Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Канадски коли, съвпадение с европейските

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Смисъла е в цената спрямо годината. Ако са различни и чукнеш калника, трябва да чакаш доставка от щатите, за филтрите се отнася съшото. Двапъти в годината имаш галимаций с доставки. Дори и да поръчам един кашон е все тая, ще се чудя пък каде да ги съхранявам.

    Коментар


    • #17
      Пазара не можеш да го излъжеш. За да е нещо съществено по-евтино, то трябва да има съществени недостатъци.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • Joro010
        Joro010 коментира
        Редактиране на коментар
        Така е, за това търсим минимума от недостатъци, това беше смисъла на темата,. На всеки е ясно, че може да си купи от там кола която няма общо с тукашните и ще се мъчи с потдръжка. Въпроса беше ако някой се е сблъсквал и може да сподели опита си за да знаят бъдещи клиенти за какво да се оглеждат, и от какво да се пазят. Поздрави.

    • #18
      На се разбрахме. При минимум недостатъци, и разлика в цената няма. Т.е. няма да спечелиш нищо.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #19
        Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
        Наблюденията са ми, че повечето канадки, които вкарват у нас са с мотори без турбо и скорости(по-често автомат), които са различни от европейските. Иначе километражите са с метрична система като в Европа за разлика от Щатите. Бричката даже имаше едно клипче с хора, които внасят канадки и обясняваха надълго и нашироко за вноса от там. Според тях проблем с частите няма, но само който е чакал три седмици за нещо и като е дошло различно може да каже. Иначе има хубави коли на хубави цени там.
        Е те тука
        https://www.youtube.com/watch?v=yzeUJ0sWIpI

        Ама кото чвоек дето живее в Америка ако искате ще ви обясня що тия 2 мата в ютобслия клип на бричката разправят локуми и шарните в бг кълват.
        Имам 2 ма приятели дето купуват тука от търгове- те са си и собтвеници на сервизи и си ги оправят и после ги шъткат а отделно познавам поне още 2-3 дето и те това правят ама карат купените от търгове баракуди при итя 2 мата да им ги оправят и после пка ги продават.

        Коментар


        • #20
          Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение

          ... ако искате ще ви обясня що тия 2 мата в ютобслия клип на бричката разправят локуми и шарните в бг кълват.
          ...
          Искаме.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #21
            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

            Искаме.
            Масово се купуват ударени коли, за които труда там е безсмислена цифра да се оправят. Често тотал щета от застраховател. Пускат се на търгове. Говорим за 4-5 годишни коли, които тук са цифра. Там и като нови са си доста по-евтини, та от там идва далаверата. Тук идват и горублянски и прочие корифеи ги правят лъскачки са седмица. И ти се кефиш, че караш нова кола за без пари. Това е другата причина, поради която зарязах идеята. Тия от клипа горе казаха, че могат и неударена да ти докарат, или ако е ударена ти я карат в този вид, ти си я оправяш. От тях само транспорта до тук. Иначе е пълно с коли от там, малко по-евтини са от аналозите на пазара, купувани в Европа. Даже в Германия има доста обяви. Познават се по жълтите предни мигачи най-вече.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Ъъъ, цифрите са от 1 до 9, включително нулата.
              Май става въпрос за числа...

            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Както се казва, знай, че каквото и да ти говорят, винаги става въпрос за пари...

          • #22
            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            Масово се купуват ударени коли, за които труда там е безсмислена цифра да се оправят. Често тотал щета от застраховател....
            Не знам как стои въпросът със salvage titles-ите. Със щатски такъв "тайтъл" вече не можеш да регистрираш колата в нашия КАТ. Както и европейски коли с прекратена регистрация. Не знам в Канадат какви документи издават. Бих си купил такава кола, ако продавачът гарантира регистрация в Клета майка. Понякога "тотал щетата" е за пълна глупост, регистрацията прекратена защото колата например е конфискувана щото е превозвала дрога и т.н. Също така става дума за модели, незасегнати от евроГейския "грийн дийл", с нормални двигатели, а не с такива от сенокосачка.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #23
              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

