Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся съвет за марка и модел 4Х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Избягвайте аргументи от рода "...но си е Мерцедес". Всички почитаме Г-класата, ясно е, че като всеки друг 4х4 има големи достойства, но възгласи "Левски оле" не са от полза. По-добре посочете конкретно достойнства на Г-то спрямо останалите - за конкретните цели на колегата и в посочения ценови диапазон
    Как да посоча , като не разбирам . И не искам да се натрапвам .
    Но - видях доста добра в Карлово и от там се замислих . Отворих Мобилето и .... има с блокажи на двата моста , но е бензин .
    Другите - дизели - не ги знам .
    Затова предложението ми е като въпрос ?
    Аз съм си задавал подобен въпрос и по-добре е сега да се огледа , вместо после да си каже " Що не погледнах ".
    И ако човека помисли и за Мерцедес - вие , които сте знаещи ще му обясните ! Това е !
    Възклицанието " все пак е Мерцедес " е за компенсация на "по-старата година ". Затова го включих .
    Иначе поддръжката сигурно е като за Мерцедес ?

    Коментар


    • #17
      До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

      Не мисля че за тези пари може да се намери читава Г клас,пък и поддръжката е повече от дебела.Евентуално някоя изгнила със слаба моторетка.
      Всички Г класи са с поне два блокажа с изключение на Пуховете май.
      M.P.

      Коментар


      • #18
        До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Как да посоча , като не разбирам . И не искам да се натрапвам .
        Но - видях доста добра в Карлово и от там се замислих . Отворих Мобилето и .... има с блокажи на двата моста , но е бензин .
        Другите - дизели - не ги знам .
        Затова предложението ми е като въпрос ?
        Аз съм си задавал подобен въпрос и по-добре е сега да се огледа , вместо после да си каже " Що не погледнах ".
        И ако човека помисли и за Мерцедес - вие , които сте знаещи ще му обясните ! Това е !
        Възклицанието " все пак е Мерцедес " е за компенсация на "по-старата година ". Затова го включих .
        Иначе поддръжката сигурно е като за Мерцедес ?
        За 10 бона, едва ли изобщо ще е в движение. Яро не случайно пита за предимствата й в посочената ценова категория...
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #19
          До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

          Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
          За 10 бона, едва ли изобщо ще е в движение. Яро не случайно пита за предимствата й в посочената ценова категория...
          Има си търсачка !
          Човека пита за насоки , а не иска да му купим кола !
          Освен това дали ще се вслуша - си е негов избор .
          Излишно е да спорим по между си . Всеки си има слабост и това е !
          Ако можем да го насочим - добре !
          В Мобилето има доста избор до 10 000 лв . И когато смятаме , че дадена марка е недостъпна - просто не я гледаме . Може би е заблуда ?

          Коментар


          • #20
            До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Има си търсачка !
            Човека пита за насоки , а не иска да му купим кола !
            Освен това дали ще се вслуша - си е негов избор .
            Излишно е да спорим по между си . Всеки си има слабост и това е !
            Ако можем да го насочим - добре !
            В Мобилето има доста избор до 10 000 лв . И когато смятаме , че дадена марка е недостъпна - просто не я гледаме . Може би е заблуда ?
            Просто няма смисъл от безсмислени съвети. Г-то може и да е Мерцедес, но не отговаря на един от най-важните критерии на човека - цената. Преди да се пише, трябва и да се чете, какво се пита в темата.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #21
              До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

              За 6000 евра има какво да се търси ,посочената от мен цена е тавана,който съм готов да заплатя в чужбина ,а не цена в Бг с регистраций ,консумативи и т.н.
              Посочените обяви просто ги извадих като пример. В темата се двуумях между тойота и патрол ,а сега се триумя
              Включи се и дисковери ! Базата може и да е дълга ,тъкмо ще е камионче.

              Диско ,Патрол ,Тойота до 6000 евра!
              EX Toyota Land Cruiser 120
              Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

              Коментар


              • #22
                До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                Първоначално публикуван от venkolev Преглед на мнение
                За 6000 евра има какво да се търси ,посочената от мен цена е тавана,който съм готов да заплатя в чужбина ,а не цена в Бг с регистраций ,консумативи и т.н.
                Посочените обяви просто ги извадих като пример. В темата се двуумях между тойота и патрол ,а сега се триумя
                Включи се и дисковери ! Базата може и да е дълга ,тъкмо ще е камионче.

                Диско ,Патрол ,Тойота до 6000 евра!
                Малко съм пристрастен,ама 6000 евро ще ти стигнат и за Диското, и аз привеждането му в добро,да не кажа отлично състояние.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #23
                  До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Малко съм пристрастен,ама 6000 евро ще ти стигнат и за Диското, и аз привеждането му в добро,да не кажа отлично състояние.
                  Много е хубаво като объркването е при някой друг ( при теб ) , а не в моята глава !
                  Погледни отгоре на нещата . Замисли се и преспи .
                  На спокоен мозък избери което ти е на сърце.
                  За тези пари ще вземеш доста хубава кола - и даже стегната и готова за емоции.
                  Ние само можем още да те объркаме ! Особенно аз !
                  Успех !

