Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спор - Daihatsu Feroza или ЛАДА НИВА

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Спор - Daihatsu Feroza или ЛАДА НИВА

    имал съм и двете. тия спорове са доста излишни така или иначе ама да си кажа......нивата е доста по проходима... ето някой леки аргументи. по-голям клиренс за начало, по-голяма артикулация на окачването(заводски май е с най големия рампов индекс нивата и то не само пред фероза.......), по-лека, наличие на междинен блокаж на дифовете...... ама си обичам и нивите и ферозите (която пък си има свойте преимущества които не са тема тук) та това по темата. и още едно леко доказателство- може да ви прозвучи странно но за нива има във стотици хиляди повече (сериозно) сайтове на почитатели по цял свят! та и това говори доста..... хайде и не превръщайте споровете в караници само.важно е да се забавляваме ;-)
    п.с а сега видях горното мнение и е някаква заблуда.... нивата е концепция за сибирска охранителна дейност, та точно на сняг й е силата...... не знам със какво сте карали ама нивата седи отгоре без да потъва....... пробвано в ужасно дълбок сняг и лично от мен.... ;-)
    висете отпуснато

    Коментар


    • #17
      До: Спор - Daihatsu Feroza или ЛАДА НИВА

      ...да довърша горният пост....Нивата на сняг определено не става, добре, че сме били четирима що годе здрави, че когато легне по корем в снега и понеже е сравнително лека я вадим от снежните коловози и....продължаваме обратно А и нивата определено я изоставихме като вариант, има "по-удобни" коли. Но както е казал колегата по-рано в поста си, трябват гуми и правилен човек зад воланото
      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

      Коментар


      • #18
        До: Спор - Daihatsu Feroza или ЛАДА НИВА

        Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
        имал съм и двете. тия спорове са доста излишни така или иначе ама да си кажа......нивата е доста по проходима... ето някой леки аргументи. по-голям клиренс за начало, по-голяма артикулация на окачването(заводски май е с най големия рампов индекс нивата и то не само пред фероза.......), по-лека, наличие на междинен блокаж на дифовете...... ама си обичам и нивите и ферозите (която пък си има свойте преимущества които не са тема тук) та това по темата. и още едно леко доказателство- може да ви прозвучи странно но за нива има във стотици хиляди повече (сериозно) сайтове на почитатели по цял свят! та и това говори доста..... хайде и не превръщайте споровете в караници само.важно е да се забавляваме ;-)
        п.с а сега видях горното мнение и е някаква заблуда.... нивата е концепция за сибирска охранителна дейност, та точно на сняг й е силата...... не знам със какво сте карали ама нивата седи отгоре без да потъва....... пробвано в ужасно дълбок сняг и лично от мен.... ;-)
        Колега,това за снега все едно не си го писал или при вас няма много сняг.На предишната ми работа 7г.пътувах ме с джиповете до мястото където работх ме ,което беше на 13км.от най-близкото село в планината.Един от колегите имаше Нива ако всеки път когато съм го дърпал е давал по 2лв да съм купил нови тракторки на джипа.И Нивата винаги е карала след нас в коловоза.

        Коментар


        • #19
          До: Спор - Daihatsu Feroza или ЛАДА НИВА

          въобще не ми се спори. но по единичен случай не съдете за всичко все пак.... то някой не могат да изкарат от двора ми със джип...... други влизат и излизат със ''бегачки'' до земята. все пак има водач и водач. и все пак наистина говорим за равни условия равни гуми и т.н.... а другото кой какво видял някога или му казали и че във варна имало повече сняг от стара планина..... все пак темата е за технически характеристики. или бъркам...... а не да почнем пак кой какво видял.те и самолети падат значи ли че не могат да летят...... въпроса на човека беше чисто технически. това са сухите факти. нива минава и ладога ама май все забравяме че еди кой си къде видял някъде нещо и вече закон.... ами света не е толкова малък и не подценявайте мнението на другите хора..... нивата има най-големия просвет фабрично на непортална малка 'жипка!!! стига с тия мнения без даже да се поинтересувате. повтарям и за хода на окачването.проверете ако не вярвате..... а причините поради които е недолюбвана са съвсем други....... най малко е че някой с неподходящи гуми и слаби шофьорски умения някъде легнал на корем..... ама защо ли ви се връзвам..... не е случайно че серизните ниваджии даже не са обърнали внимание на постовете.... и съм си приятелски настроен към всички ама като става дума за технически неща спрете моля ви да давате мнения от сорта кой какво видял..... цифрите са си цифри..... ;-)
          висете отпуснато

          Коментар


          • #20
            До: Спор - Daihatsu Feroza или ЛАДА НИВА

            Пиша това и спирам.Приятел,ако си карал и една десета от това колкото ми се налага да карам джип,шапка ти свалям.Не те познавам и ти не ме познаваш,за това е излишно да си мери ме "карданите".

            Коментар


            • #21
              До: Спор - Daihatsu Feroza или ЛАДА НИВА

              Както повечето други теми от този род, и тази тръгна в обичайната посока ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X