Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със запориране :(

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със запориране :(

    Здравейте колеги !

    Молбата ми е ако някой се е сблъскал с такова нещо или има някаква информация да я сподели ?

    Преди година и половина закупих джип от провинцията с нотариален договор и т.н.
    Джипа беше с доста проблеми и за това не го прехвърлих в КАТ София веднага и това си е моя грешка !
    Тази седмица реших , че е време да мина през КАТ за да сменя номерата и талоните и ..... греда , оказа се , че джипа има четири запора на стария собственик и не мога да го прехвърля в КАТ
    Стария собственик си е сменил телефонния номер и вариянта за връзка с него е единственно на място , но в момента нямам възможност и време !
    Оказа се , че щом има запор договора е невалиден до падането на запора , а в това време съдия изпълнител може да дойде и да го прибере
    Ако аз тръгна да съдя стария собствени няма да съм много на оферта защото по договор е за по малко пари от колкото съм му платил , а и за тази година и половина съм вложил в джипа 2000 лева !
    Съмнявам се и той да си плати задължения заради които има запори !
    По закон той не можел да продава щом има запор и аз не мога да купя запорирано МПС , но нотариуса може да изповяда сделката без проблем !!!
    Дайте идея как да процедирам ???

    П.п. Ако модераторите сметнат , че темата не е за тук да я преместат .
    NO PAIN NO GAME!
    Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
    gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

  • #2
    От: Проблем със запориране

    Карай си го с пълномощното.
    Плащай си му данъка и т.н.т.
    Като тръгнеш да го продаваш става по-сложно; аз преупълномощих купувача, още си го кара.

    Опс, имаш ли пълномощно?
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със запориране

      Какво ти пречи да си го караш така, докато се саморазпадне? Или имаш излишни пари за даване по институции? Ми дай ги тези пари за гориво Карай смело пред камерите- собственика по талон сам ще те открие.
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със запориране

        Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
        ...Плащай си му данъка и т.н.т.
        Защо?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със запориране

          Аз имам нотариално заверен договор за покупко продажба между мен и стария собственик (собственика по талон) !
          NO PAIN NO GAME!
          Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
          gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със запориране

            Хи хи, това за пред камерите би трябвало да работи.
            Ама не е ясно за чия сметка ще са глобите...

            Иначе, ако работата се закучи-разглобяване, и продаване на части. Никъде не пише, че нямаш право да разглобиш колата.
            Отделен бонус при това развитие на нещата е, че няма да дължиш данък, стария собственик е задълженото лице, и ще дължи данък и лихви, докато сам не се заинтересува да си оправи бакиите.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със запориране

              Първоначално публикуван от ivanminkov1981 Преглед на мнение
              Аз имам нотариално заверен договор за покупко продажба между мен и стария собственик (собственика по талон) !
              Това би трябвало да е лошо... С договора стария собственик може да се отпише от общината като дължащ данък. И ето ти казус-има джип, но няма кой да му плаща данъка. Щото нали-стария собственик съвсем законно(въз основа на нотариалния договор) се е отписал като собственик, а нов собственик няма, защото реално никой не е придобил правото на собственост върху колата.
              Баси ситуацията... Ако аз бях на твое място не знам как бих постъпил.
              Твоя грешка е, че си налял пари в кола която все още не е твоя. Е да де-нотариалният договор би трябвало да означава, че колата си е твоя, ама явно и законите ни са толкова читави...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със запориране

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Хи хи, това за пред камерите би трябвало да работи.Ама не е ясно за чия сметка ще са глобите...
                Естествено че работи. Три години карах такава кола с запор, на ''някого си'' - още ме е яд, че я продадох. Данъци- НУЛА, камери- изобщо никакви грижи- такива скоростни рекорди съм поставял- като се сетя, настръхвам
                Моя съвет към колегата- карай докато се разпадне, влагай колкото може по-малко пари в нея , после хвърляй на кантара и да не ти пука.
                На сърбела майката му е чесането.
                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със запориране

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Това би трябвало да е лошо... С договора стария собственик може да се отпише от общината като дължащ данък. И ето ти казус-има джип, но няма кой да му плаща данъка. Щото нали-стария собственик съвсем законно(въз основа на нотариалния договор) се е отписал като собственик, а нов собственик няма, защото реално никой не е придобил правото на собственост върху колата.
                  Половин Румъния кара коли на този принцип с български номера. Уж отписани, ама само уж. Скоро ходил ли си в Букурещ- Пълно е с русенски коли. В КАТ-Русе официалния език е румънски от доста време насам.
                  На сърбела майката му е чесането.
                  Борислав Борисов Русе О885 О37815

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със запориране

                    СъдиЙ изпълнители няма.
                    Полезен ход нямаш.
                    Продаваш на части или отиваш и теглиш един бой на собственика докато ти върне парите (съмнително е да проработи щото кой знае за каква сума си го купил по документи).
                    Можеш и да си го караш и така де. Рискът да ти го приберат не е съществено голям, но тука си преценяваш сам.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със запориране

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      . Рискът да ти го приберат не е съществено голям...
                      Почти нулев, бих казъл- само не излизай в чужбина с него.
                      На сърбела майката му е чесането.
                      Борислав Борисов Русе О885 О37815

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със запориране

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Защо?
                        Ако ще се кара по Хасфалт - заради техническия преглед и КАТ.
                        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със запориране

                          Това с техническия преглед е интересен казус.
                          Тъй като има редовно изповядана сделка, данъчните би следвало да регистрират автомобила данъчно на новия собственик.

                          Не съм чел наредбите, за да търся в тях дали има противоречие, тъй като знам от много време, че проверката се прави в КАТ. Интересно е и как данъчните биха отказали официално да регистрират колата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със запориране

                            В даначното искат копие от договора и талон на името на куповача !
                            Предполагам , че копието от договора е за да видят датата на сделка , а не датата на талона !
                            Но до колко знам не регистрират без талон на името на регистриращия
                            NO PAIN NO GAME!
                            Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
                            gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със запориране

                              Както и да го мисля, според мен най-добрия вариант за тебе е да не си го регистрирал в данъчното, а предния собственик - да не е ходил да го отписва.
                              Т.е. - да не се водиш ти собственик.
                              Тогава - караш смело; плащаш ГО на името на стария; плащаш данъци, прегледи и т.н.т - никой няма да ти направи проблем. Полицията няма връзка с ЧСИ, нито данъчното в общината, най-малкото пък сервиза.
                              Карах така 7 години един пасат; продължава да се кара; сигурно 50 пъти са ми проверявали документите полицаите и даже и пълномощно не са ми търсили.
                              Пък иначе този нотариус заслужава да му се посади бор в задния двор....
                              П.С. и си закрепи здраво табелите с рег. номера, че затриеш ли някоя - отиваш в КАТ за пререгистрация...
                              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X