Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Жената иска :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Жената иска :)

    Здравейте колеги,
    жената иска друга кола, но след опарването с А класата, не можем да изберем марка и модел. Спряла се е на Toyota Yaris 1,4 D4D, Sitroen C3 и Ford Focus пак дизел. Колкото повече чете в нета за мнения, толкова повече се обърква. Вие как смятате? Коя марка е по-подходяща с оглед качество и потдръжка? Въпреки, че жена и кола са на късмет...
    Търпението калява силния и прогонва слабия.

  • #2
    Тойота.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • genadi.tsvetkov
      genadi.tsvetkov коментира
      Редактиране на коментар
      +1,но не дизел!Вече втора 1.4 виждам с дупка в блока,от биелата.

  • #3
    Подкрепям Кольо за марката, но все пак и от най добрите има много тормозени бройки така, че най запазената и много внимателно и задълбочено гледане.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #4
      Разгледайте и Корейските предложения.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Тойота.
        Ъхъ. Съгласен съм с адаша!
        И само с някой, който ги разбира, за да няма друго опарване.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #6
          Жената иска е много интересна тема... И моята иска автоматик...само. Проблемът е , че и аз добавям изисквания. Да е дизел, да е лесна за поддръжка и да е икономична. С дни съм се ровил в сайтовете, поставяйки конкретни изисквания. Друг е проблемът, че в семейството ми ще стане четвърта. Тя не иска да е много малка и да е 4 врати. Аз евентуално, ако ще е и семейна я искам по-голяма, но да е ми харчи повече от настоящата и да не виси по сервизите.... Абе, безкраен е филма.
          Не сте споменали и бюджет. На мен Тойота ми е скъпа, С3 бива, ама автоматик робот е проблемен, Фокус дизел автомат май не съм виждал, та.... тегава работа.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #7
            Саше, лесните за поддържане коли приключиха накъде със 123 ката
            Аре с много фантазия 202/210

            На талянските какво не им харесваш? Автомата е японски
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #8
              Петьо, кола 1.3, 1.4, до 1.7 дизел автомат. Да не е малка, нито голяма. Да е с 4 врати. Градско до 7 , извън , колкото-толкова... Аз не харесвам автомат да ми харчи повече, но ако се навия за семейна, трябва да е поне по-голяма и функционална. Знаеш ми работата. При бюджет 3К примерно е мъка.... не ща много коне. Ако ще ми е четвърта да е много евтина и икономична. Да, ама тя не иска да е микроскопична, Аз ако е мъничка и на бензинка бих се навил. Ауди А3 държат МАЛОУМНИ цени за 98'-99' 2000 г. Нема оправия.

              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Ауди А3 от тия години е Голф 4. Там вече има и комби.

            • #9
              Аз съм малко скептичен към Тойота. Уж хубави коли, здрави, а днеска цял ден търся един сенник, който да не струва едно обслужване. Вярно, че е Аурис, ма се в кюпа. Звъннях и на Тойота, и на морги и излиза, че е златен. И с всичко е така. Двата сенника струват към комплект гуми и ако е продам на части сигурно ще купя апартамент. И двигателите не са кой знае какво май. На руски има доста информация за 2.0d4d(126коня) и проблемите с блока(да чукам на дърво не е правил проблеми).
              Та съветът ми е да се ориентираш към нещо по-бюджетно откъм обслужване, подръжка и ремонт. Файда от марки.

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Петьо, кола 1.3, 1.4, до 1.7 дизел автомат. Да не е малка, нито голяма. Да е с 4 врати. Градско до 7 , извън , колкото-толкова... Аз не харесвам автомат да ми харчи повече, но ако се навия за семейна, трябва да е поне по-голяма и функционална. Знаеш ми работата. При бюджет 3К примерно е мъка.... не ща много коне. Ако ще ми е четвърта да е много евтина и икономична. Да, ама тя не иска да е микроскопична, Аз ако е мъничка и на бензинка бих се навил. Ауди А3 държат МАЛОУМНИ цени за 98'-99' 2000 г. Нема оправия.
                Имам отговор за повечето изисквания, но разхода и обема на мотора - не. Поне 10.
                Това у наше село, де.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  10 ама какво?

              • #11
                Моята жена искаше Ярис. Прегледах моделите на Тойота, и и взех Секвоя. Кара си я...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Хаха, те почти еднакви бе...

                • Asen Kushlev
                  Asen Kushlev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Я сега я пусни да кара тук градско по празниците Секвоята. Няма нужда да е в София, докарай я при мен в Габрово. Ще ходиш скутер да търсиш.

              • #12
                Между моето село и големото, разликата напоследък е само в дължината на преходите. Иначе, като трафик последните година-две е ужас. И въпреки всичко, франсето повече от 8 не ми е качвало.
                20 пари=9,5 л. нафта= минимум 130-140 км градско. Извънградско ги докарва до 160-170. Такъв и по-малък разход търся.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  За около 3к, с добър автомат и за семейна пробвай 202.
                  Частите са без пари, има комплектации с всички модерни екстри.
                  За разхода не знам

              • #13
                Първоначално публикуван от Donko74 Преглед на мнение
                Здравейте колеги,
                жената иска друга кола, но след опарването с А класата, не можем да изберем марка и модел. Спряла се е на Toyota Yaris 1,4 D4D, Sitroen C3 и Ford Focus пак дизел. Колкото повече чете в нета за мнения, толкова повече се обърква. Вие как смятате? Коя марка е по-подходяща с оглед качество и потдръжка? Въпреки, че жена и кола са на късмет...
                Зарежи всички марки и легендите за тях. Беше то. Не си казал година, бюджет и т.н. Взимай възможно най-новото, желателно някое върнато лизингово или с история. Наскоро на приятел им взеха за служебен Форд Ка, на 7-8 години и по спомен около 30 х.км. за доста под 10 хиляди. Купил го човека за снахата, ама тя колко да го кара...Вчера карах зад Сеат Ибиса, 90-те години, амииии бих го купил с кеф. Караше го една кака, сигурно е на дядо и, регистрирано тук около 2007 година(по серията на номера го познах ) - ми свети от всякъде, при положение, че ги знам тия как гният. Лично мнение, избягвай тия дизели на по 10+ години.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #14
                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Между моето село и големото, разликата напоследък е само в дължината на преходите. Иначе, като трафик последните година-две е ужас. И въпреки всичко, франсето повече от 8 не ми е качвало.
                  20 пари=9,5 л. нафта= минимум 130-140 км градско. Извънградско ги докарва до 160-170. Такъв и по-малък разход търся.
                  За нисък разход вдигаш годината, няма пълно щастие.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #15
                    Погледни Мазда 2 колега.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X