Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Audi A6, Honda Cr-v 2.0 или LR Freelander 1.8-16V?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Audi A6, Honda Cr-v 2.0 или LR Freelander 1.8-16V?

    Така ще помоля за помоща ви тъй като съм решил да взимам един от двата горепосочени модела.
    Случая е следния и малко комичен бях се нагласил на Ауди А6 след доста проучване и обикаляне на пазарите си харесъх една но точно преди да се пазарим приятелчето с което бях подхвърли нещо на майтап " и сега какво ще отслабваш ,а преди ти беше лесно с фронтерата не ринеше тея 100-150м от гаража до пътя асега " и на мен ми и обратно пак към джипка.
    Та трябвами главно за зимата да е сигурна и стъбилна на пътя и да не се налага като стана в 6 за лекций да започвам деня с физарядка на тея 150м. И лятото за риба (черни селски пътища)

    Хондата като дани на хартия е по -добра, но ме притеснява тва късно включване на 4х4 -то
    А за Фрилендара някой от собствениците загадват за фабрични дефекти

    п.п. и двата модела са Д.Б. (5врати)
    п.п.2 трябва ми за пътя Боровец-София (че зимния сезон всяка минута ми е ценна)

  • #2
    Правилно си се ориентирал към Ауди А6, това другото са ерзац модели...
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от quadra
      Правилно си се ориентирал към Ауди А6, това другото са ерзац модели...
      притеснява ме че е ниска и най малкото ще губя по 1 час за да разрина и някаде застане ли на катар в тия 150м става сложно, иначе знам че се държи страхотно на зимен път и едиствено и е дефект предното окачване , че не се разбира с наще пътища

      а както писах по -горе зимата времето ми е ценно

      Коментар


      • #4
        С тази трансмисия има вероятност клиренса да не ти помогне и при двата варианта... Аудито поне е честно 4Х4.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          а забравих да спомена , че аудито е 1.8т не е куатро , а и куатро излизад 1-ци на пазара при тва на доста висока цена над 20 бона
          не искам дизел, че като се комбинират температури под -20 с хубавата ни нафта е направо ела изгрей.


          И преди някой да ме е заубеждавъл в противното ще кажа, че не колите а нафтата е проблема , като падна -27 миналата година и чисто новото пежо на комшите не запали до 1 на обяд
          + още 20-тина коли на паркинга отпред от различни марки и години


          и пак на въпроса кой от двата джипа

          Коментар


          • #6
            Просто си покърси Куатро. Или джип с нормална 4х4 трансмисия.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от quadra
              С тази трансмисия има вероятност клиренса да не ти помогне и при двата варианта... Аудито поне е честно 4Х4.
              кое ауди на прима виста е 4по4
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #8
                Всяко quattro без А-3 и ТТ
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от quadra
                  Всяко quattro без А-3 и ТТ
                  да ама една огромна част от аудитата не са куатро.нека не слагаме знак на равенство между ауди и пълноприводното задвижване.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от quadra
                    Всяко quattro без А-3 и ТТ
                    а3 и тт както и всички модели на ауди имат и версия куатро.изключение май прави единствено а2 ама не съм сигурен.
                    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                    Коментар


                    • #11
                      Правилно, не знам що реших че става въпрос за куатро
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        За това,което искаш и двата стават.Сиреч и двата са достатъчно бързи и стабилни на такъв терен.Карал съм Фрийлендър и смятам,че е по-проходимата кола.Хондата е с една скорошна разработка на това 4Х4 което се предлага в модела CRV или HRV(водещо предно предаване с вкл. на задните колела по ел.път при превъртане на някое от предните едно спрямо друго.Тоест някакво подобие на fulltime sistems,и те така го обявяват,но не е).Виж Фрийлендъра е по-консервативен и има вискосъединител,де факто си е с постоянно 4х4 на пътя.А като подръжка и двата джипа не са много ефтини.Успех
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          Соти Соти, срам ме е от теб. Нищо няма да кажа, щот ти сам ще прочетеш и ще се засрамиш...
                          За проходимостта на Фрилендъра питайте Влади, той поне не витае в облаците. А къде видя фултайм на вискомуфата?
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от ninja_1
                            За това,което искаш и двата стават.
                            За снега хубаво, ама човекът споменава и "риболов (черни селски пътища")". А какви "черни селски пътища" има ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              мерси за отговорите, аргументите ми са за джип по скоро СУВ са:
                              1-во има 4х4
                              2-ро по-висок е (за риба) имам в предвид по нормалните черни пътища кадето няма да вкарам нормална кола -а6 или подобна , но няма и да го завирам там дето вкарвам фронтерата
                              3-то по нависоко си и си по защитен от войната по пътищата(да не се налага)
                              4-то донякаде важи и правилото на по-големия, като си на пътя се съобразяват с теб , докато като съм с някоя въшка особено в СФ ме нямат за учасник в трафика
                              5-то няма да разривам сняг от задния двор до пътя ( не че ме мързи ) ама като може да ни си губя времето

                              п.п. не искам да е супер за оф-роуд а да ми върши работа при зимни условия, иначе щях да си взема Дифендър
                              п.п.2 искъм като падне първия сняг Ноември и кат му включа 4х4 да го изключа чак Април , което ме навежда на мисълта , че хондата май ще отпадне ако няма ръчно включване на 4х4

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X