Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Непрехвърлен автомобил навреме

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Непрехвърлен автомобил навреме

    Здравейте съфорумци,

    Доста небрежно ,преди 6-7 години продадох/като гардероб/ един трабант и а днес а утре ще го прехвърляме и ............купувача се покри. Глупашката ситуация ,която забърках от небрежност ми коства плащането на данък вече доста години без да знам къде е Трабито . До тия дни все оставях на страна проблема но взех да се замислям как да оправя нещата -да го обявявам за откраднат ли и как ще ме изгледат в Районното. Ако някой е чувал и си има на идея как да изляза от ситуация нека сподели. Не ми се плаща за нещо което реално не притежавам . Проблема е че нямам талон , купувачът е неоткриваем и нямам данните му освен малко име Цецо и професия музикант . Трабито е със старите регистрационни номера А2926АС и явно не е в движение легално от доста време.

    Благодаря
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

  • #2
    От: Непрехвърлен автомобил навреме

    Ако все още се води в КАТ на твое име можеш да обявиш талона за загубен и след издаването на дубликат го бракуваш(незабравяй с документа за брак да посетиш и данъчното).Относно обявяването му за краден не те съветвам даго правиш.Преди време бях гледал по телевизията как държавата образува производство срещу гражданин продал кола а после обявил за крадена.Случаят беше аналогичен на твоя.

    Коментар


    • #3
      От: Непрехвърлен автомобил навреме

      Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
      Ако все още се води в КАТ на твое име можеш да обявиш талона за загубен и след издаването на дубликат го бракуваш(незабравяй с документа за брак да посетиш и данъчното).Относно обявяването му за краден не те съветвам даго правиш.Преди време бях гледал по телевизията как държавата образува производство срещу гражданин продал кола а после обявил за крадена.Случаят беше аналогичен на твоя.
      Ще се хвълиш в едни приключения по този начин !!!! и ще ти излезе колкото няколко трабантчета
      В районното наистина ще те изгледат странно но е решение
      Лудак

      Коментар


      • #4
        От: Непрехвърлен автомобил навреме

        Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
        Ако все още се води в КАТ на твое име можеш да обявиш талона за загубен и след издаването на дубликат го бракуваш(незабравяй с документа за брак да посетиш и данъчното).Относно обявяването му за краден не те съветвам даго правиш.Преди време бях гледал по телевизията как държавата образува производство срещу гражданин продал кола а после обявил за крадена.Случаят беше аналогичен на твоя.
        Неможе да е бракува без старите номера, за жалост.

        Коментар


        • #5
          От: Непрехвърлен автомобил навреме

          Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
          Ако все още се води в КАТ на твое име можеш да обявиш талона за загубен и след издаването на дубликат го бракуваш(незабравяй с документа за брак да посетиш и данъчното).Относно обявяването му за краден не те съветвам даго правиш.Преди време бях гледал по телевизията как държавата образува производство срещу гражданин продал кола а после обявил за крадена.Случаят беше аналогичен на твоя.
          Абсолютно точен съвет. Идеята да обявиш за крадено нещо дето не е, не е изобщо добра. В НК има текстове за умишлено уличаване в престъпление което не е извършено. Реално на теб наистина колата не са ти я откраднали. Ще обвиниш в кражба някой който не я е откраднал и после да не останеш неприятно изненадан.
          Ходи в кат за дубликат, въпреки че щом е със старите номера не знам как точно ще стане.При всички положения ще можеш да я бракуваш и от там в Общината.
          Успех
          Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

          Коментар


          • #6
            От: Непрехвърлен автомобил навреме

            Подаваш декларация за изгубени талони, до няколко дни (1 до 3) след "установяване" на случилото се, съответния началник издава някаква декларация(не помня каква точно) с която подаваш друга за изгубени регистрационни табели, съответно и за бракуване.Не ти трябват имена на неизвестния "собственик".
            ТЛК 80 4,2ТД-95г

            Коментар


            • #7
              От: Непрехвърлен автомобил навреме

              До колкото знам, при бракуване на мпс в кат искат и рег. номера.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Непрехвърлен автомобил навреме

                1-во обяви , че са ти откраднали талона и регистационните табели и след това я бракувай
                Лудак

