Обява

Свий
Няма добавени обяви.

хонда шатъл или голф кънтри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: хонда шатъл или голф кънтри

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    Голф!Ако е Кънтри,може да се наджипи много.Така на око,около 40см клиренс може да му се докара...
    Аз имам Синхро.Отдолу има 30см.А при желание мога да го вдигна още.Ако ще взимаш Кънтри,гледай да е 98 коня.С електрическа инжекция.Там и скоростите са по-здрави,и мотора е по-мощен.
    Много зависи от бюджета,който си предвидил.Може и обикновено Синхро да си вземеш и да го повдигаш после.За това,което искаш е идеален вариянт.За Парите за Кънтри,по-добре се огледай за 3-ка Синхро,като моя.С 2 литра и 115 коня мотор...
    П.П.Голфовете нямат проблеми с газифициранията...
    П.П.2-Относно Хонда Шатъл,не я познавам като кола,но все пак е Хонда-сиреч качествен автомобил.Но и не виждам как да се повдигне достатъчно.Тя фабрично си е ниска спортна кола и окачването е мислено за по-висока скорост,не за допълнителен клиренс.Виждал съм повдигната и с по-големи гуми.Отдолу е колкото неповдигнат,стандартен Голф...
    А нещо повече за това , как на практика става увеличаването на клиренса при Голф Синхро?
    Питам защото имам Ауди Б4 (куатро) и от доста време търся информация по въпроса- как може де увеличи "просвета"( какво трябва да се подмени по ходовата част и окачването) и с приблизително колко сантиметра?
    Нямам илюзии да правя някакво подобие на "off road" автомобил , а търся повече спокойствие при движение по път с неравности и дупки, както за тежки зимни условия( сняг ).

    Коментар


    • #17
      До: хонда шатъл или голф кънтри

      Дай снимки на окачването отдолу,да го мислим...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #18
        До: хонда шатъл или голф кънтри

        Първоначално публикуван от posstel Преглед на мнение
        не тя,колега.а и вече съм с голф кънтри-все пак тъесих нещо по-различно,а той винаги ми е хващал окото
        Как е кънтрито И аз съм с такова Дзверче и ми е интересно "наджипвал" ли си го и как.Дай малко снимки.
        Positive and free spirit
        И нека бъде светлина,
        нека бъде звук,
        нека бъда себе си,
        а не някой друг !!!

        Коментар


        • #19
          До: хонда шатъл или голф кънтри

          Първоначално публикуван от posstel Преглед на мнение
          не тя,колега.а и вече съм с голф кънтри-все пак тъесих нещо по-различно,а той винаги ми е хващал окото
          Голяма грешка имах хонда шатъл 50000км. на пълна газ и накрая вече искаш да ясчупя а тя не се чупеше.Бях я взел от мой роднина който я караше 2год.само за лов. Бях повдигнал и беше с доста големи и агресивни гуми и преди да разберат някой хора че за джипа си трябват и кални гуми съм ги дърпал почти на всеки лов.Аз мисля че на кънтрито не му се заключва раздатката и си е обикновенно синхро даже май на задна скорост е само с предно предаване дано да не греша.
          OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
          www.offroadprimorsko.com
          0899883765

          Коментар


          • #20
            До: хонда шатъл или голф кънтри

            Кънтрито няма раздатка-има вискомуфа към задния мост.Ако всичко му е наред има 4х4 и на задна.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #21
              До: хонда шатъл или голф кънтри

              Аз съм собственик на синхро и съм много доволен.Евтино се подържа.Незнам колегата колко е напъвал хондата ама GOLFA две години ме захранваше с дърва за печката.По 1,5 до 2 кубика с ремаркето в гората не по пътя.
              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
              АСК Ален Мак

              Коментар


              • #22
                До: хонда шатъл или голф кънтри

                И да добавя за две години 60000-70000 км два шарнира за 26лв двата.Накладки,масла филтри не ги смятам.Автомобила се движи на газ.
                Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                АСК Ален Мак

                Коментар


                • #23
                  До: хонда шатъл или голф кънтри

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Кънтрито няма раздатка-има вискомуфа към задния мост.Ако всичко му е наред има 4х4 и на задна.
                  Разбира се,че има раздатка. Няма бавни.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #24
                    До: хонда шатъл или голф кънтри

                    Първоначално публикуван от illmatic Преглед на мнение
                    Как е кънтрито И аз съм с такова Дзверче и ми е интересно "наджипвал" ли си го и как.Дай малко снимки.
                    Под моето Синхро има 30 см. Кънтри може да се навири повече.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #25
                      До: хонда шатъл или голф кънтри

                      Да се изкажа и аз.
                      Хонда Шатъл, купена преди 2 г., като предисторията и е повече от неясна - километража сочи 400 и княколко хил.км. Била е и такси по някое време. Работи само на газ и при мен и при предишния собственик /резервоара е пробит/ и въпреки това запали и на бензин при втория опит /след наливане в резервоара естествено/.
                      Кара се само на лов и по черни пътища, 4х4 работи перфектно, единствена забележка е корозията /колата е 85 г./ и похарчва масло, но това го отдавам на факта, че от почти 5 г. работи само на газ.
                      За мен е много добър избор за евтина горска колица с не голям клиренс.

                      Коментар


                      • #26
                        До: хонда шатъл или голф кънтри

                        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                        Разбира се,че има раздатка. Няма бавни.
                        Не се хващаи за дреболии,знаеш какво искам да кажа-има постоянно отвеждане на въртящ момент назад,през вискомуфа,без възможност за превключване на режими.
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #27
                          До: хонда шатъл или голф кънтри

                          Колега Posstel, защо не включиш в списъка и други два претендента - Тойота Терсел или Субаро Леоне. И двете коли са повече от железни. Дори мисля, че Терсела е с цял мост отзад. А, защо не и онази старата Корола с тясното прозорче отзад.
                          Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                          Коментар


                          • #28
                            До: хонда шатъл или голф кънтри

                            ...и аз да изкажа мнение: ...досега съм сменил три коли VW syncro - Passat 2.0; Passat G60 (все комбита) и Golf 3 TDI и не съм имал никакви проблеми с двойното, като на всичките ми коли е работило и на задна скорост( незнам защо някои се оплакват, че не им работи). Всичките са много проходими и най-вече евтини за поддържка (изключвам като поддръжка Г60-то, който е имал знае защо...). А най- икономично е голфчето- 5-6л./100 нафта...и все още не ми се разделя с него. На това , ако му се направи някак си лифт, ще става и за по-тежки терени, но все пак да не забравяме, че нямат бавни...
                            I want out !!!

                            Коментар


                            • #29
                              До: хонда шатъл или голф кънтри

                              Но пък имат модели с ГП 4,27:1.А лифт се прави.Под моя ,вече бивш Голф,имаше 30см.С гуми 205х65х15...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • #30
                                До: хонда шатъл или голф кънтри

                                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                                Но пък имат модели с ГП 4,27:1.А лифт се прави.Под моя ,вече бивш Голф,имаше 30см.С гуми 205х65х15...
                                ...извинявам се за спама, би ли казал как става и ако иамш малко снимки на лична?
                                I want out !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X