Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой кой е на сняг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кой кой е на сняг.

    Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
    предвид добрите му страни в гората.

    Сподели, моля.....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • До: Кой кой е на сняг.

      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
      Сподели, моля.....
      Е, не е като истински блокаж, но ме е вадил от неприятни ситуации доста често.....но ме е и вкарвал в такива, като се замисля - по същата причина, като на асфалта.Ама съм му свикнал вече и затова наблягам на положителните страни.

      Коментар


      • До: Кой кой е на сняг.

        Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
        Ама съм му свикнал вече и затова наблягам на положителните страни.

        Добре де, дай ги положителните страни от твоя гледна точка.
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • До: Кой кой е на сняг.

          Само факта, че при приплъзване на едното колело, другото продължава да "драпа" ми е достатъчен плюс. От всяко положение е повече от нищо.

          п.п. за Ферозата твърди блокажи няма....вече.

          Коментар


          • До: Кой кой е на сняг.

            Е и тук При Дядо Владо малко сравнения ...започнато е като разходка, има и доста спамец, ама и факти, а който иска да идва
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • До: Кой кой е на сняг.

              Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
              Хм ... то обувките са най-важни, после са системите
              Не че и магарето зад волана не играе важна роля
              За обувките си много прав -
              http://www.youtube.com/watch?v=bPVicyrU_bQ

              А, когато един автомобил има дефект в "гарнитурата" която е между волана и седалката, тогава и господ неможе да помогне !
              Р.П.(RFF) 0898677590
              Пътна помощ
              ДЕНОНОЩНО

              Коментар


              • До: Кой кой е на сняг.

                Днес направихме едни "тестове" и реших да ги пусна тук в темата за снега. Снахата с внуците дойде от София, за да се качат на курорта Свети Константин над Пазарджик. На 1300 м нмв там на нашата вила. Аз вчера бях там и успях да стигна до вилата. Снегорин беше минал само по пътя, а по тесният стръмен път, около 300 м до самата вила имаше 30 см стар сняг с полузасипани дири, по които моето Субару Форестър 2.0 бензин 2009 год модел с ръчни скорости мина без проблеми. Но цялата нощ пак валя сняг. Поради тази причина реших и аз да тръгна с тях от Пазарджик. Колата им е Мерцедес МЛ 320 дизел автоматик 2008 год модел, БЕЗ офроуд пакет, щото сина ми не си пада по разходки извън пътя. До курорта имаше сняг по пътя 10-15 см, въпреки че беше минал рано сутринта снегорин, но това за двете коли не беше проблем. Стигнахме до 300 метровият стръмен път до самата вила. Вчерашните ми дири в 30 см сняг бяха затрупани с още 30 см нов сняг от горе. И двата автомобила са с зимни гуми Вредещайн Джуджаро, но моите са 215х65х16, а Мерцедеса е с 265х60х19, или 275 ... Абе бая големи гуми. Засилих Субаруто на бавните скорости, но успях да издрапам само 4-5 метра преди да поднесе и да се заровя в снега. Втори път пробвах, пак същото. Снахата вика - виж с Мерцедеса. Абе- мисля си - Субарото не можа да мине, дето е постоянно 4х4, с понижаващите предавки и е доста по-леко, и гумите му са по-тесни, та този МЛ ли? Той също се води 4х4, но те се включват електронно, и изобщо всичко е с електроники там, пък нали е и автоматик, та само натискаш гъбката, и това е... Качих се на Мерцедеса, с две маневри го насочих по тясното стръмно пътче и натиснах гъбката. И колата тръгна, като танк нагоре... Направо ми увисна долната джука! Издрапа до вилата точно, като снегорин, а там направих маневра и после така го забих в снега, за да го паркирам, че предният капак му се изравни с нивото на снега и всички сензори там за паркиране запищяха, защото останаха под снега. Там има малко повечко сняг, към 1 метър, защото пада от покрива на вилата. Егати и танка и чудото... Аз никога не съм бил фен на германското и на Мерцедес, но сега определено се впечатлих. После по дирите на Мерцедеса качих и Субаруто. То малко играеше в дирите, които бях прокарал, вероятно поради по-високоборотният си двигател, но стигна без проблеми.
                Та такива ми ти работи а?
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • До: Кой кой е на сняг.

                  Да споделя и аз, наистина на база физиката е логично по тънките гуми да имат превъзходство, но ако се замислим и за фактора брой ламелки които копат, лично аз съм го изпитал, изпаднаха ми гуми Мишелин широки 265 и на Ренджа на който му дават 235 и който няма никакви блокажи се представят отлично, явно теглото на автомобила и добре сметнатите диференциали плюс добрия баланс си казват думата. За съжаление съм в бокса и не мога да експериментирам точно сега когато има перфектни условия за това. Нека колегите споделят от кои гуми са по доволни тесните или широките.
                  Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                  Коментар


                  • До: Кой кой е на сняг.

