Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов джип-TOYOTA RAV4 или SUZUKI GRAND VITARA2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов джип-TOYOTA RAV4 или SUZUKI GRAND VITARA2

    Искам да си купя нов джип и реших да потърся компетентното мнение на спецовете в този чудесен форум. Эа сега съм се спрял на следните 2 автомобила:TOYOTA RAV4 и SUZUKI GRAND VITARA2. Благодаря ви предварително !!!

  • #2
    Значи ако ти е само за по път Рав 4 ( на мен ми допада повече ),ако искаш и да излизаш от пътя Витара.Единствено Витарата е с понижаващи предавки от "по-евтините" сувове.Това е моето мнение,ама аз не съм от спецовете ,така че да видим какакво мислят те .
    4x4=16

    Коментар


    • #3
      Ще я карам предимно по асфалт, но ми трябва и нещо за сняг и лед. Настоящата ми кола е VW touran, но не се справя с изискванията за снега .

      Коментар


      • #4
        ами само факта тойота е достатъчен за избора в случая! Избери рафа и няма да съжаляваш!
        4ао
        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

        Коментар


        • #5
          Според мен за сняг и лед са подходящи и двата вариянта, с единственото условие - зимни гуми.Така че изборът си е твой.Взимаш което ти харесва повече или отиваш и им правиш test drive при представителите.
          4x4=16

          Коментар


          • #6
            ИМХО /=по мое скромно мнение/ не си заслужава да купуваш джип само заради каране по шосета със сняг и лед!
            има предостатъчно леки коли 4х4 за това - например ФауВе "синхро"

            СУБАРУ също е много по-добре за целта!
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Абсолютно съм съгласен с Тедо!

              Едно Subaru e доста доста по-добре за асфалт.

              Коментар


              • #8
                още повече, за същите пари може да се вземе Форестър, който е по-просторен от Витарата, за по-бърз, стабилен в завой и т.н. е излишно да споменавам...

                единственият минус /заради който аз не бих си купил чисто ново Субару за момента/ е, че нямат дизел...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Не че искам да се заяждам с вас ама човека пита какъв СУВ да си вземе а не дали да си вземе кола с 2 задвижващи моста или СУВ .
                  4x4=16

                  Коментар


                  • #10
                    хубаво е човек да знае всички алтернативи преди да похарчи 40+ бона
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Лично аз смятам, че разликата между RAV4/Vitara и Subaru Forester е много тънка. За сняг и лед, съвсем пък не виждам какво има да говорим.

                      Горе се пита за джип, но аз така и не виждам споменат такъв тука.

                      Коментар


                      • #12
                        Да има го и този момент .
                        4x4=16

                        Коментар


                        • #13
                          Subaru Forester - only - ела да покараш.
                          Но ако тъсиш дизел направлението е което си избереш.
                          Чакай да се включат още спецове.Не бързай има време да си похарчиш парите.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • #14
                            Към jimmy:

                            Мисля, че СУБАРУ е коренно различна концепция от РАВ и СУЗУКИ.
                            Но аз съм пристрастен / макар ,че братчеда наплю СУБАРУ някъде /.
                            Но се надявам спецове и други да се включат.

                            Все пак трябва да посочим мнение към марките ,които е посочил човека а ние веднага даваме алтернативи и за какво.
                            От пристрастия.

                            Sorry,
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #15
                              Аз лично бих взел Витарата, понеже е по-сериозен джип (има бавни, а и този модел с 5врати и блокаж на дифа)! Равчето е пък по-стабилно и по-комфортно, но пък е с доста ограничени възможности извън пътя! Ако става дума за дизел, и двата варианта са с подобни двигатели и нямат съществени разлики в това отношение! Моят съвет, е да прецените добре, къде ще карате превозното средство!

                              П.С. Аз също така бих предпочел Субаруто, пред Рав! Но Витарата е по-джип от Субаруто!
                              RB Patrol Team

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X