Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продажба на МПС от фирма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Продажба на МПС от фирма

    Във фактурата И в договора цената трябва да е една и съща. НО! За договора нотариусите изискват оценка от застрахователна компания. Не вървят оценки от брокер, в които имаше оценки от 500 до 1500 лв. за относително нови автомобили. Това за добро или лошо ...
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #17
      От: Продажба на МПС от фирма

      Какво е това ДДС, дето ще го плащаш като физическо лице?
      ДДС плаща тоя, дето взима парите. Взимам пари-издавам фактура с ДДС (ако съм регистриран по ЗДДС). Ако плащам пари на някой, който не е регистриран по ЗДДС, той няма как да начисли този данък.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Продажба на МПС от фирма

        Правите си договорката и се разбирате за крайната сума. Ако продавачът държи да фактурира цялата сума и тя е по-висока от застрахователната оценка, ще платите по-високи нотариални такси.
        Това е сравнително рядък случай, при който и той трябва да отдели от сумата 10% корпоративен данък (и евентуално 20% ДДС). Тези данъци са негова грижа и се декларират доста след приключване на сделката.

        Простотитията "застрахователна оценка" пък е създадена, за да се повишат приходите от местен данък и нотариални такси, събирани при изповядване на сделката.
        Човек се учи докато е прост!

        Коментар


        • #19
          От: Продажба на МПС от фирма

          Правилно си го обяснил, но въпроса ти е неправилен ! Макар да има случаи на физически лица регистрирани по ЗДДС.

          П.П. Към Сантаклаш ми е отговора!
          Последно редактирано от stankos; 17-10-19, 07:01. Причина: Допълнение.

          Коментар


          • #20
            От: Продажба на МПС от фирма

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Какво е това ДДС, дето ще го плащаш като физическо лице? ...
            Как какво, като ДДС в крайна сметка се плаща от крайния потребител, който няма право на данъчен кредит? Фирмата, която ми го е взела (включен в цената на стоката), просто го внася в НАП.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Продажба на МПС от фирма

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Как какво, като ДДС в крайна сметка се плаща от крайния потребител, който няма право на данъчен кредит? Фирмата, която ми го е взела (включен в цената на стоката), просто го внася в НАП.
              Точно така.

              И нотариуса важи при покупко-продажба с фактура,поне до преди месец.




              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
              Фактурата е финансов документ , а собственост се прехвърля с договор (при регистриран автомобил с НОТАРИАЛНА заверка на подписите).
              КРАЙ.
              Това може да е вярно само за (КАТ България)
              Фактурата е финансов документ и удостоверява кой е платил дадената стока, съответно тя е негова.

              Фактурата е фактура защото за разлика от касовата бележка,във фактурата е указано лицето ,начина на плащане и ред други неща.
              Отделно че има и други начини за доказване на собственост.
              Това че кат не го приемат,е отделен въпрос.То и вероятно не зависи от Кат.Цялата тая схема е навързана и с други закони.Как ще наложат запор например на мпс,ако не съществуваше този механизъм по регистрация на МПС .
              Аз лично не вярвам че тая институция съществува.
              Последно редактирано от Roninn; 17-10-19, 08:11.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Продажба на МПС от фирма

                Здравейте, от моят опит, няколко пъти съм купувал автомобил с фактура и нот. заверка не съм прави. С фактурата и талона в КАТ за регистрация. Последно преди 4-5 год. нека компентентните изясня казуса.Често вижда обяви "С фактура, без нотариус"

                Коментар


                • #23
                  От: Продажба на МПС от фирма

                  Първоначално публикуван от Джори Преглед на мнение
                  Здравейте, от моят опит, няколко пъти съм купувал автомобил с фактура и нот. заверка не съм прави. С фактурата и талона в КАТ за регистрация. Последно преди 4-5 год. нека компентентните изясня казуса.Често вижда обяви "С фактура, без нотариус"
                  Хапсолютно вярно!
                  И сиида и караваната от подписа ги закупих само с фактури.
                  При нотариус ходих за да направя пълномощно на едни 7 броя юнаци, та да не се занимавам с висене в КАТ.
                  5 лева за пълномощното /еднократно/ + 50 лева на кочина.

                  Та така....

                  Коментар


                  • #24
                    От: Продажба на МПС от фирма

                    Без нотариус само нов внос. Ако автомобилът е регистриран, тогава задължително договор с нотариална заверка на подписите. Чл.144, ал.1 и ал.2 от ЗДвП.

                    Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk
                    Последно редактирано от nikip; 17-10-19, 16:09.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Продажба на МПС от фирма

                      Не ме разбрахте правилно. Той крайния потребител винаги си плаща ДДС-то. Дали ще го приспада-зависи дали има право. По-скоро се чудех каква е драмата тука точно пък с ДДС-то.
                      Ако е регистрирана колата, трябва договор с нотариална заверка. Само на фактура и обикновен писмен договор е новия внос.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Продажба на МПС от фирма

                        Днес прехвърлих служебен автомобил на частно лице. Въпреки, че счетоводно автомобила е на сто процента амортизиран, нотариусът определя по шваки каква е цената му. Купувачът ми плаща каквато цена сме се разбрали, а на нотариалната кантора плаща колкото му кажат за прехвърлянето. След това се разделяме по живо по здраво счетоводителят ми му издава фактура, която не му е нужна, а аз плащам ДДС към бюджета 20 процента от фактурираната стойност.
                        Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                        Стефан Арзатов

                        Коментар


                        • #27
                          От: Продажба на МПС от фирма

                          Така,ама фирмата,продаваща бус например,оферира някаква цена,+сума ДДС.Демек някой балък да си помисли че плаща по-малко,а ДДС-то-няма как

                          Коментар


                          • #28
                            От: Продажба на МПС от фирма

                            Няма балъци, няма тарикати! Продаващата фирма плаща ДДС, ако купувачът е частно лице!
                            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                            Стефан Арзатов

                            Коментар


                            • #29
                              От: Продажба на МПС от фирма

                              На теория го плаща купувача, а на практика продавача.

                              Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

                              Коментар


                              • #30
                                От: Продажба на МПС от фирма

                                Първоначално публикуван от nikip Преглед на мнение
                                На теория го плаща купувача, а на практика продавача.

                                Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk
                                Кратко, точно и ясно!
                                Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                                Стефан Арзатов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X