                  Коментар


                  • #24
                    До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                    Първоначално публикуван от venkolev Преглед на мнение
                    ...Диско ,Патрол ,Тойота до 6000 евра!
                    6.000 евра навън, а после тук още колко? Нека ти дам жокер. Минимума е всички течности, ремъци, това-онова по ходовата част, застраховки, данъци аларми. Аз лично бих прибавил и ново окачване, но много хора ще кажат, че и така ще кара. Всичко това, без окачването прави един критичен минимум от 3000лв. тук.

                    Аз твърдо бих извадил Патрула от сметката. Нека да не се обиждат Патрулджийте. Трудно мога да се сетя за мой близък с 2.8тд Патрул, който не се напати от двигателя по един или друг начин.

                    Дискавърито изглежда като най-добрия компромис. Но ако си карал 3.0тд (1KZ-T) на Тойота, 300tdi ще ти се стори...ъъ.. как да кажа. Абе върви. Плюса на английския дизел е, че няма известни чести проблеми с него, не грее (като Патрула), скоростите са жележни (R380), за разлика от тези на Тойотата.

                    Ако все пак ще е Патрул, по-добра къса база от тази няма да намериш нито там, нито тук Парите може и да изглеждат много (в момента), но повярвай ми, каквото и да вземеш и тръгнеш да му постегнеш това и онова, дори и не говорим за як тунинг, много лесно и бързо ще ги стигнеш тези пари. И след това ще осъзнаеш, че и ти си прокарал бразда в поляната, като си можел лесно да стигнеш до 'колата' по 'отъпканата' пътека. Начините и възможностите за подобряване и потягане на една кола не са твърде много и различни.

                    Като изключим конкретно Нисана на Гената, чисто субективно, моят категоричен избор тука (в този случай) е това, или нещо като него.

                    Успех!
                    Последно редактирано от Yaro; 13-02-09, 23:24.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Много е хубаво като объркването е при някой друг ( при теб ) , а не в моята глава !
                      Погледни отгоре на нещата . Замисли се и преспи .
                      На спокоен мозък избери което ти е на сърце.
                      За тези пари ще вземеш доста хубава кола - и даже стегната и готова за емоции.
                      Ние само можем още да те объркаме ! Особенно аз !
                      Успех !
                      Това към мен ли е?Понеже мен цитираш...Аз мога да се обоснова.За 4000-4500 евро може да се вземе добро 300 тди.А с останалите 1500-2000 евро се привежда в перфектно състояние
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #26
                        До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                        Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                        Просто няма смисъл от безсмислени съвети. Г-то може и да е Мерцедес, но не отговаря на един от най-важните критерии на човека - цената. Преди да се пише, трябва и да се чете, какво се пита в темата.
                        Не знам защо се пише ПРОТИВ някой ( против мен ) вместо да дадеш отговор на колегата , който пита !
                        Аз като съм писал нещо си нося отговорността- да посоча определени машини , ако поиска ! Ако не - само си пиша !
                        Когато сте против нещо ( моето мнение ) - ПЪРВО погледнете търсачката .
                        Освен нея има и коли които не са там , но това е друга тема .
                        Иначе - Мерцедес -G- до 10 000 лв излизат 40 броя ! А сега кажи дали влиза в цената ?
                        Празното писане като отговор на друг ( вместо на питащия) е разводняване на темата !
                        Сега съвсем ще объркаме човека ! Извинявай !

                        Коментар


                        • #27
                          До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          Това към мен ли е?Понеже мен цитираш...Аз мога да се обоснова.За 4000-4500 евро може да се вземе добро 300 тди.А с останалите 1500-2000 евро се привежда в перфектно състояние
                          Казах го като шега към питащия !
                          Понеже всички преди избора сме объркани - по лесно е като е на чужд гръб !
                          Аз говоря САМО добронамерено , дори към настроени против мен !
                          Така мисля , че е градивно.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                            Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
                            Бих ти препоръчал ТЛК 70 с 3,0 ТД двигател,днес купихме на един приятел такава,много добра машина.
                            Абе кво да я хвала,чети из форума има доста написано за нея.

                            Ето ти една перфектна http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=52121
                            Аз още веднъж ще ти предложа тази,ако нямах 80-ката аз щях да я взема
                            ТЛК 80 4,2ТД-95г

                            Коментар


                            • #29
                              До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                              предложенията са Ок ,но 22К за служебна кола да носи нафта на тракторите ,хайде моля . . . .
                              Мисля сега да купя колата едни кални гумета и газ в нивата , ако има добри показатели да започна да сменям окачвания и т.н. инвестиций . . .
                              EX Toyota Land Cruiser 120
                              Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

                              Коментар


                              • #30
                                До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                                Кое е по-добре patrol с интеркулер или без?!
                                EX Toyota Land Cruiser 120
                                Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X