Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор между фв ъп, опел карл , панда 319 и хюнде 10-ка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор между фв ъп, опел карл , панда 319 и хюнде 10-ка

    Здравейте уважаеми съфорумци,
    Темата май е подобна на колегата Еделвайс, но с други "герои"
    Нещо след 2012, с прилични километри, да речем до 100к км, колкото по-малко, по-добре(може би). Бензин, без газово предвид сравнително малкия ми годишен пробег - 4-6к км, ръчка, 4(5)врати, евро 5 или 6, само предно задвижване. Аз съм 182 см, 70-75кг, а благоверната по-малко и по двата параметъра. Колицата ще вози 1-2души в 99% от времето.
    Ще се кара фифти- фифти градско и близко, до 30-50км извънградско и само като крайно изключение до 300км в посока извънградско.
    За първите 3 - фау ве-то, опела и пандичката бих предпочел версиите крос, предвид по-големия им пътен просвет, че извънградското ми има участък около 1км на посока черен път. Хюндето няма такава версия, но ако е вярно за 150мм му просвет, може би няма да му е проблем.
    Лесното преобразуване за по-голям багажен отсек май си го имат и четирите.
    От прочетеното досега и споделено с познати, като че ли няма изявен аутсайдер или лидер сред изброените. За сведение, не съм влизал само в опела.
    Само за хюндето човек, който ми препоръчаха като разбирач сподели, че при голям пробег чугунения цилиндров блок и алум глава нещо си не се разбирали...
    Ще съм благодарен на всякакви коментари, мнения, препоръки по темата, но с молба да не ме пращате по други марки и модели.

  • #2
    За хюндайките съм чувал, че трябва да се избягват 3 цилиндровите мотори. Демек, правилният избор е 1,2.

    Коментар


    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Един от най здравите и безпроблемни коли ,които съм карал е три цилиндров хюндай Атос.... Естествено като пусна климатика,трудно тръгваше от светофара.

    • гоше
      гоше коментира
      Редактиране на коментар
      Да де , ама Атоса отдавна го няма. Дали 10-ката му е достоен наследник...? Както писах по-горе, търся нещо след 2012.

    • mikivt
      mikivt коментира
      Редактиране на коментар
      Не знам за атос, аз за и10 говоря.

  • #3
    Атоса няма нищо общо с и10. 10-ката е много по-добре. 3 и 4 цилиндъра са на една база ,разликата е само в броя на цилиндрите ,безпроблемни са. И бих избрал хюндая.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • гоше
      гоше коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря за споделеното!

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X