Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся съвет за марка и модел 4Х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся съвет за марка и модел 4Х4

    Основното ми изискване е ДУРАКОУСТОЙЧИВОСТ (ще бъде служебна кола за черен път) , къса база и дизел (иска ми се бензин ,но нафтата ми е по-ефтина).
    Колебая се между PATROL GR 2.8 или TLC L J 70 като разбира се приемам и всякакви алтернативни предложения .
    Благодаря Ви предварително!
    EX Toyota Land Cruiser 120
    Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

  • #2
    До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

    Първоначално публикуван от venkolev Преглед на мнение
    Основното ми изискване е ДУРАКОУСТОЙЧИВОСТ (ще бъде служебна кола за черен път) , къса база и дизел (иска ми се бензин ,но нафтата ми е по-ефтина).
    Колебая се между PATROL GR 2.8 или TLC L J 70 като разбира се приемам и всякакви алтернативни предложения .
    Благодаря Ви предварително!
    Бих ти препоръчал ТЛК 70 с 3,0 ТД двигател,днес купихме на един приятел такава,много добра машина.
    Абе кво да я хвала,чети из форума има доста написано за нея.

    Ето ти една перфектна http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=52121
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #3
      До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

      Ето ти едно алтернативно предложение-Ленд Ровър Дифендър.Ако се заинтересъваш прочети повечко в раздел LAND ROVER.
      [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

      Коментар


      • #4
        До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

        за перфектното е перфектна ,но не е за служебна!!!!
        Колата предпочитам сам да си я внеса!
        EX Toyota Land Cruiser 120
        Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

        Коментар


        • #5
          До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

          бюджет 10-12К
          EX Toyota Land Cruiser 120
          Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

          Коментар


          • #6
            До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

            Първоначално публикуван от venkolev Преглед на мнение
            бюджет 10-12К
            От тук трябваше да започнеш.


            А по въпроса-зависи от терена :
            Ако има повечко големи странични наклони - Нисана ми се вижда по-подходящ, Тойотата е по тясна и висока.
            Ако са нормални ,черни , горски пътища -Тойотата е за предпочитане -корава машина.
            Пробвай при възможност и двете , преди да купиш.
            ________________________________________________________________________________________
            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

            Коментар


            • #7
              До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

              За служебна, не бих взел Нисан с 2.8 мотор. Липсва му именно дуракоустойчивоста. Служебните коли обикновено се карат като за последно. А това е двигател със склонност към прегряване, дори при малки проблеми с охладителната система. Ако си го караш ти, следиш стрелката на температурата, течноста, виското и т.н. - да, но да я връчиш в ръцете на някой, който не го е грижа... Иначе пък силовата и ходова част са по-добре.

              Май е по-добре Тойотата, особено с 3.0 двигател.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                3-литровия дизел на 7-ма серия на Тойота също има грижи с греенето. Говоря за 1KZ-T. Но глави има.

                Бих казал, че бюджета е доста ограничаващ - 10-12К лв.
                1) много трудно ще може да се намери 3-литрова ТЛК 70 за тези пари и тя ще е с някакви забележки при всички положения. Читавите все още са над 6 евра там, както и преди 3-4 години.....
                2) ТЛК 70 с 2.4/2.5тд не бих взел
                3) Нисан Патрул с 2.8тд също, мога да се аргументирам
                4) Забрави за LR Defender за тази сума.

                Ако ще е дизел на всяка цена, алтернативите според мен са:
                - късо Паджеро 2.8, съмнявам се, че ще влезе в бюджета, но все пак
                - Дискавъри

                При бензините има по-голям избор в тази сума.

