Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW 320i 1996 или BMW 318ti 1998 върви повече

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW 320i 1996 или BMW 318ti 1998 върви повече

    BMW 320i 1996‚. или BMW 318ti 1998г. върви повече

  • #2
    До: Ное bmw е по добро

    Първоначално публикуван от dilqn Преглед на мнение
    BMW 320i 1996‚. или BMW 318ti 1998г. върви повече
    Намерил си къде да зададеш въпроса! По-добре питай в БМВ форума. Като отговор на въпроса ти - при еднакви други условия - шестака си е шестак, взимай 320-ката.
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

    Коментар


    • #3
      До: Ное bmw е по добро

      Колега,до 96г.мотора не е ванос,и върви по-малко от него,а 318-98,има модификация на 1900см. и на 1800см. като разликата е 4кс.но шестака има по-голям въртящ момент.На пределна скорост ще имаш малко предимство но точен отговор търси във форума на БМВ.

      Коментар


      • #4
        До: Ное bmw е по добро

        320 ного ясно
        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

        Коментар


        • #5
          До: BMW 320i 1996 или BMW 318ti 1998 върви повече

          Червеното!!
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            До: BMW 320i 1996 или BMW 318ti 1998 върви повече

            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
            Червеното!!
            Джамбазов би казал
            Жълтото
            Където Бирата, Там и Аз...

            Коментар


            • #7
              До: BMW 320i 1996 или BMW 318ti 1998 върви повече

              Аз съм за 320-ката, ама трябва да си поиграеш с нея, да я надуеш с некви турбота, чарджъри и да я направиш звер!
              "That is not dead which can eternal lie,
              And with strange aeons even death may die."
              ~H. P. Lovecraft

              Коментар


              • #8
                До: Ное bmw е по добро

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                Колега,до 96г.мотора не е ванос,и върви по-малко от него,а 318-98,има модификация на 1900см. и на 1800см. като разликата е 4кс.но шестака има по-голям въртящ момент.На пределна скорост ще имаш малко предимство но точен отговор търси във форума на БМВ.
                Имахме БМВ 2.0i 5-а серия 93-а година и имаше ванос. На 3-а серия не са ли слагали същите двигатели тия години?
                Като го продавахме общо взето никой не гледаше двигателя, защото им беше ясно, че практически не се чупи. Но ние, като "късметлии", правихме голям ремонт, причинен от прецакване на успокоителя на веригата.

                Коментар


                • #9
                  До: BMW 320i 1996 или BMW 318ti 1998 върви повече

                  На 3-та серия за европейския пазар ВАНОСА се въвежда в края на 93 година. В америка ВАНОСА навлиза чак през 95.
                  Моето БМВ е 320 95 година и е с ванос.

                  Доколкото съм чел статистики:
                  0-100
                  318ti : 9.3 s ( важи за модела който е 2.0 а не за 1.
                  320i : 9.9 s (важи за е36 с ванос 2.0 а не 2.2)

                  Това е май.
                  BMW 320i Vanos 24v, къса база, с блокаж на междуосевия диф, ///М ролбари и шнорхел

                  Коментар


                  • #10
                    До: BMW 320i 1996 или BMW 318ti 1998 върви повече

                    Тъй като БМВ,не са ми много ясни,попитах един приятел от сайта на БМВ,който каза че ванос мотори имало и на двуврати купета от 92г.края.

                    Коментар


                    • #11
                      До: BMW 320i 1996 или BMW 318ti 1998 върви повече

                      Първоначално публикуван от svetliobg Преглед на мнение
                      На 3-та серия за европейския пазар ВАНОСА се въвежда в края на 93 година. В америка ВАНОСА навлиза чак през 95.
                      Моето БМВ е 320 95 година и е с ванос.

                      Доколкото съм чел статистики:
                      0-100
                      318ti : 9.3 s ( важи за модела който е 2.0 а не за 1.
                      320i : 9.9 s (важи за е36 с ванос 2.0 а не 2.2)

                      Това е май.
                      значи и двете са МНОГО зле... Пасат 1.9ТДИ 131кс го дават 0-100 за 10,0сек... А за 60-100 на 5ск, което е много по-показателно от 0-100, разликата ще е много в полза на пасатора
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        До: BMW 320i 1996 или BMW 318ti 1998 върви повече

                        318 , 92 г и насам са с новия двигател М43 - 115 коня .
                        320 , 93 г и насам са с ВАНУС , 6 цил.редови - 150 коня .
                        Разхода :
                        318 - 7.5 л/100 км извънградско , 8.5 -9.0 градско .
                        320 - 6.5 л/100 км извънградско , 10 -12 градско .
                        За пътуването - 320 е с по- твърдо окачване . Има шпер , но не знам дали всички 320 след 93 имат . Шпера майче е 70-80 % , но това само съм го чел повърхностно и не гарантирам да е истина .
                        Иначе имаме и двата модела . И двата са на метан .
                        Ако зависи от мен - друга кола не бих купил повече .
                        Поддръжката :
                        И двете БМВта са с нови газови амортисьори по около 130-150 лв/бр. предните и по 65-70 лв/бр задните .
                        Накладки - 35-60 лв/комплект .
                        Смяна съединител - притискател , лагер и феродов - 200 -250 лв с труд в сервиза .
                        Цените са по-евтини от тези на ФОРД и Фолксваген .( според мен )
                        Километрите за профилактика м/у ремонтите са повече от други коли .
                        Всичко пиша само от личен опит .
                        Всеки си прави извода сам .

                        Коментар


                        • #13
                          До: BMW 320i 1996 или BMW 318ti 1998 върви повече

                          а от по-новите 3-ки имаш ли впечатления - 2001-2003г...
                          Заглеждам се по едни "акцизни" х-комбита
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            До: BMW 320i 1996 или BMW 318ti 1998 върви повече

                            Тия BMW-та не са ми много ясни,ама все си мисля,че това "ti" е с различно купе-някаква къса двувратка май беше(след нЕкоя година ги кръстиха "compact"....май).
                            Естествено е по-леката колица да върви повечко,от по-тежката,при съпоставима мощност.Но пък нЕкой казваше-"силата е нищо без контрол",та нормалната тройка,може да стои по-добре на пътя от късичката и некоя десета от секундата при ускорение,нЕма да е много важна...па макар и за състезателни цели.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              До: BMW 320i 1996 или BMW 318ti 1998 върви повече

                              за състезателни цели очевидно не стават - прекалено са им слаби моторчетата... поне 325-ца... Така или иначе вече акциз няма
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X