Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най-сигурния 4x4!? /G-Class : TLC 80/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой е най-сигурния 4x4!? /G-Class : TLC 80/

    Здравейте ! Отскоро сам фен на оффроад-а и още много неща не са ми ясни :оопс: Засега сам се ориентирал единствено към дългата база ! Фен сам и на сигурността на автомобила в които искам да съм. В смисъл такъв че трябва да е на мах с показателите за пасивна и активна защита като високи точки на crash тестове, разните му там системи за сигурност и разбира се твърдостта !
    Засега сам се ориентирал единствено към по големичките модели на Г-класата , Гранд Черокее и може би тайота Land Цруисер поради причините които посочих по горе. Знам че големината на тези които изброих е в колкото плюс толкова и в минус за сигурността на пътниците защото имат висок център и по лесно се преобръщат но ше карам внимателно и без това не съм фен на високите скорости
    ще се използва еднакво време в град и оффроад затова сам се спрял на дългата база а и заради комфорта. Мисля си че може би на всичко това отговаря най добре Г-класата но цената ме кара да се чудя и за другите марки които ще са много по нова година с повече екстри и лукс за същите пари

  • #2
    Г-класа, това ти трябва! Е зависи и до колко пари!
    Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
    0884837709
    0878383528

    Коментар


    • #3
      20-30 хил. И аз така си мисля,но все пак за тези пари не са от най новите !?

      Коментар


      • #4
        За тия пари можеш много добра Toyota да си земеш

        като на пример KJ 90 s 3.0 diesel
        или HDJ 80 тои е с 4,2 D

        те са доста добри автомобили ,според мене те са едни от наи сигурните коли

        за Г-то не мога да кажа нищо щото не съм се зблъсквал с него много много но мога да ти каже че наи масовата кола която се Бронира в арабския сваят и за UN, NATO и т.н. е Toyota Land Cuiser ,от това следва че са по издражливи от други модели , но пак тва е мое мнение.

        Коментар


        • #5
          Значи определено войната е между Г-то и Ленд Круизер-а ! А де !?

          Коментар


          • #6
            Абе чесно казано Няма Най сигурен 4x4
            и Г-то е добро и ТЛК е добро,
            и двата покриват вискои стандарти за сигурност ,и имат добри показатели от към ходова част и двигател ,


            тъи че избора не лесен

            Коментар


            • #7
              единственото 100% безопасно място е на 2м под земята

              всичко останало е компромис със сигурността - Титаник е бил проектиран като най-безопасния кораб, но уви...


              за 20-30 хиляди лв вариантите са:
              -1- нов автомобил 4х4 - само УАЗ Патриот /няма системи за сигурност/
              -2- употребявани /по азбучен ред/:
              - Джийп Гранд Чероки - 98 - 00 година - всички системи за сигурност
              - Мерцедес Г - ще бъде най-стар, вероятно до 92-93г. /дълга база/- иначе по-новите имат всички системи, но май са 40+ хиляди...
              - Мицубиши Паджеро /след 97г. - най-вероятно АБС, климатик, възд. възглавници
              - Нисан Патрол - към 97-98 година най-вероятно АБС и климатик, евентуално възд. възглавници
              - Нисан Терано 2 - след 2000година най-вероятно АБС, климатик, възд. възглавници
              - Рейндж Ровър към 97-98 година всички системи за сигурност
              - Тойота Лендкрузър мод.95 най-вероятно АБС, евентуално климатик, възд. възглавници
              - Тойота Лендкрузър мод.80 евентуално климатик и АБС, ако е 94-95г.
              - Хюндай Галопер /най-нов, може и след 2001г/ 2 възд. възглавници, АБС, Климатик

              Нямам статистика за спирачен път и т.н.

              Много зависи от типа пътен инцидент - при удар в лека кола всеки от изброените по-горе е относително безопасен поради голямата си маса и здравината на шасито...