              Не знам как стои въпросът със salvage titles-ите. Със щатски такъв "тайтъл" вече не можеш да регистрираш колата в нашия КАТ. Както и европейски коли с прекратена регистрация. Не знам в Канадат какви документи издават. Бих си купил такава кола, ако продавачът гарантира регистрация в Клета майка. Понякога "тотал щетата" е за пълна глупост, регистрацията прекратена защото колата например е конфискувана щото е превозвала дрога и т.н. Също така става дума за модели, незасегнати от евроГейския "грийн дийл", с нормални двигатели, а не с такива от сенокосачка.
              Е, то не е задължително да е след челен сблъсък с камион. Не съм точно запознат с тамошната терминология, говоря за кола с удар, който финансово няма смисъл да се прави при техните ценови ставки. В комбинация с първоначалната цена, която там е доста по-тънка от тук, се връзва сметката за доста нови коли. За 10 годишен кош смисъл няма, все пак имаш транспорт, мита и т.н.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Може и да е крадена и върната след време,но вече изплатена от застрахователя,като кола нищо и няма,но със салвидж документи

              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                Варианти много. Навремето познат беше докарал някаква кола от Англия, от търг. Ходил на оглед, харесала му. Цената ниска, щото колата няма сервизна история. При огледа случайно открива някъде забутана сервизна книжка, не помня точно къде, километрите много малко. Участва на търга и я купува за малко пари. Та всеки с късмета си. Аз не съм нещо от късметлиите, та затова гледам да елиминирам поне някои рискове.

            • #24
              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              За 10 годишен кош смисъл няма, все пак имаш транспорт, мита и т.н.
              Има, но за нещо, което го няма много-много в Европа. Не и за целите на автора на темата, де - да си купи европейска кола с малка разлика в мигачите, за по-малко пари.
              Не знам някой в Канада да кара напр. Джип Wrangler с бензинов двигател 2,0 турбо, а тука вече И тия ги спират. Наред са 1,1 турбо
              Аз такова няма да си купя никога! Но ако мога да си внеса с 3,6 Pentastar, бих си купил.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Имаше за Европа Фиат Фриймонт с тоя Pentastar...поне до преди няколко години, сега може и него да са го спрели.

            • #25
              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

              Има, но за нещо, което го няма много-много в Европа. Не и за целите на автора на темата, де - да си купи европейска кола с малка разлика в мигачите, за по-малко пари.
              Не знам някой в Канада да кара напр. Джип Wrangler с бензинов двигател 2,0 турбо, а тука вече И тия ги спират. Наред са 1,1 турбо
              Аз такова няма да си купя никога! Но ако мога да си внеса с 3,6 Pentastar, бих си купил.
              Е то винаги има изключения, някой може и ретро да си купи, теб те влече последния мохикан, и т.н. Не се заричай какво няма да си купиш , и така за дизел разправях. Е, чак не съм се кълнал де. Но такова изпадна и такова карам. Но пак не ме кефи дизела. Просто последно време ме интересува колата да си върши работата, без да ми напомня всеки месец да я мъкна на ремонт. На марки вече не вярвам. Гледам цена, години, качество. Предпочитам 4 годишен Форд, пред 10-12 годишен "премиум" за същите пари. Комплекси нямам.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #26
                Аз се заглеждам по Subaru XV, но в Европа са само 1,6, а в САЩ и Канада 2,0 - в тази връзка има ли проверен и сигурен доставчик, който може да ми достави читав екземпляр?
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Салвидж 8
                  Нормални документи 15

                  Това са цените тук

                  Калифорнийки на по 50 000 километра на около 4 годинки

                  Все още не пращам коли / то май само това не съм пращал май /.

                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  предполагам цената е в $ и да, от южен щат е най-добре.

              • #27
                И не знам защо Канада или Чикаго или който да е зимен район ви е на прицела за коли,според мен кола се купува от Аризона,Тексас,Калифорния.........никакво Онтарио или Чикаго,гният на варел
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X