. по което плюеш всекидневно) само защото си си решил да накупиш 5 коли на обща стойност 200лв., и не искаш да ги дерегистрираш и не искаш и да плащаш, (щото селския ти кеф и манталитет са е по-важни от всичко и всички) е меко казано дразнещо.
      И като казвам горното нямам никой конкретно в предвид.

      Коментар


      • #78
        От: ГО и Гаранционен фонд.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Да де. Ама от това че караш без винетка причиняващ максимум материални щети в размер цената на винетката.
        Не е баш тъй. Подозираш ли с един верижен трактор на междуселски път какви щети на настилката могат да се нанесат?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        А от това че караш без ГО материалните последици може да са МНОГО големи.
        Това е така и май никой в темата не го оспорва. Недоволството е, че не се прави разлика между притежаване и управление на МПС.

        Коментар


        • #79
          От: ГО и Гаранционен фонд.

          Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
          ...Недоволството е, че не се прави разлика между притежаване и управление на МПС.
          Така е по-евтино.

          Коментар


          • #80
            От: ГО и Гаранционен фонд.

            И като застраховката на кютук 3т е по- ниска от на 10пъти по скъпи ,,бебешка количка" 800кг или почти колело се надяваме на...? Като при здравните, фоби сме си, факт.
            пп плащам поне по една го на всичко споменато, съвестно
            Последно редактирано от veskov; 29-03-17, 14:40.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #81
              От: ГО и Гаранционен фонд.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Така е по-евтино.
              За кого?

              Коментар


              • #82
                От: ГО и Гаранционен фонд.

                Протежаването и използването на МПС не е право, гарантирано по конституция. На който са му скъпи застраховките, винетките, бензина, поддръжката, ГТП и пр. задължителни мероприятия, не е длъжен да ползва МПС, има алтернативни начини за придвижване.

                Коментар


                • #83
                  От: ГО и Гаранционен фонд.

                  Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
                  За кого?
                  За всички.

                  Поне сравнено с административните разходи, които нашата държава би направила ако трябва да установява с достатъчна сигурност кой кара и кой само притежава.

                  Коментар


                  • #84
                    От: ГО и Гаранционен фонд.

                    На първо четене добре би било Полицията да се вземе в ръце и да излезе на улицата, че с тези камери нещо нещата не се случват. Друго е око да види и ръка да пипне.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • #85
                      От: ГО и Гаранционен фонд.

                      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                      На първо четене добре би било Полицията да се вземе в ръце и да излезе на улицата, че с тези камери нещо нещата не се случват. Друго е око да види и ръка да пипне.

                      Внимавай какво си пожелаваш,защото ако стане,може и по-зле-аз съм оптимист

                      Коментар


                      • #86
                        От: ГО и Гаранционен фонд.

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                        Браво българино!
                        Не искаш да разбереш, че всички тия практики имат своя генезис отвъд Искъра. Когато в Европа са имали коли и застрахователни системи, ние тук сме се возили с каруци. Ганьо не е слезнал от коня и не е измислил ЗДВП на площада. Нито застрахователния закон, нито застраховките изобщо, нито реда за необходимите документи с които се доказва наличието на застраховка. Всичко е взето от някъде. И на всяка една практика могат да и се намерят косури. Във вселената не знам да има нещо измислено от човека, което е съвършено. Не казвам, че тая система е супер. Но да плюеш постоянно по нея, (освен всичко др. по което плюеш всекидневно) само защото си си решил да накупиш 5 коли на обща стойност 200лв., и не искаш да ги дерегистрираш и не искаш и да плащаш, (щото селския ти кеф и манталитет са е по-важни от всичко и всички) е меко казано дразнещо.
                        И като казвам горното нямам никой конкретно в предвид.
                        Не знам кой си и не ме интересува. Но понеже си си позволил да цитираш мен и да напишеш всички тези обидни комплексирани глупости, да ме сравнаяаш с Ганьо, да даваш оценка на автопарка ми, на навиците ми като данъкоплатец, на това по коеплюч и кое не, ще то кажа следното - изказването ти по-горе към колеги, които не познаваш и към навици, които са ти непонятни, напълно те определя. Явно гледаш на себе си като на европеец, но за мен определението е друго. Не си позволявай по подобен начин да се обръщаш към мен и да ме цитираш в твои изказвания в бъдеще.

                        Коментар


                        • #87
                          От: ГО и Гаранционен фонд.

                          Аз пък не разбрах какво елимира възможността за самозапалване на дерегистриран автомобил? Вероятно се очаква огъня да тръгне от изтеклата полица, щото е стара и добре изсъхнала....
                          Другото, което не ми създава комфорт е плащането със съвсем истинска винетка за услугата "ползване на (подобие на) републиканска пътна мрежа, ама то няма връзка с темата...
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #88
                            От: ГО и Гаранционен фонд.

                            За разлика от подобието на пътна мрежа, застрахователната услуга си е съвсем истинска.

                            Коментар


                            • #89
                              От: ГО и Гаранционен фонд.

                              Нищо не елиминира "възможността за самозапалване на дерегистриран автомобил", но дерегистрирания автомобил се държи в частен имот и вероятността да нанесе щети на трети лица е многократно по-малка от колкото ако заема място на улицата сред законно регистрирани автомобили с платени такси и т.н.

                              Коментар


                              • #90
                                От: ГО и Гаранционен фонд.

                                Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                                ... дерегистрирания автомобил се държи в частен имот
                                Изобщо не е задължително. Не бъркай с бракуван автомобил.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X