              При удар в недеформируем предмет /бетонна стена, дебело дърво, тежък камион и т.н./ всеки от изброените отстъпва по безопасност от съвременна лека кола /за същите пари/, защото няма достатъчно големи деформационни зони, които да "омекотят" удара, поемайки част от кинетичната енергия /джипът остава цял, докато органите на пътниците се откъсват от местата си, ако са с колани/...

              Като цяло поведението на пътя е по-несигурно отколкото на лек автомобил /за същите пари/, при същата скорост на движение...

              Субективно обаче, джипа създава много по-силно чувство за сигурност, респектира останалите участници в движението /например инцидент като този със Студента и тия от АТАКА, едва ли може да Ви се случи, ако сте с голям джип.../... По презумпция джипа се кара по-бавно /особено по магистралата/ и оттам - би трябвало също да е по-сигурен... Видимостта е в пъти по-добра...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Ами каква е равносметката значи... При сбласак лека кола с оф-роуд чудовище резултата е 0:1 ! Леките коли са да кажем 90% от бутата в България поне. Следва че ако си разумен шофиор и в ситуации които не зависят от теб имаш в пати по голям шанс да оцелееш. Изключваме срещите с големите бетоновози и тирове с пясак
                Кои са случаите в които леката кола има предимство при джиповете... сещам се веднага са сбласак в дарво примерно ! Това се случва когато някои реши да изпреварва влиза в платното ти но няма време да заварши маневрата и ти по неконтролируем инстинткт излизаш в дясно кадето незнайно защо някои има голям навик да си сади дравченца точно на тези места "Пречиствали ваздуха" пречистват по скоро човешката раса. И така както каза Тедо големите колички имат по малко деформируеми зони... става 1:1 Тук роля вече играе не головата разлика а директния двубои и предимството остава за джипките. Вапросат е значи да се открие в ценовия диапазон най-твардия,най-големия и сащевременно с най-много д. зони и активна сигурност.
                Досега се чудех между Г-то и ТЛК но сега виждам че и борбата се включва и JEEP 98-00 !?

                Коментар


                • #9
                  Имай в предвид, че един голям 4х4 "джип", ще откъсне дърво с диаметър 20 см и ще продължи да се движи с намалена кинетична енергия, докато една кола при еднакви други условия, ще спре в него доста понамачкана.
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • #10
                    И това е вярно !!! Размерат си е размер Това ме подсеща че за по лесно може би тарсим най-големия и най-тежкия от изброените...

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от MagnetiC
                      И това е вярно !!! Размерат си е размер Това ме подсеща че за по лесно може би тарсим най-големия и най-тежкия от изброените...
                      G-класа или TLC80...

                      и двата обаче не могат да бутнат 100 годишен орех или бетоновоз
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        СПРЕЛИЯТ ДЖИП!

                        А ако трябва сериозно, то тогава
                        сигурността ( тази пасивната, дето
                        предлага автомобила и се пренебрегва
                        стила на шофиране ) е производна на
                        кинтите, който си готов да вложиш в
                        жипката. В случая не е от голямо значе-
                        ние с каква моторетка си, но за сметка на това
                        е важна спирачната система, системите за
                        спускане и изкачване,възглавниците, вида
                        и осигуряването на седалките,многоточковото
                        закопчаване на предп. колани, заводски
                        заложеното ( хевентуално ) деформируемо
                        купе, окачването ( да не е много твърдо
                        за да отскача, да не е много меко за да
                        те държи в завоите) и пр. и пр.
                        Поглеждаш кинтите с които разполагаш и
                        скачаш!
                        Във всички случаи, ще бъде компромис,
                        така че купувай УаЗ и давай газ!
                        Успех, пич!
                        Да живей куманизъма!

                        Коментар


                        • #13
                          и аз да дам една идея. Току що го видях за първи път.КЕФФФФ
                          INTERNATIONAL

                          CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                          http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                          http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от sharrko
                            и аз да дам една идея. Току що го видях за първи път.КЕФФФФ
                            INTERNATIONAL

                            ова ако се обърне, сигурно покрива ще се смачка от собствената му тежест...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              бая зор да обърнеш такова нещо според мен.
                              CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                              http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                              http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X