                Коментар


                • #9
                  От: Непрехвърлен автомобил навреме

                  Не го съветвайте за "откраднати" - образува се дознание, особено за документите. Ще го вкарате в сериозен филм, има неща като "заблуждаване на разледването", "подаване на неверен заявителския материал" и т.н. Изгубени е по добре и глоба да плати ще е по малкия дявол.
                  Последно редактирано от NOTY; 03-11-10, 19:27. Причина: , "
                  Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Непрехвърлен автомобил навреме

                    Имаш ли договор.....нещо черно на бяло?Нотариално заверено? Или нямаш нищо,което е по-добре.Ако нямаш нищо....обяви я за открадната.Пиши ми на ЛС.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Непрехвърлен автомобил навреме

                      Има доста подробна темичка по въпроса http://www.offroad-bulgaria.com/show...E8%E0%EB%E5%ED .
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Непрехвърлен автомобил навреме

                        Първоначално публикуван от indiglo Преглед на мнение
                        ..... а днес а утре ще го прехвърляме и ............купувача се покри. ....
                        Явно нищо няма човека. Интерсен ще ми е изхода, ако го обяви за "краден"
                        Sithius - Ако имаш подобен случай - ама практически - сподели резултата. Но не от тези, "един приятел знае от негов приятел че . . . . "
                        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: От: Непрехвърлен автомобил навреме

                          Аз на скоро се сблъсках с подобен случай. Дядото на жената преди 10-15г продал 1 москвич 8-ца, но няма договор няма нищо черно на бяло, от друга страна, този на който го продал, го дава на някакви цигани и така, дядката дължеше 500лв пътен данък за москвича, тъй като не го е отписал от общината. Изобщо голяма глупост е сътворил. Гадното в случая, че ония мишоци от данъчното за толкова години, не са си подмръднали пръста да пратят поне 1 уведомително писмо, че дължи данък, та да му светне червената лампичка в главата. Добре, че трябваше да му вадим у-е, че не дължи данъци, че току виж след 20г., бихме могли да бъдем "приятно" изненадани с някоя колосална сума, заради една несвършена работа. А не можеш да го отпишеш от данъчното без документ и се започна едно ходене по мъките. Тъщата направи пътечка до раойнното и КАТ. Спасяващото в случая, беше, че предишният собственик беше запазил талона на колата и нещата изглеждаха по лесни, и след поредица и дружно ходене на всички наследници на съпругата на дядото, (тъй-като тя е починала, а колата се е водила на името и на двамата)в КАТ, най-накрая УСПЯХМЕ да я бракуваме само с талон без номера и без кола!
                          Моят съвет е да се консултираш директно с някой служител в КАТ и в райнното, да обясниш, каква точно си я свършил, но дано успееш да попаднеш на човек, хем компетентен, хем услужлив. В противен случай, се въоръжи с много търпение и нерви. Но винаги има изход, не вярвам да си единственият с такъв казус. Успех!
                          Поздрави: Николай Георгиев
                          KTM 400 EXC

                          Коментар


                          • #14
                            От: Непрехвърлен автомобил навреме

                            Отиди в районното и попитай как е редно да се постъпи. Може да проявят разбиране и да се реши как е най-добре да се действа. В моя случай колата беше продадена на мангали само с предварителен договор. По-късно донесоха малкия талон (големия си беше в нас), но не донесоха номерата. Проблема се реши за 3-4 дни, издадоха ми се всички документи, съставиха простокол за откраднати номера и издаден протокол за което, с което я отписах и от КАТ и от общината, заплащайки само данък за 2 години.

                            Та, не подхождай винаги с предубеждение към "органите", макар често да имаме основание за това. Понякога работата се свършва човешки и по-лесно и безболезнено отколкото си предполагал предварително. Та, отиди, питай, и с малко късмет всичко ще се реши супер лесно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Непрехвърлен автомобил навреме

                              Абсолютно същия случай при мен (даже бях пуснал тема за данъците), обясних точно в Полицията и я писаха, че е предадена на вторични с номерата. Формално пуснаха номерата за издирване и ми издадоха документ с който да я отпиша от КАТ и съответно после с документа от КАТ да я отпиша от данъчното. Талон хич и не потърсиха (и тя беше със старите номера) - когато е с новите и може да се ползват е по-сложно мисля. Не вярвам някъде да се заядат при такъв случай. Отиваш при следовател, обясняваш точно и нямаш проблеми. Те не са дървета все пак.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X