Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продажба на автомобил на чужденец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Продажба на автомобил на чужденец

    Питаш или..... щото не мога да те разбера

    Коментар


    • #62
      От: Продажба на автомобил на чужденец

      Първоначално публикуван от lubomv Преглед на мнение
      Питаш или..... щото не мога да те разбера
      аз ли? по-скоро питам дали е работещо това, защото все пак никое пълномощно не е вечно, може и да се оттегля.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #63
        От: Продажба на автомобил на чужденец

        Абе има ли договор с нотариална заверка, т.е. документа посредством който реално се прехвърля собствеността и който ти е небходим, за да се отчисли МПС от КАТ в БГ и данъчното към съответната община, дали към него ще има пълномощно или не, е факт ирелевантен по отношение на БГ. Те там каквито искат закони да си заобикалят. Важното е МПС да бъде прехвърлено и да бъде отчислено от БГ, та продавача да си е спокоен.
        SUV

        Коментар


        • #64
          От: Продажба на автомобил на чужденец

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          как стои въпроса с "оттегляне на пълномощно"? правиш пълномощно, договора за продажба на следващия ден......... ако може да оттеглиш пълномощното, веднага след договора, щото колата вече не е твоя или щото така си решил, с договора си отписваш колата в КАТ и общината??? пък те нека си изкарват колата с недействително пълномощно
          Не съм в тази област но до колкото знам....
          Пълномощното не играе вече като има договор. За анулиране на пълномощно трябват всичките екземпляри да се съберат.
          Ако има някаква игра, на границата няма да знаят, че пълномощното е невалидно и автомобила изчезва /грубо казано/

          Коментар


          • #65
            От: Продажба на автомобил на чужденец

            Първоначално публикуван от king_bg Преглед на мнение
            Абе има ли договор с нотариална заверка, т.е. документа посредством който реално се прехвърля собствеността и който ти е небходим, за да се отчисли МПС от КАТ в БГ и данъчното към съответната община, дали към него ще има пълномощно или не, е факт ирелевантен по отношение на БГ. Те там каквито искат закони да си заобикалят. Важното е МПС да бъде прехвърлено и да бъде отчислено от БГ, та продавача да си е спокоен.
            Първоначално публикуван от lubomv Преглед на мнение
            Не съм в тази област но до колкото знам....
            Пълномощното не играе вече като има договор. За анулиране на пълномощно трябват всичките екземпляри да се съберат.
            Ако има някаква игра, на границата няма да знаят, че пълномощното е невалидно и автомобила изчезва /грубо казано/

            да, това исках да кажа и аз, че варианта с договор и пълномощно би трябвало да устройва продавача - задължително да има нотариално заверен договор, с който да се отпише колата в КАТ и общината, а пълномощното може да се оттегли, ако не отпада автоматично с факта на продажбата / юристите да кажат/
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #66
              От: Продажба на автомобил на чужденец

              От правна гледна точка е така, защото упълномощителя е действал като собственик на вещта, а след като тя вече е собственост на друго лице (след като е продадена), е ясно, че вече не може да упълномощава с права, каквито след продажбата не притежава. Също така обаче, купувача може и да не покаже договора. В Румъния например, могат ли да знаят автомобила продаден ли е или лицето само го управлява с пълномощно. Да, от правна гледна точка това пълномощно е вече лист хартия, но на практика, няма как съответните органи в Румъния да знаят, че някой е бил при нотариус да си купи автомобил. Освен българския КАТ, след като продавача отиде с договора за да отчисли автомобила, да изпраща информация на Румънския такъв, че еди кой си румънски гражданин си е закупил автомобил от БГ....................което все още едва ли се случва.
              Та румънеца въобще може да не зачисли автомобила в Румъния от една страна, а от друга пък продавача българин да е спокоен, че ако нещо стане, той вече е отчислил автомобила в КАТ и данъчното, като продаден.
              SUV

              Коментар


              • #67
                От: Продажба на автомобил на чужденец

                Искам да питам нужно ли е да отчисля колата ми от чужбина преди да я регистрирам в България ?

                Коментар


                • #68
                  От: Продажба на автомобил на чужденец

                  От коя Чужбина?!
                  Ако е от тази, в която съм аз, има цяла тема, точно след твоята!
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #69
                    От: Продажба на автомобил на чужденец

                    Първоначално публикуван от генито Преглед на мнение
                    Искам да питам нужно ли е да отчисля колата ми от чужбина преди да я регистрирам в България ?
                    Не е задължително. Просто при регистрацията ще задържат чуждите регистрационни номера. След регистрацията на автомобила в България или чакаш българските власти да уведомят съответната държава, че има българска регистрация, или пускаш молба за удостоверение (в което е описано, че при регистрацията са задържани чуждите регистрационни талони и номера). Това последното, ако мислиш, че ще те търсят за данъци в държавата, от която идва автомобилът.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Продажба на автомобил на чужденец

                      Здравейте, имам следния казус. В момент съм в Англия и има желаещи да ми купят колата, а незнам какви документи трябват, за да мога впоследствие да си я отчисля от Кат и Общината?

                      Коментар


                      • #71
                        От: Продажба на автомобил на чужденец

                        Здравйте,прочетох коментариите за покупко-проджба на чужденец.Интересувам се някой от Вас знае ли как стоят нещата с продажба на МПС извън страни на ЕС.Имам дава въпроса:1.Колата е с БГ номера и искам да я продам в Русия,като я карам на ход до там?Кави документи ми трябват за да изляза от страната и да мога да направя сделката2.Колата е докарана от Германия и е без номера и искам да я продам в Украйна,трябва ли да и слагам транзитни номера и да я закарам на ход до там или някой знае друг вариянт?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Продажба на автомобил на чужденец

                          Да повдигна темата от прахта,имам питане.
                          Искам да продам автомобил в Гърция,разбрал съм се с грък,но иска да му я откарам до Атина(примерно). Какво трябва да направя, за да я регистрирам тук,да мина границата безпроблемно и да я прехвърля там при нотариус? Някои ми казват,че е задължително да се заведе на фирма,други,че ставало и от физическо лице, някой по-запознат да има ?
                          2 stroke power

                          Коментар


                          • #73
                            От: Продажба на автомобил на чужденец

                            Днес продадох Фронтерата на един молдовец с договор и пълномощно, човека каза, че до края на годината ще я отпише от нашия КАТ и замина с мойте номера за Молдова. Тука чета, че отписването от КАТ от стария собственик е задължително/препоръчително - досега никога не съм го правил?! Само в общината съм правил тази работа, сега да чакам ли човека да си спази обещанието или да ходя и до КАТ и дали няма да му създам проблеми по този начин?
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #74
                              От: Продажба на автомобил на чужденец

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              Днес продадох Фронтерата на един молдовец с договор и пълномощно, човека каза, че до края на годината ще я отпише от нашия КАТ и замина с мойте номера за Молдова. Тука чета, че отписването от КАТ от стария собственик е задължително/препоръчително - досега никога не съм го правил?! Само в общината съм правил тази работа, сега да чакам ли човека да си спази обещанието или да ходя и до КАТ и дали няма да му създам проблеми по този начин?
                              Отивай в КАТ ,че да не пишеш обяснения после !!!
                              EX Toyota Land Cruiser 120
                              Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

                              Коментар


                              • #75
                                От: Продажба на автомобил на чужденец

                                Отидох и до КАТ днес, дадоха ми просто едно хвърчащо листче с номера на колата и датата - дано ме пази от уроки!
                                Honda XL600LM, 1987
                                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X