Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тест BMW X6

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Кой кой е на сняг.

    Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
    Браво на колегата Carburettor ! Мисля, че показа какво могат модерните системи за проходимост и в частност - BMW X6. Каза - Копривщица и отиде. Казахте му Бистрица - отиде и там. От клипчетата е видно, че не се затруднил особено. ...
    Май нещо пада голямо превъзнасяне и изумление по повод на това, че колата се е справила с терени, за каквито в същност е предназначена.
    Какво изумително има в това, че возило, натъпкано с електроника и с двигател, който е в пъти по-мощен от моторите на стандартните джипове, е минало по равни черни пътища и се е качило без затруднения по сух терен на баир, който се качва без ядове с далеч по-скромни машини (примерно Хюндай Галопер с нищо и никакви 99 кончета и едно LSD)?!?


    А, ако се формализираме, казахме му и Лозен, ама не дойде ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #92
      До: Кой кой е на сняг.

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      ...
      П.П. За Лазар и 4-тата бавна. Що не пробва на 1-ва или 2-ра? При добро сцепление сякаш не трябва засилка, но може и да бъркам. Както и да е, аз понеже съм от школата на внимателните с газоподаването, по-сериозните наклони в сухо ги катеря на 1-ва бавна, с блокаж и на около 1500-1800 оборота, че там са сичкото Нютъни...
      Защото така влязох в ливадата и съответно така си продължих до 5 метра преди финала. То на клипчетата добре се вижда момента, мястото и причината поради които изгуби сцепление. Както и че колата се свлича след като спрях. Колко стръмно... не знам, Андро.

      1&2 бавни са ми прекалено бавни, а и не е атрактивно, пък било то и закъсване
      Наложи се обаче да ги ползвам при втория опит, след като върнах няколко метра назад.

      Коментар


      • #93
        До: Кой кой е на сняг.

        от утре почвам монтирането на система която да контролира спирачките на уазката и ше видите как от катеренето на почти отвесни наклони ще мина на катерене на напълно отвесни наклони
        никви блокажи да си троша дифовете и ръцете

        Коментар


        • #94
          До: Кой кой е на сняг.

          Ето клипчетата в по-малка резолюция и доста по-малък обем, wmv формат :

          Х6
          Х6а
          Х6b

          Диско1а
          Диско1b

          Коментар


          • #95
            До: Кой кой е на сняг.

            Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
            Прие предизвикателството и всичко е документирано.
            Единственото нещо , което е неприемливо е че цялата тази "презентация" е съпроводена с излишна арогантност и некоректно поведение от твоя страна.
            Този форум е технически и всяка новост е добре дошла - още повече и практически да се тестват нещата.
            Атмосферата във форума е приятелска и колегиална , заяждането, перченето и изхвърлянето , не са приети.
            Ако е възможно да си коригираш отношението, ще бъде добре за всички.
            Бъди здрав!
            Не мисля, че си прав. Води се най-нормален спор, не излизащ от границите на добрия тон. Carburettor изобщо не виждам да е проявил арогантност, просто е запознат с нещата и обяснява. По-скоро ние го приемаме с голяма доза недоверие, а би трябвало да не е така, защото е карал доста автомобили и може да бъде много полезен.
            А за некоректно поведение дума не може да става. Казаха байра в Бистрица, той каза дата и час и отиде, пробва и се снима. Дори е доста точен в изказванията си!

            И нека не забравяме все пак, че БМВ-то не е направено за мятане през таван, пък и няма да му отива лебедка.
            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
            A2 (+)

            Коментар


            • #96
              До: Кой кой е на сняг.

              Страхотно показно.Новите технологии са си хубаво нещо.Сега всички ще кажат че е било сухо ама аз съм сигурен че дори и на разкаляно с едни гумета за кал пак ще се качи с лекота.И съм сигурен че една джипка с достатъчно клиренс и свесове оборудвана с подобни ел. асистенти ще бъде много по-проходима от същата оборудвана с твърди блокажи.Друг е въпроса колко е влаго и механично защитена.

              Колкото до карането на сняг имам пример от тази зима(засъжаление без снимков материал):каменна река с хубав наклон, отгоре лед и върху него 20 см сняг.
              Автомобилите:Ланд Ровер Дискавъри обуто с кобри(моето),Лада Нива със стандартни руски гуми,мерцедес R-класа 4-матик с зимни гуми.

              Изкачването:Ровъра с целата газ и блокаж на средния диф,едвам пъпли неуправляем нагоре.Нивата същата работа:газ подскоци - горе.Мерца:директна ,леко газ,много газ ,спиране тръгване - все едно е на асфалт.
              M.P.

              Коментар


              • #97
                До: Кой кой е на сняг.

                Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
                ... Колкото до карането на сняг имам пример от тази зима(засъжаление без снимков материал):каменна река с хубав наклон, отгоре лед и върху него 20 см сняг.
                Автомобилите:Ланд Ровер Дискавъри обуто с кобри(моето),Лада Нива със стандартни руски гуми,мерцедес R-класа 4-матик с зимни гуми.

                Изкачването:Ровъра с целата газ и блокаж на средния диф,едвам пъпли неуправляем нагоре.Нивата същата работа:газ подскоци - горе.Мерца:директна ,леко газ,много газ ,спиране тръгване - все едно е на асфалт.
                Аз пък що си мисля, че по-големият проблем ти е бил не липсата на електроника, а крайно неподходящите за цитираните условия гуми-регенератки?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #98
                  До: Кой кой е на сняг.