                    На мен пък ми събра очите един японски слон ТЛК 200 4.5 Д4Д.Не мисля,че има друга такава проходимост,смотания снегорин на Паничково се замота в снега,новата джипня издрапа на 50 см девствен сняг,не бях виждал такова нещомотвреме навреме и се чистеше образувалото се отпред"гребло" с една пластмасова тръба и така -до разчистеното и заледеното-на леда не можаш я вкара изобщо в пътя,всичко свети разни помощни системи ама на малка скорост е като магаре налед-тръгне ли да кара ски-няма спиране ама гумките БИГФУТ ГУДРИЧ МЪД 33/12.5/18

                    Коментар


                    • До: Кой кой е на сняг.

                      Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                      На мен пък ми събра очите един японски слон ТЛК 200 4.5 Д4Д.Не мисля,че има друга такава проходимост,смотания снегорин на Паничково се замота в снега,новата джипня издрапа на 50 см девствен сняг,не бях виждал такова нещомотвреме навреме и се чистеше образувалото се отпред"гребло" с една пластмасова тръба и така -до разчистеното и заледеното-на леда не можаш я вкара изобщо в пътя,всичко свети разни помощни системи ама на малка скорост е като магаре налед-тръгне ли да кара ски-няма спиране ама гумките БИГФУТ ГУДРИЧ МЪД 33/12.5/18
                      3 пъти прочетох и все още не можах да разбера всичко написано
                      Грандоман WJ 3.1 QD

                      Коментар


                      • До: Кой кой е на сняг.

                        Първоначално публикуван от dignatov Преглед на мнение
                        Нека колегите споделят от кои гуми са по доволни тесните или широките.
                        Гумата си е от огромно значение за поведението в сняг, и за това не дискутирам поведението на машини с "асфалтови" гуми. Болшинството "джипки" при мен си идват с предписаните им от производителя размери....ако греша точно в моделите предварително се извинявам
                        В темата за тестовете при мен, (линк има малко по-нагоре) Белия черок(2.5VМ-D)на "Глински" е с "Алпини", зеления (4.0L-Б) на "Гуеорги" и някакви АТ-та не лоши, но малко по "асфалтови"...разлика огромна, същото и за сивия "Гранд" с "БФГудрич АТ" на "ИванИванови" и черния на "Байсел" с "Пирели скорпион". За сега нямам обективен тест (в един ден при едни условия два еднакви джипа с тесни и широки гуми), но смятам че шарката и материала на гумата е в пъти по-важен от ширината.Ламелени и по възможност с напречна шарка на квадратчета, нещо като "Мишлен Алпина" или "БФГудрич АТ"
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • До: Кой кой е на сняг.

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          Гумата си е от огромно значение за поведението в сняг, и за това не дискутирам поведението на машини с "асфалтови" гуми. Болшинството "джипки" при мен си идват с предписаните им от производителя размери....ако греша точно в моделите предварително се извинявам
                          В темата за тестовете при мен, (линк има малко по-нагоре) Белия черок(2.5VМ-D)на "Глински" е с "Алпини", зеления (4.0L-Б) на "Гуеорги" и някакви АТ-та не лоши, но малко по "асфалтови"...разлика огромна, същото и за сивия "Гранд" с "БФГудрич АТ" на "ИванИванови" и черния на "Байсел" с "Пирели скорпион". За сега нямам обективен тест (в един ден при едни условия два еднакви джипа с тесни и широки гуми), но смятам че шарката и материала на гумата е в пъти по-важен от ширината.Ламелени и по възможност с напречна шарка на квадратчета, нещо като "Мишлен Алпина" или "БФГудрич АТ"
                          Аз съм доволен от Пирелито - копат си и ме закопават по корем
                          Как е полигона, че имаше идея за утре да го тестваме пак
                          Грандоман WJ 3.1 QD

                          Коментар


                          • До: Кой кой е на сняг.

                            Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                            Как е полигона, че имаше идея за утре да го тестваме пак
                            Тук си е, има си и нов сняг, така че след 9.00....(ама да не спамим тази тема)
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • До: Кой кой е на сняг.

                              Първоначално публикуван от dignatov Преглед на мнение
                              Нека колегите споделят от кои гуми са по доволни тесните или широките.
                              Колега от тия гуми съм най доволен.По добри са от всички гуми с които съм пътувал в големи и дълбоки снегове.
                              Според мен на изкачване предимство имат тесните гуми
                              но когато става вапрос за преминаване на преспи и дълбок сняг по добре с широки-по малко потъват
                              Прикачени файлове
                              Със себе си съм имал повече проблеми,
                              отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                              Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                              Коментар


                              • До: Кой кой е на сняг.

                                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                                Абе- мисля си - Субарото не можа да мине, дето е постоянно 4х4, с понижаващите предавки и е доста по-леко, и гумите му са по-тесни, та този МЛ ли?
                                А дали не е било по-подходящо на втора, вместо на понижаваща... а и автомата в подобна ситуация мисля, че е по-добър
                                Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X