Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продажба на МПС от фирма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Продажба на МПС от фирма

    Първоначално публикуван от Джори Преглед на мнение
    Здравейте, от моят опит, няколко пъти съм купувал автомобил с фактура и нот. заверка не съм прави. С фактурата и талона в КАТ за регистрация. Последно преди 4-5 год. нека компентентните изясня казуса.Често вижда обяви "С фактура, без нотариус"
    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Хапсолютно вярно!
    И сиида и караваната от подписа ги закупих само с фактури.
    При нотариус ходих за да направя пълномощно на едни 7 броя юнаци, та да не се занимавам с висене в КАТ.
    5 лева за пълномощното /еднократно/ + 50 лева на кочина.

    Та така....
    Това сериозно ли?? Щото по закон е не точно така. И досиетата се пазят поне десет години. Винаги може да се провери през това време!
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #32
      От: Продажба на МПС от фирма

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Това сериозно ли?? Щото по закон е не точно така. И досиетата се пазят поне десет години. Винаги може да се провери през това време!
      Кое?

      Коментар


      • #33
        От: Продажба на МПС от фирма

        Това, че си сменил собственост само с фактура без нотариално заверен договор. Това за регистрирано (с БГ регистрация) ППС.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #34
          От: Продажба на МПС от фирма

          Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
          Няма балъци, няма тарикати! Продаващата фирма плаща ДДС, ако купувачът е частно лице!
          Точно така. Сделката е сключена. Оказа се , че фирмата не е по ДДС(пък и да беше се оказа, че не ме късае). Оценката вече не се прави на око и не можеш да напишеш напр. 500лв. Възползвах се от една нова екстра която предлага нотариуса (както разбрах е от началото на годината): срещу сумата от 21лв.(която включва и цената на новия талон) ми изпращат искането за смяна на собственост по електронен път в КАТ. След 3часа отиваш на гише 4 , даваш си документите, сверяват ги с това което са получили и след 20 мин бях вече извън полицията. Не се редих за заявление, на гишето на банката и т.н. ......можело значи.
          П.П. по-вече време ми отне да стигна от Горна Оряховица до КАТ В.Търново и най вече да паркирам (чак на паркинга на Военното училище), отколкото сумарно нотариус и получаването на новите документи. Доволен!
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #35
            От: Продажба на МПС от фирма

            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
            ...срещу сумата от 21лв.(която включва и цената на новия талон) ми изпращат искането за смяна на собственост по електронен път в КАТ. След 3часа отиваш на гише 4 , даваш си документите, сверяват ги с това което са получили и след 20 мин бях вече извън полицията. Не се редих за заявление, на гишето на банката и т.н. ......можело значи.
            .... Доволен!
            Аааа то това е предизборна манипулация . Маньовър на Бацето , колкото лумпените да гласуват за гроб.
            После (кат минат изборите) пак ше си има теми "Новото малоумие на кат " ... и подобни .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #36
              От: Продажба на МПС от фирма

              Стига де, дай малко по позитивно, аз съм може би един от малкото които все още вярват в хорат(ама на Бацето НЕ....чак толкова вярващ не съм)
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • #37
                От: Продажба на МПС от фирма

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Аааа то това е предизборна манипулация . Маньовър на Бацето , колкото лумпените да гласуват за гроб.
                После (кат минат изборите) пак ше си има теми "Новото малоумие на кат " ... и подобни .
                Не, има я тази опция от около 2-3 години.
                Няма връзка с партии и политика.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #38
                  От: Продажба на МПС от фирма

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Не, има я тази опция от около 2-3 години.
                  Няма връзка с партии и политика.
                  Аааа , явно опцията е неква европейска директива , нямаща нищо общо с нашето ресорно министерство .

                  Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                  Стига де, дай малко по позитивно, аз съм може би един от малкото които все още вярват в хорат(ама на Бацето НЕ....чак толкова вярващ не съм)
                  Ма тука се говори , че гроб е авторитарна партия - и квото каже Бацето, тУй стаа . Ся , на кой да вервам ?!
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Продажба на МПС от фирма

                    Първоначално публикуван от Джори Преглед на мнение
                    Здравейте, от моят опит, няколко пъти съм купувал автомобил с фактура и нот. заверка не съм прави. С фактурата и талона в КАТ за регистрация. Последно преди 4-5 год. нека компентентните изясня казуса.Често вижда обяви "С фактура, без нотариус"
                    Няма такъв филм. Тази година си закупих два фирмени автомобила, като единия беше на нотариус.
                    В двата случая освен фактура имаше и нотариално заверен договор. Говорим за автомобили с БГ регистрация.
                    RAV 4
                    F650GS

                    Коментар


                    • #40
                      От: Продажба на МПС от фирма

                      Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                      Няма такъв филм. Тази година си закупих два фирмени автомобила, като единия беше на нотариус.
                      В двата случая освен фактура имаше и нотариално заверен договор. Говорим за автомобили с БГ регистрация.
                      А аз за внос без регистрация. Явно има значение дали е внос или с БГ номера.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Продажба на МПС от фирма

                        Разбира се, че има. У нас нещата се случват според българското законодателство. Дали е правилно или не е, "не е работа на магарето".
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X