Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГО и Гаранционен фонд.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ГО и Гаранционен фонд.

    Значи ако те сгазя утре с буса дето "попринцип не карам" "щото неа раота брат" за тва не го карам, жена ти много ще се зарадва да и мета двора. Ама кеф голям ще й е според мен всеки ден да ме гледа пред вас с метлата, почивайки от метенето на твоя стол в градината. Ама ако са трима наследници с двете ти деца, а те нямат двор? Други супер идеи? Колко при трябва да имам за да мога да си карам буса, за да гарантирам че ще мога да платя ултра луксозната ти френско-немска джипка на стойност 150 бона?


    Коментар


    • #47
      От: ГО и Гаранционен фонд.

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
      Значи ако те сгазя утре с буса дето "попринцип не карам" "щото неа раота брат" за тва не го карам, жена ти много ще се зарадва да и мета двора. Ама кеф голям ще й е според мен всеки ден да ме гледа пред вас с метлата, почивайки от метенето на твоя стол в градината. Ама ако са трима
      наследници с двете ти деца, а те нямат двор? Други супер идеи? Колко при трябва да имам за да мога да си карам буса, за да гарантирам че ще мога да платя ултра луксозната ти френско-немска джипка на стойност 150 бона?
      Жена ми може и да те почерпи, никога не се знае

      Иначе колко трябва да имаш за пежоцедеса ли? Много И ако нямаш си праиш за-страх-уловка. Никога не съм казал че застраховката е лошо нещо по принцип. Лойд не е бил идиот, нали Но задължителната ГО е вредна.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        От: ГО и Гаранционен фонд.

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
        Колко при трябва да имам за да мога да си карам буса, за да гарантирам че ще мога да платя ултра луксозната ти френско-немска джипка на стойност 150 бона?
        Просто е-нямаш пари-не караш.

        Това всъщност е нормалното положение на нещата в живота. Застраховките го изкривяват много силно.

        Когато настъпи ТИОТУОКИ и отпаднат всичките съвременни лиготии-ще се върнем към нормалното състояние в природата.
        Ама задълбавам към философия, а темата е силно прагматична, та спирам.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #49
          От: ГО и Гаранционен фонд.

          Вие явно двамата кътате по някой милион. Евала! Ще бъдете Кольо, Пепи, Пеевски и Ганчев на пътя! То даже и катастрофи няма да има, щото вие никога не катастрофирате!!


          Коментар


          • #50
            От: ГО и Гаранционен фонд.

            Е шиши защо? Той сигурно се застрахова доброволно

            Боби, не се прави, че не ме разбираш.
            От застраховка срещу злополука до де факто данък мпс има огромна разлика. Повтарям о-гром-на. И ако ще 44 ЕС директиви да има пак не го прави не-тъпо решение.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #51
              От: ГО и Гаранционен фонд.

              Понеже съм понасъбрал бая МПС на мое име,от които карам само две ,едното е мотора,другите си стоят по гаражите,пак мои,нямам МПС на територия извън моя собственост..Както и да е,това не е важно,не плащам нищо освен данъците,получавам писма,отчитам ги за спам,и си го премествам в другия джоб.Да речем че деригистрират МПС Тата ми,пак си го местя обратно в предишния джоб...Като ги деригистрират,спирам ли да дължа и данък на общината.И в крайна сметка на кой какво ще дължа?
              Не ми ли правят услуга ,като ми ДЕригистрират мпс-тата,как по точно ме наказват с тая дерегистрация...
              Какво точно значи дерегистрация,нали си имат ДКН за който всички ние плащаме наем,до колкото знам,номерата на колите не са собственост на собствениците на мпс-тата.Ако караш ДЕрегистрирана кола и те спре патрул на КАТ,като какъв те спират,МПС с изтекъл,невалиден,не съществуващ номер или нещо което прилича на кола,ама се води недвижимо.

              Въобще синтезирано,накратко...Колко трябва да ме е /ни е страх от думичката Дерегистрация

              Сещам се и за един дето пръскал пясък ама е за темата с вицовете.
              Последно редактирано от Roninn; 28-03-17, 21:25.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #52
                От: ГО и Гаранционен фонд.

                това гаранционен фонд е чист рекет.от 15- 16 г. чакам на ладата да ми изплатят фар,решетка,мигач,калник,боя.....при положение че::::: тоя дето ме удари, два месеца преди нашия инцидент, беше згазил жена,отнета му е книжката пиян и няма застраховка на колата!!!!!а на мен всичко е 6.тураите си на к.......ра. ако искаш да караш:плащаш застраховка и трьгваш.всичко е рекет..еееее.......
                Последно редактирано от zil131; 28-03-17, 21:48.