                Коментар


                • #9
                  До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                  Aко колата ще се ползва предимно по селца и паланки и рядко ще ходи до града мисля че е най-удачно да е нещо руско.Иначе за тоя бюджет мисля че можеш да намериш перфектно Дискавъри,добър Патрул и никаква Тойота.
                  M.P.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                    Toyota Land Cruiser HZJ73 4.2 Diesl 6CIL или Диско ,или NISSAN PATROL

                    Ето малко предложения на прима виста в мобиле.де ,до 10 000 лева съм вътре и в трите! Иска ми се да мога и да го ползвам за лов през уикенда така ,че къде е по-добре да инвестирам средства?!
                    За бензин съм съгласен ,но нафтата ми е по-ефтина!!!
                    Последно редактирано от venkolev; 11-02-09, 20:21.
                    EX Toyota Land Cruiser 120
                    Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

                    Коментар


                    • #11
                      До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                      Тази 73-ка е страхотна машина, но подръжката е скъпа, а обичайните им цени ДОСТА по-високи, така че ми мирише на сериозни проблеми и разходи...
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                        Първоначално публикуван от venkolev Преглед на мнение
                        Toyota Land Cruiser HZJ73 4.2 Diesl 6CIL или Диско ,или NISSAN PATROL

                        Ето малко предложения на прима виста в мобиле.де ,до 10 000 лева съм вътре и в трите! Иска ми се да мога и да го ползвам за лов през уикенда така ,че къде е по-добре да инвестирам средства?!
                        За бензин съм съгласен ,но нафтата ми е по-ефтина!!!
                        Тойота-та за тази цени ще има сериозна работа по ламарините (дори на снимките се вижда). Задължително ще се наложи и смяна на окачване (около 3000лв.). Най-вероятно ще е доста бедна комплектация, без климатик и т.н.
                        Диско-то е с две врати, за мен по-неудобно при една и съща база (няма къса и дълга база тук) с четирите врати. Не пише и да има климатик. По ламарините също има работа. Километрите не са толкова притеснителни.
                        За Нисана - тези покриви са ми грозни, но това не е от съществено значение. При всички положения ще има забележки по тенекиите. И не на последно място за този пробег ще се наложи пълна ревизия на охладителна система - водна помпа, виско (нови) и т.н. А по-нататък може и глава....

                        С две думи за тази цени и из между посочените екземпляри се търси по-малкото зло...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                          Не правя никаква реклама, но за тези пари, аз сериозно бих се замислил за този автомобил.

                          Плюсове:
                          - легендарно здрав модел, конкретния екземпляр е много запазен (и като ламарини, което е основната болест на тези коли).
                          - конкретния е в много добра комплектация и състояние. Единствено аз бих върнал окачването в стандартен вид, като бих взел ново окачване и гуми (не знам Джамбазов с какви гуми продава колата последно).

                          Минуси:
                          - години (аз лично бих взел обаче такава кола, вместо да се взирам в 'по-нови години' и 'по-малко километри', което не е от такова значение).
                          - дълга база, при положение, че се иска къса. За мен късата база има много повече недостатъци пред дългата, но решението си го взима купувача.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                            Първоначално публикуван от venkolev Преглед на мнение
                            Основното ми изискване е ДУРАКОУСТОЙЧИВОСТ (ще бъде служебна кола за черен път) , къса база и дизел (иска ми се бензин ,но нафтата ми е по-ефтина).
                            Колебая се между PATROL GR 2.8 или TLC L J 70 като разбира се приемам и всякакви алтернативни предложения .
                            Благодаря Ви предварително!
                            Мислил ли си за Мерцедес G класа .
                            Малко е по-стара година , но си е Мерцедес !
                            Има и с подготовка за ОФФРОУД !

                            Коментар


                            • #15
                              До: Търся съвет за марка и модел 4Х4

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Мислил ли си за Мерцедес G класа .
                              Малко е по-стара година , но си е Мерцедес !
                              Има и с подготовка за ОФФРОУД !
                              Избягвайте аргументи от рода "...но си е Мерцедес". Всички почитаме Г-класата, ясно е, че като всеки друг 4х4 има големи достойства, но възгласи "Левски оле" не са от полза. По-добре посочете конкретно достойнства на Г-то спрямо останалите - за конкретните цели на колегата и в посочения ценови диапазон

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X