                  Aз чесно казано съм очарован дори само от клипчетата и повече няма да споря.Умея да губя,дори и служебно!
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #99
                    До: Кой кой е на сняг.

                    Някой успя ли да извлече есенцията от теста?

                    Коментар


                    • До: Кой кой е на сняг.

                      Да и тя за всеки е различна
                      M.P.

                      Коментар


                      • До: Кой кой е на сняг.

                        Става въпрос за обективната, до която обаче, комплексите няма да позволят да се стигне

                        Коментар


                        • До: Тест BMW X6

                          Х6-цата какво може, вярно ли е това, което някой казва, никой не вярва...Ще се качи ли Х6-цата на пистата в Бистрица или не?! Такъв спор се зароди във форума и единственият, начин да се докаже, е да се тества. Маршрута беше ясен. Срещата обявена за неделя в 14.30 на центъра на Бистрица.

                          С Тони пристигаме на време. Заемаме си операторските места в БМВ-то и тръгваме към страховитата пътека..
                          Слизаме от асфалта и нагазваме в калчицата. Джипа се държи супер стабилно, лесно минава през калта. Нагоре пътя беше сух.
                          Безпроблемно и съвсем леко се озовахме на върха.








                          Това е въпросната писта:


                          Оглеждаме я, разбираме се кой какво снимка и къде застава ...


                          и хайде да видим спускане!










                          Тук изпуснах няколко кадъра, че си е стръмничко и се пльоснах по дупе..


                          Другия модератор, заснемащ действието


                          Качването:


                          От горе гледаха и други:










                          Финалните метри




                          А ние даваме всичко от себе си


                          Вече сме горе!


                          Ех, какъв е позьор!






                          Гумите:




                          И малкото братче




                          Гледката от другата страна. Доста хора бяха решили да прекарат чудесния неделен ден навън
                          [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/BMW%20X6%20Bistrica%20Offroad%20Test/IMG_0031.jpg[/img]

                          Доволни сме от свършеното


                          Поснимахме, порадвахме се на гледката и се сещаме да звъннем на Соти да го зарадваме с новината, че се е качил джипа, където трябва.

                          -Здрасти, баце. Да ти кажа, че Х6-цата се качи на пистата в Бистрица.
                          -Оо здрасти, Цвети. Как си?
                          В следващия момент разбира какво му съобщавам:
                          -Аа стига бе! Верно ли?!


                          После дълго си говориха двамата. Явно уговаряха съвместна разходка БМВ-то и Кия-та


                          “Покорихме върха” и е време да тръгваме...




                          Разделихме се на центъра в Бистрица и ние потеглихме към София.
                          По едно време звъни телефона – Carburettor. Забравили сме да снимаме отвътре качването! Искаме ли да се върнем..?
                          Едвам ни нави... Ама от нас да мине..Връщаме се..

                          Снимаме качването от вътре, клипчето го има качено в предните ми постове в темата.

                          Тъкмо се изкатерваме и чуваме, че след нас друг се опитва по пистата.
                          Клипчетата с Дискавърито също са качени вече.
                          Съпроводен с аплодисментите ни Лазар успя да качи Диското до Х6-цата на поляната горе.


                          Лазар дошъл да гледа сейр с БМВ-то, ама май нещата се обърнаха


                          -Ми нямам какво да кажа просто..


                          И друг от Клуба. Не видяхме да се пробва по пистата.


                          Ето я групата, която се събра горе.


                          Пристигаха и още джипове:


                          Ама всички други идваха по някакво друго пътче, отзад


                          Споделяме впечатления:


                          Дискавъри 1 vs. X6




                          Лазар се беше подготвил...


                          Оглед на врага


                          Лазар:
                          -Ааа, аз не искам такова! Искам УАЗ-ка! Оф, айде наздраве!


                          Следваше теста дали БВМ-то може да се катери на заден по пистата – може!

                          Мисля, че всички, които бяхме там и видяхме останахме с повече от добри впечатления за колата и има защо!J


                          Тестът бе извършен под строгия контрол на двама абсолютно безпристраснти и неподкупни модератора и един супер-модератор!
                          Последно редактирано от cveti; 12-04-09, 09:07. Причина: изпусната снимка
                          Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                          A2 (+)

                          Коментар


                          • До: Тест BMW X6

                            Не виждам нищо странно в това да се качи колицата!!! В това време,а именно сухо не виждам какъв е проблема да се справи с това "Препядствие"

                            Екстра е машинката,но дали някой би я прежалил за Маркановите дерета

                            Коментар


                            • До: Тест BMW X6

                              Първоначално публикуван от veritas Преглед на мнение
                              Екстра е машинката,но дали някой би я прежалил за Маркановите дерета
                              А нека си зададем въпроса, тази кола дали е мислена за Маркановите дерета?
                              Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                              A2 (+)

                              Коментар


                              • До: Тест BMW X6

                                Браво, още един присъединил се модел, към клуба на " Преминалите " !

                                Между впрочем, върху мокра тева, със жвакаща влага, компютърът управлява по добре от човека.
                                Например - подобна полянка !



                                А в основата и, се крие......
                                Независимо колко е майстор водача компютъра открива приплъзването по рано.



                                Смятам, че при подобна " лизгавица " BMW-то, ще се оправи по добре.
                                Последно редактирано от Nik Nikolov; 06-04-09, 17:24.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X