                Коментар


                • #53
                  От: ГО и Гаранционен фонд.

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  ...
                  Въобще синтезирано,накратко...Колко трябва да ме е /ни е страх от думичката Дерегистрация
                  Дерегистрацията не е страшна. Страшна е регистрацията после. Обещаха че ще я направят служебна като си платиш застраховката ама към момента май не са.

                  Коментар


                  • #54
                    От: ГО и Гаранционен фонд.

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                    За чий му е, та за чий му е. Не в хола, ами и в банята да ги държите трябва да ги застраховате. Тази застраховка има социална насоченост. Защитава интересите на третите лица, в цялост на обществото. Идеята е да се защити интереса на хората, от това, че днеска си решил да не караш, но утре се качваш инцидентно и тръгваш например. Задължението за застраховане произтича от притежанието на МПС-то, а не от това дали го караш.
                    Като реша да го карам, ще отида да си направя застраховка, защото знам че не съм редовен за пътя и трябва да я направя, както и да мина преглед.
                    Те утре може и винетка да ми искат по тая логика ?!?! Щом имаш МПС => винетка.

                    Купихме един донор за баничарката и си седи почти само купе, ако го пльосна до пътя/къщата то би било опасно и "логически" трябва да му плащам ГО, че може някой да се бухне в него. Виж ако е дърво или тухли, няма нужда от ГО .
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #55
                      От: ГО и Гаранционен фонд.

                      Има честно и лесно решение-застраховката е на шофера,а не на колата.Ако имам 15 коли,мога да карам само една.А цената би трябвало да зависи от качествата на индивида като шофьор и произшествията,които е/не е/ правил.За тези които карат от дъжд на вятър,инцидентно,с СМС-1,20 или колкото там,и кара.Аз не мисля,че е честно неправещите ПТП-та да плащат като тези,неставащи въобще за водачи

                      Коментар


                      • #56
                        От: ГО и Гаранционен фонд.

                        Другото интересно е, че тези писма просто ги пускат в пощата. Дори не са препоръчани...

                        Коментар


                        • #57
                          От: ГО и Гаранционен фонд.

                          Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                          Има честно и лесно решение-застраховката е на шофера,а не на колата.Ако имам 15 коли,мога да карам само една.А цената би трябвало да зависи от качествата на индивида като шофьор и произшествията,които е/не е/ правил.За тези които карат от дъжд на вятър,инцидентно,с СМС-1,20 или колкото там,и кара.Аз не мисля,че е честно неправещите ПТП-та да плащат като тези,неставащи въобще за водачи
                          Така ли? И какво му е честното? Една семейна кола и трима души с книжка. За да я карат, трябва и тримата да имат застраховка! Това ли е пример за справедливост? Обратния пример е доста по-справедлив. Междодругото някой може ли да потърси в гугъл, ей тъй за кефа, къде в ЕС, гражданската отговорност се прави на шофьора? За Франция и Германия знам със сигурност, че системата е като при нас.

                          Коментар


                          • #58
                            От: ГО и Гаранционен фонд.

                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                            Така ли? И какво му е честното? Една семейна кола и трима души с книжка. За да я карат, трябва и тримата да имат застраховка! Това ли е пример за справедливост? Обратния пример е доста по-справедлив. Междодругото някой може ли да потърси в гугъл, ей тъй за кефа, къде в ЕС, гражданската отговорност се прави на шофьора? За Франция и Германия знам със сигурност, че системата е като при нас.
                            Цитирах на първа страница в темата - Австрия и Швейцария.

                            Информацията ми е хора, които живеят там.

                            Коментар


                            • #59
                              От: ГО и Гаранционен фонд.

                              Друг дискусионен момент (в този форум се разисква още от 2006-та година) е защо ГО се определя върху обема на двигателя на автомобила, а не върху мощността (при която се изчисляват местните данъци).

                              Коментар


                              • #60
                                От: ГО и Гаранционен фонд.

                                Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
                                Цитирах на първа страница в темата - Австрия и Швейцария.

                                Информацията ми е хора, които живеят там.
                                Швейцария не е в ЕС. За Австрия единствената информация, която намирам, е че премията се изчислява на базата на киловатите на МПС. Което ме кара да се съмнявам, че инфото ти е достоверно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X